Saç Şekillendiriciler Bigudi Nasıl Kullanılır !!!

selam kızlar benım bıldıgım kadarıyla bıhterın saçlarına maşa yapılıyor.benım arkadasım o dızı setınde çalısıyo saçı o yapıyor ustasıyla beraber

ya onlar sürekli kuaförde uzman eller yapıyor onların saçlarnı arkadaşlar sizde neden şaşırıyorsunuz anlamadım

Arkadaslar, butun cevaplari okudum ve sizlerin gazina gelip hemen sunger bigudi satin aldim. Bu gece saclarimi sarip, yarin sabah acacagim. Pek anlamam sac sarmaktan, bakalim. Insallah beceririm de yarin okulda ele gune rezil olmam :KK70:

peki arkadaşlar benim merak ettiğim konu şu saçlarımı sarıyorum sabah açtığımda da hepsi tepeme toplanıyo anlayacağınız tam bir bonus oluyorum:KK43: bir türlü istediğim su dalgasını yapamıyorum. o kadar da hevesliyim ki. önce fön çekip sonra sarıyorum. hayır bonus olduğu yetmezmiş gibi birde yolu yolu oluyo saçlarım. ne olur bana yardım edin acilen cvp bekliyorum. yoluk yoluk olmaması için ne yapmam gerek?????????????????????? sevgiler.

ilk kez ısıtmalı bigudilerden kullanmıştm ilk önce saçımı toplayıp sonra uçlarını sarıp öyle yatıyodum 5-6 tane yetiyodu tabi icindeki bigudiyi susuz kullanıodum yattıgım icin.. güzelde oluyodu su dalgası gibi dogal ama uyurken rahatsız ediyodu. uzun süredir sünger bigudi kullanıyorum cok güzel ve rahat önce perçemlerimi ayırıyorum cünkü onları sarınca cok karısık oluyo onu en sona bırakıyorum düzlestiricimle kıvırıyorum. ayırdıktan sonra saçımın bi tarafından baslıyorum önce üst kısımları hallediyorum üstler icin 5 tane( 2 sağ yana 2 sol yana 1de arka kısma) sonra saçımın alt kısımlarını sarıyorum altlar icinde 4 tane ( 2 sag 2 sol) simdi elim o kdr alıstıki hic üsenmiyorum 6-7 dkda saçlarmın hepsini sarıyorum saraken yanımda bi kasenin icinde su bulunduruyorum aldıgım tutamı hafif nemlendiriyorum suyla. ama daha kalıcı olması icin köpüklede yapabilirsiniz ben daha denemedim köpükle. açtıktan sonrada saçımı öne atıp dalgaları karıstırıyorum biraz istedigim kıvama gelinceye kdr. sonrada sprey sıkıyorum. herkes saçımı nasıl yaptıgımı soruyo dalgalarn cok güzel göründügünü söylüyo. maşadan çok daha zararsız kesnlikle tavsiye ederm herkese.. :)

beren saatin saçları ne maşa ne bigudi... kırık fön.. :))
onun eski kuaförü benim şimdiki kuaförüm :) bana da aynı fönü çekiyor :)) bihter fönüü

bende alıcam bigudi sünger daha iyi sanırım saçım çok düz nasıl olucak bilmiyorum

evet sünger bigüdiler daha iyi ben nasıl kulanıyorum kuru saça köpük yada çok yumuşak tutuşlu jöle sürüyorum çom az ama iri tutamlar halinde maşaya sarar gibi sarıyorum yani bigüdiyi saçımın diibnden ucuna doğru sarıyorum 1 saat sonra harika bukleler ve dolgun saçlar

sasçım şekil tutmaz.2 saat maşayla uğraşırım salar hemen kendini..stediğim iri bukleleride elde edemem.
çareyi kalın sünger bigudide buldum.gece şekillendiri krem sürüp(nemliyken) sarıyorum sabah açıyorum..çok güzel oluyor sprey sıkıyorum oluyor..

iri bigudiyle saçımızı sardığımız zaman üst kısımlar düz dururmu peki?

ya aslında hani üst kısımlar düz gelip ucu dalgalı saçlar varya, bulursam eklerim resim, o tip saçlar bigudiylemi yapılıyo?

ekleme: resim :) hemen hemen bu tarz demek istiyorum :)

