Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Ekim Anneleri Bebeklerinize Neler Aldiniz?

RXUXYALIM

Guru
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2007
94
0
41
Ben Henüz Bişi Almadim Almamak Için Bugüne Kadar Hep Zor Tuttum Kendimi Teyzesi Hastane Cikisi Almis Bebişime

canım ben henüz hiç bişey almadım tutuyom kendimi 3 ayı atlatayım bide ikili testimin sonuçlarını alayım inşallah hayırlısıyla o zaman başlarım ama hastane çıkışı almış kayınvaldem bide patik almışlar yazalım burdanda birbirimize fikir olur canım

Sağol Canim Bende Korktugum Için Alamiyorum Bide Cinsiyetide Belli Olmadi Henüz Ama Aldiklami Paylasirim

ya kizlar bende daha bisey almadim.korkuyorum Allah korusun bisey olursa diye.Aldiklarima bakar bakar kafayi yerim heralde.Güzel Allahim kimselere göstermesin.benim ilki dis gebelik olmustu cok yikilmistim.bunda cok dikkatli seviniyorum :)

ben de zor tutuyorum kendimi.ama halası beyaz renk hırka almış.kapşonunda tavşan kulakları varmış.birde içine kız doğmuş fırfırlı etek almış...sengözlerimebaksanab
henüz görmedim çok merak ediyorum.

Ben de henüz hiçbir şey almadım. Zaten kıyafet almak istesek şimdi hep yazlıklar var. alırsam önce battaniye, banyo ürünleri, biberon falan alırım heralde.

ben de çok heyecanlanıyorum bebişim için alışveriş yapmaya, ama karar verdim 7.aya kadar almayacam hiç bişey,o yüzden bebek mağazalarının önünden bile geçmiyorum :çok üzgünüm:

ben de çok heyecanlanıyorum bebişim için alışveriş yapmaya, ama karar verdim 7.aya kadar almayacam hiç bişey,o yüzden bebek mağazalarının önünden bile geçmiyorum :çok üzgünüm:

ÇOK HAKLISIN ARTIK BEN DE BÖYLE BİR KARAR VERDİM.BİRAZ ÖNCE SİTEYE GİRDİĞİMDE Bİ ARKADAŞIN YAŞADIKLARINI OKUDUM.RABBİM KİMSEYE YAŞATMASIN.KENDİMİ TUTMAYA KARAR VERDİMsenağlamasenağlama

evet ya maalesef , sabah siteye girer girmez okudum halen kendime gelemiyorum, sinirlerim bozuldu, rabbim bebişlerimizi bize bağışlasın, sağlıcakla inş.

kızlar tecrübeli bi anne olarak size bi kaç tavsiyede bulunabilirim.Haklısınız her şey rengarenk ve sizin bebeğinize çok yakışır ama kendinizi tutamayıp alacağınız birçok elbiseyi ya 1 yada 2 kez giyebilecek bebeğiniz çünkü ilk 9 ay öylesine büyüyorlarki tam 3 kez toplu alışveriş yapmak zorunda kalıyosunuz.biz kış anneleri olacağımız için iç badi olarak mutlaka uzun kollu alttan çıtçıtlı 4 veya 5 tane badi,unutmayın bu dönemde bebeğimize atlet kilot giydiremiyoruz bu iç badiler tamda bu görevi görüyor,altlı üstlü takımlardan ziyade alacağınız 4 - 5 adet tulum size bebeğinizin altını değiştirirken oldukça kolaylık sağlıyo,ayrıca alt üst takımların pijama lastikleri tamda bebeşin göbek kordonuna denk geliyoo..tabiki patikler ve hırkalar vazgeçilmezlerimiz.ve elini süreki ağzına sokacağında fazla fazla eldiven onları sürekli temiz tutmamızı sağlayacak.bide hani şu annanelerimiz ince beyaz tülbentlerin kenarını oyalayıp verdikleri bezler varya öyle işe yarıyorki mutlaka yaptırın.çok olduu yaakafamçokkarıştı şimdilik bu kadar .sırnaşık şey

evet arkadaşlar bende çok heyecanlıyım.ikili testimi yaptırdım .çok şükür bir sorun çıkmadı.allah izin verirse bu aydan sonra bebeğime alışveriş yapacağım .herkesi selamlar...

ben bebe yağı almıştım karım için yanında bebe şampuanı hediyeymiş ilk onu aldım ve 6.aya kadar da bi şey almayı düşünmüyorum çünkü içimde hep bi korku var ama hayırlısı hepimiz için

selam ben 14 haftalık hamıleyım.yavas yavas bakınıyoruz neler albılırız dıye ama henuz 1 paket bezle(indirimdeydi)bebek yagı sampuan bide vucut sampuanı setı aldım.fiyatları uygundu bıdaha belkı denk gelmez dıe alıverdım.rabbım kullandırtmayı nasıp etsın.ben sizlerım yatak konusunda dusuncelerınızı ogrenmek ıstıyorum.besıkler karyolalar bebek odaları oyun parklı karyolalar.ben dun bıraz gezdım ve esımle alabılecegmız en mantıklı seyın oyun parklı yataklar olduguna karar verdık.içinizde bilgisi olan kullanan yada kullanan yakını olan varmı.bilgilendirin.içine mekan yatak koycaz.

