desolett kullanan var mı?

asutay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
527
4
dr yumurtalık kisti tedavisi için bu ilacı verdi. kullanan varsa tecrübelerini yazarsa çok sevinirim

bekarken bende de yumurtalık kıstı vardı..
hormon testı felan yapılıyor ıyı huylu mu dıye..
bana da desolet verdıler..:kahve:
2 en fazla 3 ay kullandım ve kıstım yok oldu..:sm_confused:
zaten ılacı sıze dr vermedı mı..:uhm:
suphelerınız varsa bence dr ıle konusmalısınız..:1closedeyes:

bende de kist görüldüğünde verdiler, ben bir kutuyu bitirdim olumsuz bir etkisini görmedim
:sm_confused:

KULLANMAYA BAŞLADIĞIMDAN BERİ MİDE BULANTISI var.tavsiyenize uyup yarın dr a gidicem.dr u hiç sevmiyorum

ilk günlerde genelde bulantı baş dönmesi olur ama hiç bir başka yan etki görmesin tam tersi adetini düzenler yüzünde sivilce falan kalmaz:)adetin uzun sürmez..ilacı bittikten sonra mutlaka tekrar doktora git ve muayene ol çünkü bazen uzun süreli tedavi gerektiriyo.bende vardı bi kere kullandım yani bi kutu bitirdim sonra ihmal ettim şimdide büyüdü ve büyüyen kistler bazen ilerde gebeliğe bile engel olurlarmış.o yüzden ihmal etme..GEÇMİŞ OLSUN:)

arkadaşım desolet doğum kontrol hapı.bende kullandım yaklaşık 5 ay içtim bende düşük yaptığım için hormonları dengelemesi açısından verdiler.doğum kontrol haplarının sürekli dezavantajlarından bahsedilir.ama diğer bir açıdan adet sancılarını hafifletir ve düzene sokar,kistleri yok etmek için erken teşhis tenısı ile durdurmaya yönelik bir tedavidir,en sonuncusu hormanları dengede tutuyor dediğim gibi.şikayetlere gelince hiç bir probleme yol açmıyor.şahsen bünyeden bünyeye değişir ama bana iyi geldi.şikayetlerin çok rahatsız edici derecede ise hemen doktora başvurmanda fayda var

ben de kullandım. 2-3 cm lik kistim vardı.1 kutu içtim. sonra kistim kayboldu. adetim normale döndü ve çok rahat ağrısız olmuştu. bence iyi bir ilaç.

arkadaşlar yumurtalığımın birinde 4,5cm lik kist diğerinde de çikolata kisti var 3,5cmlik.çikolata kisti zaten kısırlık riski yaratan bir şey,tek yumurtalığım temizdi ondada bu kist çıkınca canım çok sıkıldı.bir de prospektüste desolett in yan etkilerini görünce gerildim.bu sabah dr a gittim dr 1ay kullanacaksın endişelenme dedi.esas stress nedeni bebiş isterken bu hapı kullanmak zorunda olmak.sizlerde bu ilacın yarattığı olumlu etkiler beni çok rahatlattı teşekkür ederim

bende ilk bu ay başladım . Mide rahatsızlığım nedeniyle dahiliye doktoruna gittiğimde endoskopi ile ülser teşhisi kondu. Bu arada genel ultrason istedi.Ultrasonda foliküler kist oluşumu çıkınca jinekoloğa gönderdi .Doğurganlık zamanındaki bir çok kadında görülme olasılığı vardır dedi ve DESOLETİ verdi.Adetimin ilk günü itibariyle başladım. İlk 1-2 günde hafif bir duygu değişimi ve kollarımda isilik şeklinde döküntüler oldu dr.sordum olur dedi artarsa gel değişelim dedi ama artmadı çok şükür şu an başka herhangi bir yan etkisini hissetmedim gözle görülür bişiyde yok,olan yan etkilerde geçti...11 adet ilaç daha var şu an. Bitince gidicem doktoruma..ben memnunnun anlayacağınız.. İlaç kullanmadan 3 ay önce adet kanamalarım 3-4 günde bitiyodu.Bu ilacı kullandığımda bu adetim akıntılarla beraber 7 günü tamamladı..Ve gerçekten şişkinliğim inip hafiflediğimi hissettim.Arkadaşlar bu arada (gerçi çok üzüntüm oldu bu ay babamı kaybettim amam) 4 kilo kadar kilo verdim. İşte böyle arkadaşlar şimdi bitmesini bekliyorum ama alırken hiç saatini kaçırmıyorum mutlaka aynı saatte alıyorum.Dr.mide tedavim süresince desoleti kullanırsın dedi 1 ay kadar daha sonra klomen veririrm sana yumurta arttırıcı olarak kullanırsın sorunsuz hamileleiğin olmasını bekliyoruz dedi..Bakalım..Herkes için hayırlısı arkadaşlar..

