Ayak Bas Parmaklarimda Tırnak Mantarı

boncuhh

anne oluyorumm:)
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
769
1
ayak bas parmaklarımda mantar var doktora gttım kullandıgım ılactan bı sonuc alamadım göruntu acısındanda rahatsız oluorum cözum yolları arıorum yardımlarınızı beklıorum benım gıbı bu sorunu ceken arkadsların paylasımlarını beklıorum senağlama

Arkadaşım merhaba, o sorun bende de var tırnak mantarı bende de var bende sinir oluyorum görüntü olarak birde tırnak batması var fena acı veriyor.Ben bir ilaç kullanmıştım aslında iyi de gelmişti bana bi solüsyon oje gibi sürülüyordu ama akılsızlık ettim bıraktım.
Ve malesef adı da aklıma gelmiyo hatırlasam tekrar alıp kullanacağım sana da yardımcı olmak isterdim ama malesef:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
Geçmiş olsun

Arkadaşım merhaba, o sorun bende de var tırnak mantarı bende de var bende sinir oluyorum görüntü olarak birde tırnak batması var fena acı veriyor.Ben bir ilaç kullanmıştım aslında iyi de gelmişti bana bi solüsyon oje gibi sürülüyordu ama akılsızlık ettim bıraktım.
Ve malesef adı da aklıma gelmiyo hatırlasam tekrar alıp kullanacağım sana da yardımcı olmak isterdim ama malesef:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
Geçmiş olsun

canım bende o solusyondan kullandım ama faydasını görmdım uzun ca bı sura sonunda etkı edıor 1 yıl kadar yanee ama ben hemen gecırecek cözumler arıorum dugunume kadar 5-6 aya kadar yanee saol cvp verdgın ıcın:eek:

mrb arkadaşım ilginç aslına ben o solüsyonu kısa bir süre kullanmama rağmen bana iyi gelmişti, yani tırnağımdaki değişimi farkedebiliyordum demekki bu da farklı farklı:çok üzgünüm:

Sana mutluluklar diliyorum şimdiden.

kızlar bende bitki kitabında okudum kayınvalidem çok ilgilenir bitkilerle onada sordum.benimde ayak parmağımda mantar var ama ben bi türlü vakit bulup yapamadım kayınvalidem yap iyi geliğr dedi ama .sizde söyliyim.domates bildiğimiz domates yani onu kesip içini o mantarın olduğu yere bi bezle bağla dedi ve çorap giy sabaha kadar kalsın bir kaç gece dene bunu işyi gelir dedi.napıyor ki dedim bende domates ondakş asit mantarı öldürüyor dedi.valla ben hala yapıcam bi türlü vaktim olmadı ama deniycem keinlikle .

kızlar bende bitki kitabında okudum kayınvalidem çok ilgilenir bitkilerle onada sordum.benimde ayak parmağımda mantar var ama ben bi türlü vakit bulup yapamadım kayınvalidem yap iyi geliğr dedi ama .sizde söyliyim.domates bildiğimiz domates yani onu kesip içini o mantarın olduğu yere bi bezle bağla dedi ve çorap giy sabaha kadar kalsın bir kaç gece dene bunu işyi gelir dedi.napıyor ki dedim bende domates ondakş asit mantarı öldürüyor dedi.valla ben hala yapıcam bi türlü vaktim olmadı ama deniycem keinlikle .

ayy cok saol canım yaa mutlaka deneyecegıım bugun pazara gıdıp domates alayım :teytey:

valla dene canım bende deniycem vakit ayırmam gerek yaz geldi çünkü bende kafayı yiyorum bu mantardan

kiz kardesimde var.. onada teyzem cok tuhaf bi karisim hazirlatmisti aktardan, oda iyi geldi ama sonra gene cikti.. Domatesi oda uygulasin søyliyimde.. tesekkurler ayzun

okadar kötu görunuorkı dugunume kadar gecsın ıstıorum dıger tırnaklar normal bı o sorunlu sarı kalın ıgrenc görunuor:KK43:(

SSZZKK bitki kibında çok şeyler var valla bunu bi deniyelim bi kaç bişey daha okudum çünkü diyorum ya kayınvaidem btkici giidir benim ne tür bittki istersem onda vardır o derece yani.bunu mutlaka dene dedi halada diyor .bende deniycem .sanada mutluluklar cnm düğün ne zaman hayırlısıyla.

SSZZKK bitki kibında çok şeyler var valla bunu bi deniyelim bi kaç bişey daha okudum çünkü diyorum ya kayınvaidem btkici giidir benim ne tür bittki istersem onda vardır o derece yani.bunu mutlaka dene dedi halada diyor .bende deniycem .sanada mutluluklar cnm düğün ne zaman hayırlısıyla.

mayıs ayında bellı olucak buyuk ıhtımal bu yaza olur ama yınede kısmet canım benım

ay canım bendede var mantar sorunu benim sol ayağımdaki tırnaklarda baş parmağım iğrenç görünüyo bende ne denesem diye düşünüyodum ama şu domates olayını deniyyycem mutlaka ALLAH herkese şifa versin ne diyim

okadar kötu görunuorkı dugunume kadar gecsın ıstıorum dıger tırnaklar normal bı o sorunlu sarı kalın ıgrenc görunuor:KK43:(

