Porselen mi, Di telimi?

aysellk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2007
165
0
dişlerim eğri iüst ön dişler sadece 4 diş ...Ortodonti uzmanıyla görüştüm 25 yaşındayım ama tel takılabilir dedii yalnız arkalardan sağ ve sol taraftan iki diş çekilmesi gerekiyormuş yer açılması için...
peki tamamen kaplama yaptırsamda:roflol: Allah ım ne diyorum ya kaplamamı artık porselenmi herneyse dişlerimin kesilmesi lazım iki arada bi derede kaldım hangisi uygun sizce arkadaşlar napıyım valla çok sevinirim yorumlarınızı bekliyorum...
helpp miiiii:1rolleyes:

Son düzenleme:
bir ortodontist olarak tavsıyem diş telı çunku yasın daha çok genc sırf goruntu senı rahatsız edıyor dıye dişlerini kestırmenın anlamı yok bence:)

bir ortodontist olarak tavsıyem diş telı çunku yasın daha çok genc sırf goruntu senı rahatsız edıyor dıye dişlerini kestırmenın anlamı yok bence:)

a.s.canım çok teşekkür ederim evet bende telden yanayım ama sağlıklı iki dişim gidecek diye içim gidiyor:eek:

ama başka turlu açılması nerdeyse ımkansız canım agız durumunu bılmıyorum ama dıs çekılmeyıp onun yerıne agız dışından ve kafadan geçen bır apareyde takamayacagına gore mecbur çekılmesı normal için rahat olsun

ama başka turlu açılması nerdeyse ımkansız canım agız durumunu bılmıyorum ama dıs çekılmeyıp onun yerıne agız dışından ve kafadan geçen bır apareyde takamayacagına gore mecbur çekılmesı normal için rahat olsun

evet canım haklısın..Bide bi yerde dişleri eğri olanların dişleri daha çabuk dökülüyor diye okumuştum....a.s.teşekkürler

bende aynı konuyla uğraşıyorum sadece 4 diş için tel ne zamana kadar çekilir bilemiyorum:KK43:

mıs angel burundan cekıyoruz halletık sımdıde dız bendede onde tek dıs tel ugrasmak ıstemıyorum yaa

ne porselen ne implant hiçbirisi kendi dişin gibi olmaz bunu unutma. tel tedavisi görüyorum, ve tavsiye ederim sana.

Bence bunu düsünmeyin bile teli tercih edin. Sizden buyukler bile tel takıyor artık her ne kadar abes kacsa da ama saglık icin sonucta 2-3 sene katlanıyorsun sonra omur boyu inci gibi dislere kavusuyorsun. Disiniz cekilsin hepimiz tel icin cektirdik yer acılması icin gerekiyor sonucta ama soyle bisey var 20lik disler cıktıgında tekrar bozulmasın diye cekiliyor tabi bu benim yasıtlarım icin gecerli ben 16yım 4 disim cekildi daha 20lik dislerim cıkmadı tabi. Sizin cıktı mı? Bence cekilmesi gerekiyor cunku kimse 20lik disleri cıktıgında dislerinin eski haline donmesini istemez degil mi?

X