merhaba canım,
aradan kısa bir süre geçti ama bu sürede benim o kistlerim desoletle 1 ayda geçti,pek yan etkide yapmadı ne varki bu ay klomen pekçok kist yapmış.tekrar desolett e başladım. klomen kullanırken takibini iyi yaptır.bir süre daha bebiş hayallerimiz ertelendi bizim.inşallah sende aynı etkiyi yapmaz.

merhaba canım,
aradan kısa bir süre geçti ama bu sürede benim o kistlerim desoletle 1 ayda geçti,pek yan etkide yapmadı ne varki bu ay klomen pekçok kist yapmış.tekrar desolett e başladım. klomen kullanırken takibini iyi yaptır.bir süre daha bebiş hayallerimiz ertelendi bizim.inşallah sende aynı etkiyi yapmaz.

umarım yapmaz canım.. ama söylediğin gibi takibi sıkı tutmam gerek ..teşekkür ederim..Umarım en kısa zamanda bebişlerimize kavuşuruz....

Allah neden doğdum ,nereden doğurdum demesin hayırlı evlarlar nasip etsin canım

dr ok önemli bence banada klomenle başladı ilk dr um 4 ay boyunca sonra başka dr gittim neredeyse ameliyata alacaktı kist aşırı büyümüş şuan desolett kullanıyorum

şuan yazımı okuyan ve kafamdakilere yardımcı olabilecek arkadaş vamı acaba varsa ltf cvp yazsın

merhaba bende 1,5 yıl desolet kulandım yan etkı olrak hapı bırakınca 7 günlük sürede cok kotu bas ağrılarım oluyordu sanırım mıgren var bende ve onu tetıklıyor hormon sevıyesının düşmesi, birde bu hapa başlamadan 6 ay önce endoskopi yaptırdım duadınel ulser cıktı tedaı oldum geçti ama son bır senedır mıde sorunları yaşamaya başladım. ve dahiyeye gıttıgımde bana d.kontrol hapını bıraktırdı mıdene buyuk ıhtımalle o dokunuyor dedı..hapı bıraktım şikayetlerım azaldı.. ama halem mide ilacı kulanıyorum asıl bu bıtınce bellı olucak neyse belkı bende onceden bır ülser geçmişim oldugu içinde yapmıs olabılır, artıları ise:) sivilcelerim geçmişti, epilasyondan sonra tuyler daha geç cıkıyordu ayrıca bayramlarda seyranlarda tatıllerde adet gunumu ıstedıgım gıbı ayarlayabılıyordum..ağrısız adetler di..

arkadaşlar bu hap kilo yapıyormu? doktor pko için banada verdi 1 yıl içiceksin dedi..zaten bide hipotiroit var korkuyorum ödem veya şişkinlik yapar mı diye ?

arkadaşlar bu hap kilo yapıyormu? doktor pko için banada verdi 1 yıl içiceksin dedi..zaten bide hipotiroit var korkuyorum ödem veya şişkinlik yapar mı diye ?

ben hiç kilo almadım canım... kulanan bikaç arkadaşım daha var onlarda kilo almadıalr..

X