tüpleri tıkalı olan arkadaşlar yardım edin lütfeeeeeeen

E

EU1

Ziyaretçi
arkadaşlar sağ tüpüm tıkalıymış. doktor eğer açamazsak almamız lazım dedi. tedirgin oldum. benzer durum yaşayanlar lütfen yardım eder misiniz? neler yaşadınız, en sağlıklısı gerçekten bu mudur?

tüp bebek mi yaptırıcaksın.eğer öyleyse ne gerek var anlamadım?ya da açmak yerine neden alıyorlar çok saçma....

Canım çok geçmiş olsun!Ama sakın ümitsizliğe kapılma :) Ben de hsg çektirdiğimde sağ tüpüm tıkalı çıkmıştı,doktor aşılamadan önce lsk olman lazım bakalım belki içeride başka yapışıklıklar vardır dedi.Çünkü tek tüple de rahat hamiş olunabiliyormuş.2 ay önce lsk oldum.Ama bu seferde sol tüpüm tıkalı ama sağ tüpüm açık çıktı :uhm: ayrıca ultrasonda görülmemiş bir kistte varmış onuda almışlar!Sol tüpü açamadılar ama almadılarda!!!Senin niye açılmazsa alırız dediğini anlayamadım doktorunun?

butterfly ve güley teşekkürler.tüpümde birikinti oluşmuş. sucuk gibi bi görünümü var galiba. herşeyden önce ileride senin sağlığına zarar verir dedi. birde birikintiler rahme geri gidebildiği için tutunmayı engellermiş. açıklık yoksa almak en iyisi dedi. tüp bebek şansını düşürebiliyormuş % 50... durum bu. huzurum kaçtı biraz benim.

canım benim dr daha bakmadan almamaız gerek diyo ve sacma geldi benim iki kanalımda tıkalıydı ve yumurtalıklarım benek benek kist kaplıymıs gene cook şükür acıldı yani hersey laparoskopi anaıda belli oluyo ben sag tüpümü actırmak için yaptırdım megerse sol tarafta tıkalıymıs ve kist kaplıymıs ama sonuc güzel hiç huzurunu kacırma ancak ameliyat anında belli olur

Benim de sağ tüp tıkalı çıktı rahim filminde .Doktorların hiçbiri alınsın yada laparoskopiyle açalım demedi.Hamile kalırsın dediler.Yada aşılama dediler. :uhm:

arkadaşlar sağ tüpüm tıkalıymış. doktor eğer açamazsak almamız lazım dedi. tedirgin oldum. benzer durum yaşayanlar lütfen yardım eder misiniz? neler yaşadınız, en sağlıklısı gerçekten bu mudur?

canım öncelikle geçmiş olsun...aşılama veya tüp bebek olacaksa bencede gerek yok.tek tüp yeterli diye biliyorum.ikiside tıkalı olsaydı sorun olurdu

çift tüple gebelik oranın %30, tek tüple %20, her zaman doğal gebe kalma şansın vardır dedi. fakat benim 5 ay gibi bir zamanım var sonra yurt dışına çıkıcaz.bu yüzden bir program yapmamız lazım. arkadaşlar laparoskopide tam şekli belli olur, açmaya çalışacağız ama açılmazsa almak sağlıklıdır dedi. adam prof. güvenmez başkasına gidersem kafamın karışmasından korkuyorum.

çift tüple gebelik oranın %30, tek tüple %20, her zaman doğal gebe kalma şansın vardır dedi. fakat benim 5 ay gibi bir zamanım var sonra yurt dışına çıkıcaz.bu yüzden bir program yapmamız lazım. arkadaşlar laparoskopide tam şekli belli olur, açmaya çalışacağız ama açılmazsa almak sağlıklıdır dedi. adam prof. güvenmez başkasına gidersem kafamın karışmasından korkuyorum.

