Premature Bebekler 26 haftalık doğum yaptım...var mı benden erkencisi:)

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Ben de 26 haftalik dogum yaptim. Suan kizim 1 yasina girecek. Emekleme oturma siralama hepsini yapiyor. Bir yurememiz kaldi.kucuk bir bebek duzeltilmis ayi 8,5 aylik oluyo. Ama cok zordu bakimi.suan gayet iyi. Bol bol dua edin. Allah nasip ederse hicbir sey olmaz.
Gecmis olsun umarım kiziniz cok daa ii olur. Kuvezde kac gun kaldi bebeginiz .ne tur problemler yaşadınız.kac kilo cikti hastaneden. Suanda kac kilo. Beslenme ve solunum sıkıntısı oldumu Kuvekuvezdeyken. Bizim bebek anne sütünü sindiremedi ve ciğerlerine hava kaçtı tüp taktılAR sizde bole problemler yaşadinizmi rop tedavisi gördüm cok soru sordum ama cevaplArsınz cok seviniirim

Gecmis olsun umarım kiziniz cok daa ii olur. Kuvezde kac gun kaldi bebeginiz .ne tur problemler yaşadınız.kac kilo cikti hastaneden. Suanda kac kilo. Beslenme ve solunum sıkıntısı oldumu Kuvekuvezdeyken. Bizim bebek anne sütünü sindiremedi ve ciğerlerine hava kaçtı tüp taktılAR sizde bole problemler yaşadinizmi rop tedavisi gördüm cok soru sordum ama cevaplArsınz cok seviniirim

Kuvezde 63 gun kaldi. Uzun sure oksijen aldi. Oksijenden ayrilmasi zaman aldi.2kilo ile taburcu olduk. Simdi 8500 kilo. Anne sutu aldi hep. Sindirimde sorun olmadi ama az besleniyodu. Emmeyi pek beceremiyodu. Hastaneden 30 cc taburcu oldu. 1,5 ay emmeyi beceremedigi icin sagip verdim sutumu.rop lazer olduk. Suan iyi gormede sikinti yok mayista kontrolumuz var. Goz olcumu yapilacak. Suan kronolojik 1 yasinda duzeltilmis 8,5 aylik. Emekliyo siraliyuo bir yere tutunup kalkiyo.bi yurumemiz kaldi. Tavsiyem anne sutunu koru. 3 saatte sag o zaman kesilmez merak etme

Simdi ayni sinavdan ben geciyrm 25+1gunluk doğum yaptim oğlum dogali uç gün oluyor ilk iki hafta önemli bizim için dedii doktor Rabbimin izniyle iyi haberini alabilsem oğlumun hergun onu orda bırakmak dahada zor
...

Simdi ayni sinavdan ben geciyrm 25+1gunluk doğum yaptim oğlum dogali uç gün oluyor ilk iki hafta önemli bizim için dedii doktor Rabbimin izniyle iyi haberini alabilsem oğlumun hergun onu orda bırakmak dahada zor
...
Cok zor bi surec. Twk tavsiyem sabirli ol ve dua et. Yasayacak bir omru varsa hersey geciyor. Allah saglikla buyutmeyi nasib etsin

Yazilarinizi okudum allah sabir versin Rabbim bebeklerinizi size bagislasin insallah bian once kavusursunz bebeklerinize rabbim bir daha yasatmasin insallah.

Benim bir sorum olacak arkadaslar 25+5 gunluk hamileym bugn karnimda karnimn sag tarafnda agri olmaya basladi bazen bobrek kismina vuruyo agri gobek kisminda da agri oluyo ve bebek sureki gobek altina toplaniyo erken dogm riskim var zaten ama belrtiler bu yonde mi siz de nasil belirti oldu yazar misinz ??

Arkadaslaryarm edn suan 26+3 gunluk hamileym erken dogm riskim var ve bel kismimda karnimda rahmn ust kisminda ve kasiklarmda sanci var sizdede aynisi mioldu yazar misinz lutfenn:KK43:

selam..ben bundan 2.5 sene evvel erken doğum yaptım.ikizlerim vardı.tam 26 hafta 5 günlüktüler.birisi ancak 3 gün yasadı.diğeri 2 ay küvezde kaldı.şimdi cin gibi masallah dünya tatlısı bi kız oldu.:) çok zor günler geçirdik,ama Allah bize metanet verdi büyüttüm kızımı çok şükür.şimdi yasıtlarından bile daha uzun görünüyor,biraz iştah problemizmiz var ama 1 sene sütümü sağıp verdikten sonra bugünlere ulaşmak çok güzel.neden yazıyorum; benim gibi yeni erken doğum yapmış anneler varsa onlara destek olmak için....cidden bu konuda çok tecrübe kazandım.hertürlü probleminizde bana yazın elimden geleni yapmaya çalışırım.en iyi imkanlara sahip hastaneleri söyleyebilirim size,gerekli kontrolleri,başımıza gelenleri...

sevgilerimle
Merahabalar. Bende 24+6 hafta hamileyim erken dogum riskim var acilmam var. Bu haftada bebegim dogarsa yasar mi. Yasarsa bi engel durumu soz konusu olur mu.

