Saç Şekillendiriciler Bigudi Nasıl Kullanılır !!!

bende sünger kuLLanıyorum . SaçLarım daLgaLı ve ince teLi . çok güzeL oLuoLar . Ve 2 gün fiLan hiç bozuLmadan duruoLar . :)

bende sünger kuLLanıyorum . SaçLarım daLgaLı ve ince teLi . çok güzeL oLuoLar . Ve 2 gün fiLan hiç bozuLmadan duruoLar . :)

canım benim saçlarımda ince ve dalgalı,çok fazlada değil az sayılır..dalgalarım daha belirgin maşa gibi olsun istiyorum ama daha önce hiç bigudi kullanmadım..bu sünger bigudilerin kalınlıklarında bi farklılık varmı..yani kalınmı incemi tercih etmeliyim sence.. :uhm:

canım benim saçlarımda ince ve dalgalı,çok fazlada değil az sayılır..dalgalarım daha belirgin maşa gibi olsun istiyorum ama daha önce hiç bigudi kullanmadım..bu sünger bigudilerin kalınlıklarında bi farklılık varmı..yani kalınmı incemi tercih etmeliyim sence.. :uhm:

2000000111520.jpg

benim ki bundan canım . 12 tane var içinde 1 paketin . ben saçımı dikey olarak değil , yatay olarak ayırıyorum . yani tepe bölgeme 3 tane sarıyorum . ense bölgemede 3 tane . böyle yapınca çok iri değil ama orta dalgalar oluo. 12 tanesini kullandığımda ise baya kıvırcık oluo.yerimseniben

teşekkür ederim tatlım.. en kısa zamanda bigudi alıp deneyeceğim.. saçlara zarar vermeden şekillendirmenin en basit yolu bu sanırım.. yerimseniben

akadaslar bende sunger bıgudıyle bıkere denemıstım ama bonus gıbı olmustu hepsı kafama yapıstı asagı cekıyorum onlar yukarı kacıyo:KK70: bende s seklınde gele dalgalı sacı cok begenıyorum normalde duz ve ınce tellıdır sacım bu sunger bıgudılerın boyutları varmı napsam ya bıkerede gazeteyle sarmıstık o zamanda hıc tutmamıstı nasıl ıs anlamadım sız ırı dalgalar ıcın nasıl yapıyosunuz

cnm kabarmasını ıstıosn kalın bıguduyle sar ve saçlarını kalın kalın a muhakkak coq az jole sur ve ıçe dogru sar......yerimseniben

Benim saçlarımda iki dakika toka dursun iz kalıyor.Bigudiyi tutturmak için kullanılan klipsler iz bırakırmı acaba??
Birde sünger bigudi düz yaparmı acaba..
Saçlarını düzleştirdikten sonra kabarık yapmak için kullanacamda.
Ben büyük bigudileri düşünmüştüm

eğer saçların hem düz, hem de kabarık olsun istiyosan (ki ben öyle anladım :KK70: ) ve düzleştiricin de varsa; saçlarını düzleştirirken kafanı öne at; öyle düzleştir.
benim saçlarım da normalde de düz ama ince telli olduğu için kabarmıyo; öyle yapınca baya işe yarıyo :1closedeyes:

bende kemik bigudi var...bir kaç kere saçlarım nemliyken onları yapıp yattım sabah açtığımda iğrenç olmuştu her seferinde...
bir sorum olacak siz bukle yaptığınız da bigudiler kaç saat başınızda durursa güzel sonuç alıyorsunuz?

1638buyuk1cc0.jpg
BENDE BUNLARDAN VAR SOSİS BUGİDİ BUNLAR NASIL KULLANILIR Kİ ?
QUOTE]

ben bu sosis bigudilerle sarıyodum önceden.saçlarımı akşamdan önce tutamlara ayırırdım sonra elime biraz jöle alıp tek tek önce sosin otasına sarıyosunuz sonra sosinin iki yanını büküyosunuz saç bölece açılmıyo.sabah açıyodum ki bu şekilde uyumak zor oluyoo amaa napalım.süper oluyodu.saçlarım dalgalı kabarık ve uzundur.
sonradan kendim de küçük boy defter kağıtlarını koparıp aynı şekilde kullandım.defter yaprağını sosis gibi yapıyorum sonrada saçımı nemlendirip ona doluyorum sonrada tam saçımn sardığım kısmı tokalıyorum.hepsi bittiğinde saç spreyi sıkıyorum.bikaç saat sonra açınca da çok güsel oluyo.açarken açığı çekip açmak gerek yoksa s şeklinde olmuyo kısa bukle oluyo.

etipuf açığı çekip açmak derken ne demek istedin anlamadım :S

..............................................

Son düzenleme:
bütün yorumları tek tek okudum benimde saçlarım düz ve ince telli .çok kıvırcık istemiyorum ama dalgalı ve birazda kabarık olsun istiyorum bunun içinde sünger bigudimi kullanmam gerek acaba?

ben bigudi kullanmayı becerebiyorum ama şöyle bişey denedim çok güzel oldu sık sık yapıyorum. akşam sacımı yıkıyorum. bir dergi sayfasını yırtıp 1 cm kalınlıgında katlıyorum.saçımı ona sarıyorum. minik lastiklerlerde tutturuyorum. sonra sprey sıkıp sabah acıyorum. tam istedigim gibi oluyorlar:dance:

ya kızlar ben de beceremiyorum bu bigudi işini ya...herseferınde bu sefer olck diyorum ama nafile..şöle videolu bi anlatım varsa paylaşırsanız çok sevinirim

Sünger bigudilerle şekillendiriyorum ben saçlarımı biraz jöle sürüp sarıyorum akşamdan sabah açıyorum çok güzel oluyor :) sosis şeklide olanları kullandım ama beceremedim berbat bi şekil almıştı

Benim de saçlarım düz. Yıllarca pek çok bigudi modeli deneyimlerime dayanarak söylüyorum ki sünger bigudiler en iyisi. Önce jöle sürüp sonra sararsan 2 gün bile bozulmadan kalırdı benim saçım. Şimdi düzleştiriciyle yapıyorum dalgaları ama saçı yıpratıyor maalesef ..

ben saçlarımı dalgalı yapmak istiorum daha önce küçük lerinden aldım bigudilerin ama pek memnun kalmadım şimdi büyük bigudilerden alsam saçımı kabartırmı

Yapar canım en iyisi sünger tekrar söylüyorum..İz falan bırakmaz rahat ol benim saçlarımda çok düzdür ama dalgası iki gün giderdi yani..

benim saçlarım omuzlarımın altında fakat bigudiye sarınca tepemde toplanıyor kıvır kıvır kısacık oluyor,hiç hoş durmuyor.bir çaresini bilen var mı acaba arkadaşlar,sarma şeklim mi hatalı acaba ne dersiniz:kaydirigubbakcemile3

kalın dalgalar istiyorsan, cırtcırtlı bigudilerden kullanman gerek...

X