Canım eğer alınmazsa sana zarar verecekse biran önca lsk ol derim!Çok basit bir operasyon çünkü.Lsk dan sonraki ay hemen aşılamaya girişirsiniz,gideseye kadar da 3 aşılamanı olursun sanırım :) Tabi yumurtaların benimkiler gibi yamuk yapaı da olgunlaşmazsa bilemem :sm_confused:

Slm,benimde iki tüpüm kapalı dr biri almak gerektiğini söyledi diğer bir dr içeri sızıntı yoksa gerek yok almaya dedi,eğer sızıntı var ise bebeğin tutunmasını engeller,bence dr güven yada başka bir dr daha danış,zamanın fazla yoksa da acele et,allah yardımcımız olsun....

Slm,benimde iki tüpüm kapalı dr biri almak gerektiğini söyledi diğer bir dr içeri sızıntı yoksa gerek yok almaya dedi,eğer sızıntı var ise bebeğin tutunmasını engeller,bence dr güven yada başka bir dr daha danış,zamanın fazla yoksa da acele et,allah yardımcımız olsun....

çok teşekkür ederim. doktor sızıntı olduğunu filmden mi anladı? bir kişiye daha soracağım. internette sızıntı olursa gebelik ihtimali düşer, mutlaka alınmalıdır diyor. güzel haberlerimizi duyarız inşaallah

çok teşekkür ederim. doktor sızıntı olduğunu filmden mi anladı? bir kişiye daha soracağım. internette sızıntı olursa gebelik ihtimali düşer, mutlaka alınmalıdır diyor. güzel haberlerimizi duyarız inşaallah

sevgili nurcum laproskopiden korkma. benim sol tüpümü dış gebelik sonucu aldılar sağ tüpüm de açılamayacak kadar tıkalı olduğunu laproskopi sonucu söylediler. ameliyata girmeden açılcak gibi ise açacaklarını açılamayacak gibi ise tüpümü alacaklarını söylediler zaten bir işe yaradığı yok alın demiştim ama ameliyattan sonra öğrendim ki almaya gerek görmemişler öyle diyorlar ama genelde almıyorlar. tüp bebek denedik tutmadı tüpümün olmadığı sol tarafımdan 12 yumurta tüpümün olduğu tarafta 3 yumurtam oluşmuş genelde tüpü yumurta oluşumunu engellediği ve daha sonra daha iyi tutunmasını sağladığı için almak istiyorlar. Eğer yardımcı olabildimse sormak istediğin bişey olursa ben buralardayım genelde. hiç korkma aksi bişey olmayacaktır. druna güven bence

sevgili nurcum laproskopiden korkma. benim sol tüpümü dış gebelik sonucu aldılar sağ tüpüm de açılamayacak kadar tıkalı olduğunu laproskopi sonucu söylediler. ameliyata girmeden açılcak gibi ise açacaklarını açılamayacak gibi ise tüpümü alacaklarını söylediler zaten bir işe yaradığı yok alın demiştim ama ameliyattan sonra öğrendim ki almaya gerek görmemişler öyle diyorlar ama genelde almıyorlar. tüp bebek denedik tutmadı tüpümün olmadığı sol tarafımdan 12 yumurta tüpümün olduğu tarafta 3 yumurtam oluşmuş genelde tüpü yumurta oluşumunu engellediği ve daha sonra daha iyi tutunmasını sağladığı için almak istiyorlar. Eğer yardımcı olabildimse sormak istediğin bişey olursa ben buralardayım genelde. hiç korkma aksi bişey olmayacaktır. druna güven bence

canım teşekkürler. benim sağ tüpümde sıvı birikmiş, sol iyi durumda. insan bir parçasının -helede bebekle ilgili olan kısmının- alıınacağı fikri ilk anda rahatsız ediyor. yani bu normal demekki. doktora herşeyi soracağım. sorum olursa ulaşmaya çalışırım.a.s.

canım teşekkürler. benim sağ tüpümde sıvı birikmiş, sol iyi durumda. insan bir parçasının -helede bebekle ilgili olan kısmının- alıınacağı fikri ilk anda rahatsız ediyor. yani bu normal demekki. doktora herşeyi soracağım. sorum olursa ulaşmaya çalışırım.a.s.