merhaba arkadaşlar bende 24 haftalık 680 gr bir bebek annesim. çok zor bir 3.5 ay geçirdikten sonra evimize geldik. şuanda 7 aylıkız düzeltilmişimiz 4. ayagiricez. allah hepimize yardımcı olsun.
Slm canim bebeginin durumunu merak ettim suan bende ayni durumdayim bebgimin yasamayacagini soyluyorlar dogdugunda kucuk oldugu icin sen nerede dogum yapmistin nerede kuveze koyuldu bana yardimci olabilir misin

ahh canım benim yavrumm çok çekmiş yavrucum ya.ama bence tvye falan cıkarmasınlar artık unutmaya çalışşsınlar cocuk da etkilenir bence nebilim.normal yasantıalrına devam etmeleri daha iyi.:KK43:
ben çektiklerimden sonra psikolojim bozuldu,2 ay bebğini evde görememk bebğini kucagına alamamak cok kötü.ne lohusalık yasayabildim ne bişey.hergün hastanede kosturduk hep yanındaydık.sonra 8.günde küvezle baska hastaneye naklettirdik.iyiki de ettirmişiz .diğer bebğimi ilk hastanede kaybetmiştim.senin yiğenin göz operasyonu geçirdimi.erken doanlarda göz kontrolü çok önemli.prematüre retinopatisi gelişebiliyor gözlerinde.benim kzım gözlerinden 2 aylıkken lazer geçirdi.çok şükür gözlerinde herheangi bir problem kalmadı ama gec tedavi edilen veya yalnıs yerde tedavi edilmeye calısılıp da kör kalan cok bebek gördüm ben ya.bu işte ankara üniversitesinin göz bölümü çok iyi.oranın hocası retinopati konusunda türkiyedeki ilk 3 e giren uzman dr.Allah razı olsun hepsinden.burdan özellikle 32.haftadan önce doğum yapan tüm bebk annelerine diyceğim mutlaka göz kontrolünü kapsamlı bir hastanede yaptırsınlar.bu heryerde tedavi edilmiyor çünkü.
allah yiğenine de sağlık ve uzun ömür versin.tüm bebkleri allah annelerine bağışlasın
keşke doktorun adını d ayazsaydın ... yazalı cok olmus malesef sorsak bıle görmezsın sanırım burasını ?

23. Haftamda doğm yptım bnde henüz iki günlk karabük eğitim araştrma hastanesindeym

merhabalar anneler,
Geçen hafta perşembe tansiyonum 24 16 gösterdiği için plasenta ayrılmasından acil sezeryana alındım. Bebeğim prematüre yoğun bakımda bugün 9. Günümüz bitiyor arada solunum cihazından çıkarıp kendi kendine nefes alması için bırakıyorlar ve çok şükür 1 cc 2 cc 3 cc derken süt verilmeye de başladı. Çok büyük bir komplikasyon yaşamadık dedi doktorumuz ama küçük olduğu için bir şey de diyemiyor bu arada ultrasonda 750 gr çıkıyordu 630 gr doğdu minik oğlum. Dualarınızı ihtiyacımız var. Allah herkese yavrusunu bağışlasın inşallah

merhabalar anneler,
Geçen hafta perşembe tansiyonum 24 16 gösterdiği için plasenta ayrılmasından acil sezeryana alındım. Bebeğim prematüre yoğun bakımda bugün 9. Günümüz bitiyor arada solunum cihazından çıkarıp kendi kendine nefes alması için bırakıyorlar ve çok şükür 1 cc 2 cc 3 cc derken süt verilmeye de başladı. Çok büyük bir komplikasyon yaşamadık dedi doktorumuz ama küçük olduğu için bir şey de diyemiyor bu arada ultrasonda 750 gr çıkıyordu 630 gr doğdu minik oğlum. Dualarınızı ihtiyacımız var. Allah herkese yavrusunu bağışlasın inşallah
Allah yardımcınız olsun hangi şehir ve hastane acaba. Moralinizi yüksek tutun zaten ödem olup zayıflıyolar önce inşallah sağlıkla dönersiniz evinizr oğlunuzla beraber.

Allah yardımcınız olsun hangi şehir ve hastane acaba. Moralinizi yüksek tutun zaten ödem olup zayıflıyolar önce inşallah sağlıkla dönersiniz evinizr oğlunuzla beraber.

Eskişehir Anadolu hastanesinde Doğum yaptım ben ama oradaki yenidoğan ünitesi yeterli olmadığı için Eskişehir devlet hastanesi Yenidoğan Prematüre yoğun bakımda oğlum. Allah sizin de bebeğinize sağlıkla kavuştursun inşallah

Eskişehir Anadolu hastanesinde Doğum yaptım ben ama oradaki yenidoğan ünitesi yeterli olmadığı için Eskişehir devlet hastanesi Yenidoğan Prematüre yoğun bakımda oğlum. Allah sizin de bebeğinize sağlıkla kavuştursun inşallah
İnşallah beni de göndereceklerdi kastamonudayım ben sevki kabul etmediler sevksiz karanüğe gitmiştim o yüzden sordum

X