Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

Gamze'ye sormuşsun ama ben cevaplayayım hemen :KK1:
Pgt'de fish yöntemi embriyo başı 150 euro, array CGH yöntemi embriyo başı 350 dolar tabi zam gelmemişse.

Inci canim ben genetik testleri yaptircam nur hanim demisti tutmazsa daha detayli arastirca diye ve genetik test istediler bide laparoskopi... Bende simdiden kurmaya basladim kafamda ya problem cikarsa diye ondan sordum... Cevapladigin icin sagol ama ben bu fish yontemi ile chg yontemini anlamadim... Bir de bu soylediklerin embriyo basina mi veriliyor..

Valla sezyal bende bu isin icine girince öğrendim genetik ile ilgili bilmediğim ne cok şey varmış bı merkez mı acsak ne yapsak

Melis iki hastaneyle de görüş. Pgt zorlu bir süreç. Ataşehir'İn genetikçisi Volkan Baltacı dışarıdan geliyor. Şişli'nin genetik doktoru kendi içinde, özel bir birim var.

ben genetik testımı maılle cumhur beye gonderdım bazı aklıma takılan sorular vardı.onlarıda sordum maılle. cep telefonumu da yazmıştım bırkac gun sonrasında bana telefon ettı cumhur beyle baya konustuk telefonla. sonra atasehırınde cgh ıstedığınızde embrıyoları sişliye gonderdiğini öğrendim. ataşehirle gorustum evet gonderırız dedıler. ama dondurulmus 5 embrıyom malesef 5. gune gelışmeyı başaramadılar. transfer ıptal oldu. bakalım bundan sonrası ne olacak.

canım yani pgt işleyişinden memnun kalmadın mı?akasyanın başına gelenlerı de pgt topıgınden takip ettım. o zaman sende opudan sonrakı surecı anlatabılır mısın? sen ne zaman başlayacaksın tedaviye? belkı senınle aynı zamanda baslarız. sevgiler.

Yok canım ben hastaneden de doktorlarımdan da işleyişten de çok memnunum. Olmaz olaydım derken keşke bu acı tecrübeleri yaşamasaydım, bu kadar fazla irdelemeseydim demek istedim.
Akasya ile benim durumumuz benzer. Tek fark ben taşıyıcıyım Akasya hastalığı yaşıyor.
Opu'dan sonra döllenen embriyoların gelişimine göre 3., 4. veya 5.günde biyopsi alınıyor embriyolardan. İstersen 9 belli başlı kromozoma bakılıyor (hasta olan kromozomlarla birlikte) istersen tüm kromozomlara bakılıyor (ancak bunun için embriyodan 2 hücre alınıyor ve bu da embriyoyu rahatsız ettiği için tutunma şansını düşürüyor) Sonuç 24 saatte çıkıyor. Seni biyopsi günü arıyorlar böyle böyle diye. Ertesi günü arayıp şu saatte burada olun, pgt sonucunu burada öğreneceksiniz, sağlıklı bulunursa transferiniz olacak diyorlar (en zor kısmı da bu zaten)
Benim tedavim henüz belli değil. 3 hafta sonra kontrole gideceğim (3 ay önce rahim ağzı ameliyatı oldum) Doktor hazırsın derse hemen başlayacağız inşaallah.

Arkadaşlar bir sorum olacaktı sürekli nur hanımdan bahsediliyor ilgili oluşundan vs. peki hastası olmasakta kadın hastalıkları ile ilgili mail atsam cevap gelir mi sizce ?
birde mail adresi nedir acaba? Burada paylaşırmıyorsa özelime mesaj atabilirmisiniz

Çok teşekkürler..
canım hıc tanımadıgın doktor a ben sızı ınternetten duydum hayrına sorularımı cevaplarmısınız dıyceksın???bence cevap yazmaz belkı karısırsa araya oyle yanı ...
evet yaptırdım mıkro
benımd egerler tam ıkıye katlanmıyo %75 katlanıyo doktor bı sorun yok dedı cok sukur ama apey korktum açıkcası

27 subata randevu al dedı
ılk usg ıcın
tabı kalp atıslarını görene kadar içimiz rahat olmuyo dedigenel anlamda
canım benım benım ılk degerım 28 elandı sanırım benımkıde ıkıye katlamadı nur hnm dıs gebelık olabılır dedı am aolmadı bak kızım 6 ayına gırdı ama muhtemelen erken dogum yaparsın hazırlıklı ol canım.genelde degerı cok katlanmayanlar erken dogum yapıyor bılgıne....
Kızlar kayınvalidemle telefonda konuşurken sürekli iyisin değil mi diye soruyor. Sanırım bebek doğunca hüzünlendiğimi falan düşünüyor. Beni düşünüyor sağ olsun ama milletin yanında öyle soruyor ya millet yanlış anlayacak diye korkuyorum. Zaten telefonda eşimle de benimle de öyle çok neşeli bir şekilde konuşmuyorlar. Eşim de dedi gizlemeye çalışıyorlar, anlamış. Böyle yapınca ben çok üzülüyorum. Art niyetli olmadıklarına adım gibi eminim, bana her zaman destek oluyorlar ama böyle konuşmaları bizi çok üzüyor :KK50: Ne etsek :26:
kotu nıyetle yapmadıgına emınsen bence ac konus anne ben uzulmuyorum ama herkesın ıcınde sankı ben kıskanıyormusum gıbı sorman zoruma gıdıyor de bence anlayısla karsılıycaktır....

