şeker yükleme testi

XIXpek Kozasxix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
167
3
arkadaşlar benim 50 gramla şekerle yapılan OGTT yani şeker yükleme testinde şekerim yüksek çıktı, sonra kesinleştirmek için 100 gramlık şeker yükleme testi yaptı yine yüksek çıktı. aramızda benim gibi şekeri yüksek çıkanlar var mı? varsa doktorunuz ne gibi bir açıklamada bulundu?

arkadaşlar benim 50 gramla şekerle yapılan OGTT yani şeker yükleme testinde şekerim yüksek çıktı, sonra kesinleştirmek için 100 gramlık şeker yükleme testi yaptı yine yüksek çıktı. aramızda benim gibi şekeri yüksek çıkanlar var mı? varsa doktorunuz ne gibi bir açıklamada bulundu?

banada 50 grla yapılan test yüksek çıkmıçtı 151. 100 grlığı istemedi doktorum bu senin ilerde şeker hastası olma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyo dedi hem hamileyken hemsonrasında yediklerine dikkat edersin dedi bebeğe bi zararı yok dedi diyet filanda vermedi zaten hamurişi tatlıdan filan uzak dur dedi zaten ben öyle çok kilo almadım 7 kilo aldım şimdiye kadar bebekte normal çok şükür 2 kilo falandır şimdi:nazar::nazar::nazar:

Benimde 50 gr da 196
100 gr yüklemede 200 ün üstünde çıktı. Doktor banada ileride şeker hastası olma riskin yüksek dedi. Ayrıca şekerimi diyetle kontrol altına alamazsak insülin tedavisine başlayabiliriz demişti. 10 günlük bir diyetten sonra tokluk şekerim 100 e düşmüştü. Ama ben ipin ucunu kaçırınca 160 a yükseldi. Şimdi tekrar diyetteyim. Hamileyken diyet yapmak çok zor.

Bugün Sonuçlarii Aldim Ikinci Kez Yaptilar, Normal çikti şu An 30+6 Haftadayim şimdiye Kadar 8 Kilo Aldim.ama Diyette Israrli Doktor, Niye Bu Kadar üstüne Düşerler Anlamiyorum Zaten Yediğime Içtiğime Dikkat Ediyorum Spor Yapiyorum.

hamilelikte seker yükselmesi dikkat edilmesse tehlikeli..kanda seker yüksek demek karbonhidrat yüksek demek oldugu icin normalden iri bebek gelisiyor ve bebek yüksek kan sekeri degerine alisik oldugu icin dogunca seker komasina bile girebiliyor..sekr öyle birseyki dikkat edersen uysal bir kedi dikkat etmessen yirtici bir kaplan..bunlar tabi olabilecek en kötü ihtimaller..arkadasimda cikti dikkat etti hamdolsun bebisleri ve kendisi cok saglikli bebisleri diyorum ikizleri oldu...
bende riskli gruptayim bu ay sonu yine test yapacaklar insaallah yüksek cikmaz..

Maalesef benim de yüksek çıktı. Hem 50 gramla test yapıldı , hem de 100 gramla. İkisinde de açılk 70 civarı, 1 saat sonrasında ise 170 civarı çıktı. Çok şaşırdım, tatlıyla pek aram da yoktu oysa. Çok da canım sıkılmıştı. hatta glukozla ilgisi var mıdır bilmiyorum bebişim oynamayı bırakmıştı o 2-3 gün..Dr. a yarın gideceğim. Bakalım ne diyecek.

benımde 50 de yuksek cıktı 100 u yaptırmadı dr um yaptırmadı gerek gormedı heralde
sadece kepek ekmegı ye hamur ısı vs yeme dedı okadar

bana doktorum diyet verdi 20 gün uygulayıp gidceğim, bu sefer açlık ve tokluk olarak kan alacaklar umarım normal çıkar, bu diyetle çocuk nasıl gelişir bilemiyorum bir yandan uyguluyorum diğer yandan kafam çok karışık. Çarşamba günü kendi doktoruma gideceğim ultrason tarihim geldi bakalım bebek ne alemde...

benim de 153 çıktı ve doktor diyetisyene yönlendirdi ama henüz gidemedim. şimdilik şekerli şeyler yememeye ve az sık yemeğe dikkat ediyorum o kadar böyle dvam etsem de diyetisyene gitmesem olmaz mı acaba?!!!

valla bana da normal gibi geliyordu.hiçbir rahatsızlık hissetmiyorum.şeker problemi olanlarda ağızda kuruluk,sık idrara çıkma,halsizlik gibi belirtiler olur ama bende yok.

50 gramda açlık 89, tokluk 169 çıktı.. ertesi gün 100 lükte açlık 94, sonraki 3 ölçüm sırayla 153,152,109 çıktı.... yarın doktora gidip sorucam işte...

Bende dün yaptırdım .24haftalik hamileyim. se

50 gr yuklemede biraz fazla cikti 13 mg fazla.

yarın yeniden 100 gr yükleme yapılacak. Morolim biraz bozuk açıkcası:KK43:( ama çok şükür saglıgımız sıhhatimiz iyiydi problemsiz gidiyordu bu biraz canımı sıktı açıkcası.

X