Evet biz de bugün oyun parkalarına baktık kraftın büyük boyu 120 ytl dediler gayet uygun geldi bize ve de çok kullanışlı.titreşimi müziği sallama ayakları falan bi de 6 yaşına kadar yatabiliyomuş asansörü bile var.abimler beşik almiştı pişman oldular taşıma olanağı yok odadan odaya bazen taşıma gerekiyomuş beşiği bi de sonradan yatak olan beşikler var yanında komidin olanlardan ondan da ablamlar almıştı yeğenim 4 yaşında ve beşik bayağı yıprandı çekmeceler boyası falan tabi yeğenim çizmiş boyamış yani sonradan genç odasında kullanılacak hali pek kalmamış biz de park yatak almayı düşünüyoruz bakalım netten bi fiyatlar da

bende şimdilik 2 zıbın takımı,bebe yağı,banyo havlusu,2 çift çorap aldım.
dayısı bebek bakım seti,(içinde tırnak makası,burun aspiratörü,derecesi,diş kaşıma fırçası,tarağı,fırçası vs.. var)
anneannesi;yelek ve patik takımı,
halası da bır takım kıyafetle zıbın takımı aldı.
cinsiyetını öğrenınce hızlanıcaz alışveriş konusunda.

bende şimdilik 2 zıbın takımı,bebe yağı,banyo havlusu,2 çift çorap aldım.
dayısı bebek bakım seti,(içinde tırnak makası,burun aspiratörü,derecesi,diş kaşıma fırçası,tarağı,fırçası vs.. var)
anneannesi;yelek ve patik takımı,
halası da bır takım kıyafetle zıbın takımı aldı.
cinsiyetını öğrenınce hızlanıcaz alışveriş konusunda.

Maşallah pek bişey de kalmamış ya alacak güle güle kullanır işallah bebeşin

kizlar ben daha hic kiyafet almadim ama bu aydan itibaren her ay bi paket bebek bezi bi haci sakir camasir deterjani bebekler icin oluyoya(ufalanmis sabun gibi)onlardan alip depolicam

kizlar ben daha hic kiyafet almadim ama bu aydan itibaren her ay bi paket bebek bezi bi haci sakir camasir deterjani bebekler icin oluyoya(ufalanmis sabun gibi)onlardan alip depolicam

farklı boy bebek bezi al tavsiye canım ilk yeni doğğandan 1 paket anca gidermiiş çabuk büyüyolar diyolar ıslak mendil al yenidoğandan çıtçıtlı badiler çok kulanışlıymış kilotlu çorapta mutlaka giydirin sıcak tutuar diyolar

Tabi bizim bebişler kışın olacağı için bo bol çorap patik alcaz ama ne zaman:))Hala cesaretim yok geçen bi magazada çıtçıtlı atlet gördüm 3ü 5 ytlydi ama alamadım ki daha çok var deyip koydum yerine
bebek bezlerinde de beyazlatmak için zaralı bi madde kullanılıyomuş dün komşula konuşuyom da acaba eski usul mu kullansak diye şöyle kaynatırız bi de ütü mis gibi de zaman olurmu aman şaştım valla herşey kanserojen napsak

Tabi bizim bebişler kışın olacağı için bo bol çorap patik alcaz ama ne zaman:))Hala cesaretim yok geçen bi magazada çıtçıtlı atlet gördüm 3ü 5 ytlydi ama alamadım ki daha çok var deyip koydum yerine
bebek bezlerinde de beyazlatmak için zaralı bi madde kullanılıyomuş dün komşula konuşuyom da acaba eski usul mu kullansak diye şöyle kaynatırız bi de ütü mis gibi de zaman olurmu aman şaştım valla herşey kanserojen napsak

Nisanurcum eski usul bezlerle nasil ugrascaz.Bide ha kenarindan tasti yok pisik oldu.ya okadar incelemeyin bence tabiki an sagliklisina bakicaz ama Annem banada bebek bezi kullanmis kardesimede kullandik binlerce insanda kullaniyo bisey olmaz.hem ne demisler sakinan göze cöp batar.Allah korusun hepimizin bebisini. :nazar: 5 ayimiz var asaga yukari kizlar.bilmiyorum ya bisey almalimi yoksa almamalimi.hepsi birikirsede cok olucak birden.

X