1.si 54 2.si 110 3.sü 174 Pazartesi yine yaptırcam ama moralim altüst çok çabuk kaptırdım kendimi
yooo canımm hamılesın sonucta benımkıler senın degerlerın kadar degıldı bıle...moralını bozma bebısın senınlee:KK16:

arkadaşlar bu yöntem de ne ben3 kez tüp yaptırdım yaa böyle bişey bilmiyorum..yıoksa embriyoya genetik analiz mi

Pgt (preimplatasyon genetik tanı), yönteminde opu'dan sonra oluşan embriyolar genetik incelemeye gönderiliyor sezyalcim.

Inci canim ben genetik testleri yaptircam nur hanim demisti tutmazsa daha detayli arastirca diye ve genetik test istediler bide laparoskopi... Bende simdiden kurmaya basladim kafamda ya problem cikarsa diye ondan sordum... Cevapladigin icin sagol ama ben bu fish yontemi ile chg yontemini anlamadim... Bir de bu soylediklerin embriyo basina mi veriliyor..

Evet onları mutlaka yaptır, pıhtılaşmaları da yaptır. İnş. bir sorun çıkmaz ama çıkarsa da çözümü var şükür.
Fish'te embriyonun 9 belli başlı kromozomuna bakılıyor. Array'de tüm kromozomlarına bakılıyor. Evet maalesef bu ücret embriyo başına.
2.tedavimde genetiğe tedaviden fazla ücret ödemiştim :KK50:

Valla sezyal bende bu isin icine girince öğrendim genetik ile ilgili bilmediğim ne cok şey varmış bı merkez mı acsak ne yapsak

Süpersin :KK1::KK1::KK1:

ben genetik testımı maılle cumhur beye gonderdım bazı aklıma takılan sorular vardı.onlarıda sordum maılle. cep telefonumu da yazmıştım bırkac gun sonrasında bana telefon ettı cumhur beyle baya konustuk telefonla. sonra atasehırınde cgh ıstedığınızde embrıyoları sişliye gonderdiğini öğrendim. ataşehirle gorustum evet gonderırız dedıler. ama dondurulmus 5 embrıyom malesef 5. gune gelışmeyı başaramadılar. transfer ıptal oldu. bakalım bundan sonrası ne olacak.

Cumhur Bey çok ilgili bir doktor sağ olsun. Ben de ilk telefonla görüşmüştüm, 15-20 dakika sıkılmadan anlatmıştı. Ataşehir'deki uygulama yeni başlamış demek ki. Bence çok da güzel olmuş. Dediğim gibi iki yerle de görüş. Neresi içine sinerse orada başla. İnş. hayırlı olur.

Yok canım ben hastaneden de doktorlarımdan da işleyişten de çok memnunum. Olmaz olaydım derken keşke bu acı tecrübeleri yaşamasaydım, bu kadar fazla irdelemeseydim demek istedim.
Akasya ile benim durumumuz benzer. Tek fark ben taşıyıcıyım Akasya hastalığı yaşıyor.
Opu'dan sonra döllenen embriyoların gelişimine göre 3., 4. veya 5.günde biyopsi alınıyor embriyolardan. İstersen 9 belli başlı kromozoma bakılıyor (hasta olan kromozomlarla birlikte) istersen tüm kromozomlara bakılıyor (ancak bunun için embriyodan 2 hücre alınıyor ve bu da embriyoyu rahatsız ettiği için tutunma şansını düşürüyor) Sonuç 24 saatte çıkıyor. Seni biyopsi günü arıyorlar böyle böyle diye. Ertesi günü arayıp şu saatte burada olun, pgt sonucunu burada öğreneceksiniz, sağlıklı bulunursa transferiniz olacak diyorlar (en zor kısmı da bu zaten)
Benim tedavim henüz belli değil. 3 hafta sonra kontrole gideceğim (3 ay önce rahim ağzı ameliyatı oldum) Doktor hazırsın derse hemen başlayacağız inşaallah.
off buda ne zor bi durummuş daha da stresli bir bekleyiş..ben de düşük yaptığım için kromozon analizi yaptırmıştım başka bir merkezde ama memorıale başlayacam ya yine analiz yapmak isterlermi acaba ..çok zor yaa bu soruların sonu gelmez kiii

off buda ne zor bi durummuş daha da stresli bir bekleyiş..ben de düşük yaptığım için kromozon analizi yaptırmıştım başka bir merkezde ama memorıale başlayacam ya yine analiz yapmak isterlermi acaba ..çok zor yaa bu soruların sonu gelmez kiii

