çatlaklarınız nasıl kzılar

minikkuzum

4 erkeğim ve ben:))
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2008
1.449
39
kzılar ben daha dogum yapmadım az kaldı.karnım catlamıs kötü olmuş cok üzülüyorum.dogumdan sonra nasıl oluyor daha da kötü göürünüyor degil mi anlatır mısınız bana karnınız nasıl?bi de catlak kremleri sizce işe yarar mı internette gördüm bonie diye bir krem kullanan var mı?bana yardımcı olun canım cok sıkılıyor..

mehaba minikkuşum ben 24 12 2007de 1 ay erken doğum gerçekleştirdim ve şuanda 4 aylık bir kızım var çok şükür sağlığımız yerinde, ben doğumdan sonra çatlaklarımla karşıkarşıya kalınca şok oldum çünkü badem yağı-kakao yağı karışımını kullandım fakat 5 ayda başladım neyse geçte olsa kullandım,ve benim iç karnım genişti , hiç kimse inanmıyordu 8 aylık hamile olduğuma herkez sen 5*6 aylık ancasın diyordu ki, öyle olduğu halde karnım alttan kasığa doğru ilerlemek kaydıyla çatlamış ve ben alt bölgeleri farketmemiştim,doğumdan sonra şok oldum kırmızı kırmızı birsürü çatlak belim ve kalçalarımda çatlamış birde doğum esnasın bacaklarımda çatlamış , inan cildin kuru bir ciltse hiç faydası olmuyormuş yağların v.s şeylerin,fakat şimdi çatlaklarım elimle değdiğimde hissediliyor,ve rengi biraz daha pembemsi oldu zamanla geçecek heralde vıchynın bir kremi varmış çatlaklarıyok eden ama minicik bir tüp 250 ytl imiş o yüzden hiç düşünmedim , fakat geçen tvde bir dr. söyledi doğum sonrası çatlaklar için fındık yağı kullanın yok ediyor diye

sevgilerimle arkadaşım umarım hayırlısıyla bebişine kavuşursun:1hug:a.s.

bu tamamen cilt tipiyle alakalı bir durum genelde melez ciltler kaliteli cilt olarak kabul ediliyor ve çatlamıyor,bi de tabi hamilelikte alınan kilo da önemli kremlerin etkisi ise yok denecek kadar az ben hiç krem kullanmadım sadece banyodan sonra bebe yağı sürdüm karnıma 12 kg aldım hamileliğimde ve 1 tane bile çatlağım yok

sagolun kızlar kader diyorsunuz yani.canım cok sıkılıyor gercekten ama yapacak da bişey yok sanırım.vücut bakımı bölümünde catlaklarlr ilgili bir sürü krem adı var bakalım belki kullanırım daha ucuz fiyatlı tabi ama gercekten sinir bozucu.allah sizin bebeklerinize de hayırlı ömürler versin insallah.

canım çatlaklar tamamen cildinin elastikiyeti ile ilgili hamilelik döneminde bi ürün kullanmadım üstelik cildim çok kuru ve 18 kilo alarak doğuma gittim ama bir tane dahi çatlağım yok şükür fakat daha az kilo alıp ürün kullanıpta çok çatlayanlarda biliyorum.cildin çatlamaya müsaitse ne yapsan önüne geçemezsin ama en azından aza iindirebilirsin

X