2eg6szo.jpg

Son düzenleme:
yha arkdşlar bende saçlrmaa dalgaa yapmak istyrmm ama saçlrmm kalın telli ve sık oldgndann sanrmm pekk beceremyrmm günlükk hayttaa düzlştirci kullnyrmmm ama bundan sıkldmmm sünger bigudii aldmmm gece yatmadan sarıpp yatyrmm ama sabah kalktgmda s şeklnde bi dalga olmuoıoo sadece sçnn üstündee kalıoo beceremyrmm acaba bu konuda bi fikri olan varmı ???

yha arkdşlar bende saçlrmaa dalgaa yapmak istyrmm ama saçlrmm kalın telli ve sık oldgndann sanrmm pekk beceremyrmm günlükk hayttaa düzlştirci kullnyrmmm ama bundan sıkldmmm sünger bigudii aldmmm gece yatmadan sarıpp yatyrmm ama sabah kalktgmda s şeklnde bi dalga olmuoıoo sadece sçnn üstündee kalıoo beceremyrmm acaba bu konuda bi fikri olan varmı ???

ne yazdığını pek anlayamasam da saçının daha geniş dalgalı olmasını istiyorsan normalde bigudinin üstüne sardığından daha çok saç sarabilirsin

iri bigudiyle saçımızı sardığımız zaman üst kısımlar düz dururmu peki?

ya aslında hani üst kısımlar düz gelip ucu dalgalı saçlar varya, bulursam eklerim resim, o tip saçlar bigudiylemi yapılıyo?

ekleme: resim :) hemen hemen bu tarz demek istiyorum :)

2eg6szo.jpg

Bilen var mı kızlar? Resimdeki gibi modeli nasıl yapabiliriz?

Kızlar bütün konuyu baştan sona üşenmeden okudum :KK1: bende sarcam saçlarımı bakalım nasıl olcak aslında doğal hali dalgalı hoş duruyo ama daha düzgün kıvrımları olsun istiyorum :KK61: ve biraz araştırma yaptım. Bildiğimiz gibi bigudilerin saça bi zararı yok maşa vb. aletlerden daha iyi tabiki fakat özellikle saç uçlarını düzgün bir şekilde yerleştirip sarmak gerekliymiş yoksa saçın kırılmasına sebep oluyomuş dikkat edin bu yüzden :44: Birde evde kendimiz alüminyum folyoyu belli bir kalınlıkta sararak bigudi elde edebiliyoruz videosunu izledim sonuç iyi gerçekten ufak bi araştırmayla kolayca ulaşabilirsiniz uzman tv de videolarına falan var :KK34:

Kızlar bütün konuyu baştan sona üşenmeden okudum :KK1: bende sarcam saçlarımı bakalım nasıl olcak aslında doğal hali dalgalı hoş duruyo ama daha düzgün kıvrımları olsun istiyorum :KK61: ve biraz araştırma yaptım. Bildiğimiz gibi bigudilerin saça bi zararı yok maşa vb. aletlerden daha iyi tabiki fakat özellikle saç uçlarını düzgün bir şekilde yerleştirip sarmak gerekliymiş yoksa saçın kırılmasına sebep oluyomuş dikkat edin bu yüzden :44: Birde evde kendimiz alüminyum folyoyu belli bir kalınlıkta sararak bigudi elde edebiliyoruz videosunu izledim sonuç iyi gerçekten ufak bi araştırmayla kolayca ulaşabilirsiniz uzman tv de videolarına falan var :KK34:

folyodan bigudi yaptım ben çok güzel oluyor denemek lazım kesinlikle ama folyo sert olduğundan sararken dikkat etmek gerek çünkü saçlar kopabiliyor yaparken

Ben çok sık kullanıyorum sünger bigudileri.Duştan çıkınca kendi haline bırakıyorum saçlarımı kurusun diye.Hafif nemli halde sarıp yatıyorum.Sabah çözüyorum.Eğer 1-2 saat içinde biryere gidiceksem saçlarımı tutam tutam ayırıp her tutamı sararken sıcak fön tutuyorum.Sardıktan sonra ara ara yine fön tutuyorum.Açıp kremliyorum.Kahküllerimi de maşa yapıyorum. :KK74::KK74::KK74:

Kızlar kalın bigudilerin fiyatları ne kadr biliyo musnuz ? :KK17:

X