İyi ve güvenilir bir yerde yaptırdıysan tekrar isteyeceklerini sanmıyorum.

canlar biliyorsunuz hilburumun melekleri erken doğumla dünyaya geldiler ve şuan küvezdeler :emir_bebek::emir_bebek:
hilburcum bebişleri için 41 yasin okumaya niyetlenmiş ve 6 tanede okumuş 35 tane kalmış...
ancak erken doğunca bebişler diğerleri kalmış...
okumak isteyenlerle biz tamamlayalım eksikleri...
ayrıca 4444 tefriciyede okuyalım kuzular için :KK34:
inş sağlıcakla küvezden de çıkarlar en kısa zamanda ve anne babalarına kavuşurlar yiğenlerimiz :KK16::KK16::KK16:
ben şuan adetim yasin okuyamam ama tefriciyeye başlıycam...
uygun olan arkadaşlardan yardım bekliyorummmmmm...
okumak isteyenler hangisinden kaç tane okuyacağını yazarlarsa sevinirim...
allah herkesten razı olsun...

4444 TEFRİCİYE OKUYANLAR=

BAHAR85=344
FLZASK2003=300

KALAN=3800 tefriciye

35 YASİN OKUYANLAR=

AHUNİSA=1 yasin

KALAN=34 yasin

Selam kizlar.oku oku bitmedi bende pes dedim
BEGONVIL VE MIKRO TEBRIK EDERIM, masaallah Rabbim tamamina erdirsin hayirla saglikla.:21::21::21::21::21::21::KK9::KK9::KK9:
baska hamile varmiydi? ins vardir hatirlayamadim.
dilerim Allah dan bir yavrucuk icin ugrasanlara tez zamanda lutfetsin amin.:emir_bebek:

benim 1 hafta once birde dun aksam kirmiziya yakin kanamam oldu baya endiselendim.onceki icin dr gittim kese iyi gorunuyor demisti.
hamilelerde bu normalmiydi, dr umu aramadim rahatsiz etmeyim diye.:18:

Son düzenleme:
ıncıcım sen de cgh mı yaptırdın? ben de cgh ıstıyorum. cumhur bey fısh ın artık eskı bır yontem oldugunu soyledı. şişlide kaç yıldır fısh yapmıyoruz dedı. madem ıncelenıyor hepsıne bakılsın dımı? ben bızım buradakı araştırma hastanesınde tıbbı genetık bolumune de gıttım oradakı doktor aılenın dığer fertlerınde de benım gıbı tasıyıcılık olabılecegını onlarında bu kromozom testınden yaptırması gerektığını soyledı. annem babam yaptırmadılar ama kız kardeşım yaptırdı onda normal cıktı. kardesımın bır tane kızı var cok sukur sağlıklı. ama dığer kardesımde var mı bılmıyoruz. o da yaptıracak ınş. ıste boyle . bunlar zor ışlermıs basıma gelınce anladım.herkese cok kolaylıklar dılerım.

canlar biliyorsunuz hilburumun melekleri erken doğumla dünyaya geldiler ve şuan küvezdeler :emir_bebek::emir_bebek:
hilburcum bebişleri için 41 yasin okumaya niyetlenmiş ve 6 tanede okumuş 35 tane kalmış...
inş sağlıcakla küvezden de çıkarlar en kısa zamanda ve anne babalarına kavuşurlar yiğenlerimiz :KK16::KK16::KK16:

BAHAR85=344
FLZASK2003=300

KALAN=3800 tefriciye

35 YASİN OKUYANLAR=

AHUNİSA=1 yasin

KALAN=34 yasin
ben 2 tane YASİN okurum sabah namazıyndan sonra olsaa uygun mu

BAHAR85=344
FLZASK2003=300

KALAN=3800 tefriciye

35 YASİN OKUYANLAR=

AHUNİSA=1 yasin

KALAN=34 yasin

Baharcım ben dağıtıyorum arkadaşlara. Alanları yazayım hemen. Şİmdilik sayılar böyle, eksik kalırsa tamamlayacağız inş.

mikro-5 yasin

qingdao-5 yasin

nurme-2 yasin

inci-2 yasin

Haber beklediğim arkadaşlar da var.

Tefriciye şimdilik 200 alayım.

Yasin için cumaya kadar okuyalım dedim kızlara. Cuma vakti de duasını yaparız diye düşündüm.

Son düzenleme:
Baharcım ben dağıtıyorum arkadaşlara. Alanları yazayım hemen. Şİmdilik sayılar böyle, eksik kalırsa tamamlayacağız inş.

mikro-5 yasin

qingdao-5 yasin

nurme-2 yasin

inci-2 yasin

Haber beklediğim arkadaşlar da var.

Tefriciye şimdilik 200 alayım.

Yasin için cumaya kadar okuyalım dedim kızlara. Cuma vakti de duasını yaparız diye düşündüm.
bende 2 tane okurum.ben de hemen zannettim yaaa ALLAH benim iyiliği versin

X