Merhaba kızlar tırnağımda ki mantar için gittim doktora bana bir ilaç verdi 3 ay kullanacakmışım ama o hap tırnağı yeniliyormuş yerinde yeni tırnak çıkıyormuş ve solüsyonlardan falan daha etkili bir tedaviymiş bakalım ben daha yeni başladım kullanmaya faydasını görürsem sizlere yazarım
:1hug:a.s.

sszzkk senin için uzun bir dönem gerçi 3 ay canım benim umarım domates yöntemini denemişsindir ve faydasını görmüşsündür.:teselli: ve mutluluklar canım şimdiden:nazar:

Mantar sporları, tırnaklarınızı meydana getiren keratin hücrelerinin yatağına yapışabilirler ve onun için de yaşayabilirler. Bundan doğan enfeksiyon onychomycosis olarak bilinir (tırnak tineası) ve sınırsız olarak sürüp gidebilir.

Belirtiler: Rengi bozulmuş veya kırılıp dökülen kenarları olan, kalınlaşmış, pırıltısını kaybetmiş el veya ayak tırnakları.

Bu tip enfeksiyonlara herkese açık alanlarda yalınayak yürümek ile atlet ayağı veya dolama sonucu tutulmak mümkündür.

Eldeki veya ayaktaki ilgili mantar enfeksiyonu hafif olabilir ve hiçbir iltihap meydana getirmeyebilir veya kabarcıklar ve ağrılı şişme yapacak şekilde akut olabilir. Tırnaklar tutulduğu zaman kalınlaşabilir, ayrılabilir ve düşebilir veya tırnak tamamen tahrip olabilir. Enfekte tırnağın parmağa bağlı olmayan ucunun altına da genellikle bir keratin birikmesi görülür.

Doktorunuzun tanı testleri arasında tırnak ucunun altında bulunan keratin birikintisini kazıyıp alarak mantarı belirlemek için incelme yapmak da bulunabilir. Mantar tespit edilirse, diğer tırnak hastalıkları olasılığı ortadan kalkacaktır.

Tedavi

Tırnaklardaki mantar enfeksiyonu için iyi bir tedavi yoktur. Solüsyonlar, krem veya pomatlar, çevredeki derinin mantar enfeksiyonunu kontrol altına alabilmekle birlikte, tırnağın içine işlemez. Bu amaçla sistemik ilaçlar kullanılır. Tırnaktan mantarın tamamen uzaklaştırılabilmesi için 6-12 ay kesintisi ilaç kullanımı gerekecektir.

alintidir

travmaya dayalı baş parmagımda mantar var benimde kahverengi leke olarak basladıgında önemsemedim ilerledi. 3 aydır agızdan alınan ilaç ve nibulen tırnak cilası kullandım gözle görülen ilerleme olmadı. baska doktora gittim bi losyon ve pomat verdi pomadı gece sarıp yatıorum. kahverengi kısım yumusadı ve koptu korkunc görünüyor.bu hastalıktan kurtulan biri varsa cevap versin lütfen psikolojim bozuldu :KK43:

Eşimde vardı. Utanır, açık ayakkabı giyemezdi. Geçen gün ilk sandaletini ben hediye ettim ona. Çünkü bir yıldır uyguladığı tedavi iyi geldi.

Mantarın tedavisi uzun sürüyor. Bir de hep aynı doktora gidersen hastalığın gelişimini takip etme açısında ve değişik ilaçlar uygulamak açısından iyi olur. Çünkü hep aynı ilacı vermiyolar, bağışıklık oluşturuyormuş. Aradabir değiştiriyo doktor.

Bence bitkilerle, domateslerle uğraşmayın arkadaşlar.
Bir de yıllardır süren bir hastalıksa kronikleşmiş , ilerlemiş olabilir.

Benimde aynen iki ayağımın baş parmağında var fakat mantar mı değil mi bilmiyorum. Daha önce doktora gittim verdiği ilaçlardan bi sonuç alamadım. Fakat benimkisi bulaşıcı değil yani diğer tırnaklarıma bulaşmıyor. Sadece tırnağımın bi kısmı sarı ve tırnak yatağından ayrılmış yani deriye yapışık değil. Sizinkide mi öyle?

Benimde aynen iki ayağımın baş parmağında var fakat mantar mı değil mi bilmiyorum. Daha önce doktora gittim verdiği ilaçlardan bi sonuç alamadım. Fakat benimkisi bulaşıcı değil yani diğer tırnaklarıma bulaşmıyor. Sadece tırnağımın bi kısmı sarı ve tırnak yatağından ayrılmış yani deriye yapışık değil. Sizinkide mi öyle?

Güzelim Doktorun herhangibir teşhis koymadan mı ilaç verdi? Veya sen sormadın mı neymiş diye? Aslında avukatlar konuşmayı sever ama :))

Mantar olup olmadığı oradan alınacak örnekle, mantar testiyle daha iyi anlaşılır.
Bu arada eşimin mantarı da bana hiç bulaşmadı, bilmiyorum neden.

Tekrar ga.s.eçmiş olsun.

arkadaşlar ayağınız kaşınıyormu?walla benimde parmaklarım mantar oldu çok kaşınıyordu eczaneden norisona diye krem aldım devamlı sürdüm kaşıntısı gitti şükür,sizede tavsiye ederim

X