rahim filminden sonra bu iyi çıkmamış tekrar dedi drum bidaha mı rahim filmimi asla çektirmem oda iyi çıkmassa dedim başka yol yok mu dedim oda ameliyat dedi hiç düşünmeden tamam dedim. göbekten minicik bi delik eğer başka bişey daha yaparlarsa sağından ve solundan da ufacık 1-2 dikişlik delik açıyorlar hepsi bu. Araştırdım tüpün alındığı durumlarda yumurtalar daha iyi gelişiyormuş. tüp olduğu müddetçe tüp bebekte bile dış gebelik riski var Allah korusun farkedilmediğinde çok tehlikeli ölümcül olabiliyor. Kendimden biliyorum çünkü 5 dakika ile ölümden döndüm. canım çok geçmiş olsun

canım benim şimdi fark ettim sende ankaradasın bende ankarada yaşıyorum

Tüpleri almak her zaman gerekli değildir. Ancak herhangi bir enfeksiyon veya sıvı toplama durumunda alınıyor. Biriken sıvı geri akıp da oluşması muhtemel bir embriyoya zarar vermesin diye. Prof.da olsa çok güvenme bence. Mutlaka ikinci bir doktora daha danış derim. Çünkü olay ticari olabilir. Bizim ilk doktorumuz prof.idi. İlk aşılamamızda yumurta kapalı tarafta gelişmesine rağmen aşılama yaptı. O zamanlar bilgisiz olduğumuz için ve ünvanına güvendiğimiz için yaptırmıştık. O yüzden iyice araştır. Sevgiler.

Son düzenleme:
sevgılı arkadsım bnımde tuplerım tıkalıydı bnde laparoskopi oldum tuplerımın acılması ıcın ama doktor acılmadgını soledı ve olece kaldı daha sonra tupbebek tedavsıs oldum ve tarnsfer oldum ama dıs gebelık oldu ve embırıyolar tuplere yapısmış doktorda tuplerın daha once alınsaydı böle olmazdı dedı yanı mademkı tupler tıkalı önce laparoskopı olmaslısn sonra haala acılmıyosa alınmasnda hıcbır zaarar yok bnce alınmamasında zarar var umarım hersey hayrlı olur hakkında

sevgılı arkadsım bnımde tuplerım tıkalıydı bnde laparoskopi oldum tuplerımın acılması ıcın ama doktor acılmadgını soledı ve olece kaldı daha sonra tupbebek tedavsıs oldum ve tarnsfer oldum ama dıs gebelık oldu ve embırıyolar tuplere yapısmış doktorda tuplerın daha once alınsaydı böle olmazdı dedı yanı mademkı tupler tıkalı önce laparoskopı olmaslısn sonra haala acılmıyosa alınmasnda hıcbır zaarar yok bnce alınmamasında zarar var umarım hersey hayrlı olur hakkında

İlk mesjını bana yazmışsın. ne güzeeeel, teşekkürler.

:enbuyukkk::enbuyukkk: KK iyiki var. bir sıkıntım oldu ve hemen cevaplar geldi. benim tüpümün durumunda olan tüplerin alınmasının karşılaşılan birşey olduğunu duymak beni çok rahatlattı. tanışmasakta tanıyoruz bir yerden birbirimizi. hepinize dua ediyorum. sizi seviyorum:enbuyukkk::enbuyukkk:

canım benim şimdi fark ettim sende ankaradasın bende ankarada yaşıyorum

canım arkadaşım ben yeni geldim. dört ay için. bu arada tedaviyede başlayalım dedek. araştırdım. yüzü sıcak gelen doktora başladık. hayırlı olsun inşaallah.yerimseniben

Slm canım,dr dediğine göre eğer sızıntı var ise ulturasonla yapılan muaynelerde ortaya çıkar dedi,bende çok kararsızım aldırıp aldırmamakla ilgili,benimkinin içinde sıvı var,buna hidrosel deniliyormuş,benim yumurtalarımı etkilemedi,ikisindede yumurtam oldu,ama sonuçta da tutunamadı,bilemiyorum,allah yardımcımız olsun....:sm_confused:

X