Saç Şekillendiriciler Bigudi Nasıl Kullanılır !!!

6-039li-pk-pratik-sac-sekillendirici-sosis-bigudi-mb_204609_r1.jpg

Resimde gördüğünüz tipte bir sosis bugidi ile saçlarımı nasıl kıvırcık yaparım derdinden kurtaracaz sizi.

UYGULAMA: banyo yaptıktan sonra saçlarınızın suyunu iyice alın. Eğer bihayli kıvırcık istiyorsanız saçlarınızı tamamen kurutun. Bir adet çok sert olmayan saç köpük jöleyi saracağınız tutama biraz sürerek otutamı sosise sarın. saçlarınızın tamamını bu şekilde sardıktan sonra fön makinası ile vigolu olursa daha iyi olur 15-30 dakika sarılmış olan sosislere tutarak saçlarınızı kurutun. Eğer vaktiniz var ise 10 dk arayla kurutursanız daha iyi olur. Dikkat edin sosisleri eritmeyin. Aşırı sıcak tutmayın. Daha sonra sosislerin bir tanesini açarak kurumuş mu kontrol edin zaten kurumuş ise kıvırcık duracaktır. Kabarık bir görüntü istiyorsanız ellerinizle saçlarınızı dağıtabilirsiniz.

Saç sarma işlemini eğer rahat edebilirseniz nemli saça köpük vs sürmeden yada sürerek sarıp sabaha kadar bekletebilirsiniz o zamanda saçlarınız kıvırcık olacaktır. Her 2 durumdada saçlarınızı kurutmadan açarsanız saçlarınızın kıvırcığı hemen bozulur dikkat. Köpük jöle dışında jöle kullanılmaz. Köpük jöle yerine biraz saç spreyi de olabilir.(isterseniz anlattığım bilgileri bir tutam saç üzerinde deneyip beğenirseniz tamamına uygulayın)

ALINTIDIR!!

sünger bigudiyi kıvırçık saçın kendisinde kullanbilirmiyiz fön çekmeden geniş dalgalar için

Kızlar ben sünger bigudi kullandım ama pek sevmedim ya kıvırcık yapıyor resmen saçımı.Şimdi şu yapışkanlı iri bidudiler varya onları deniyorum ama saçım yeterince uzun olmadığı için tutmuyo sanırım :KK43:

X