Saç Şekillendiriciler Bigudi Nasıl Kullanılır !!!

bende sosis bigudi kullanıyorum ,kullanımı çok basit saçlarımı ikiye ayırıp kendi kendime rahatlıkla sarıyorum sarmadan önce saç kremi sürerseniz çok daha iyi sonuç alacaksınız.herkese tavsiye ederim masrafsız ve çok kısa bir sürede çok hoş saçlara kavuşuyorsunuz:))

gece boyunca mı tutuyorsun canım...???

kızlar doğrusunu söylemek gerekirse ben bigudi ve sosis kullanımını bilmiyorum nasıl sarıcam ne kadar tutucam var mı bir püf noktası...???

sünger bugidilerimi kaldırmıştım düzleştirici daha kolayıma gidiyordu ama siz bu konuyu açınca aklıma geldi bayramda saçlarım çok cici olacak:))

kızlar bıgudıyı sarmadan once sacın ıslakmı olması gerekıyo yoksa kuru olup duzlestırıp olemı sarmak lzm,cunku benım saclarım ztn kıvırcıktr ama karman cormandır,ıslakken sardıgmda ıyıce karman corman oldu yanı lule lule olmadı ne yapmam gerekıyo

kızlar bıgudıyı sarmadan once sacın ıslakmı olması gerekıyo yoksa kuru olup duzlestırıp olemı sarmak lzm,cunku benım saclarım ztn kıvırcıktr ama karman cormandır,ıslakken sardıgmda ıyıce karman corman oldu yanı lule lule olmadı ne yapmam gerekıyo
canım bende bigudi kullanıyorum (arada)ben saçımı nemli yapıyorum sonra kalın saçlar alıyorum içe doğru sarıyorum ama ben yatmıyorum işe gitmeden 1 saat önce sarıyorum şu içi su dolu kaynatmalılardan kullanıyorum sonra açmama yakın kurutma makinesiyle ısıtıyorum(yani kurutuyorum) bigudileri aşağıya doğru açıyorum vede kalın bukle oluyor artındanda saç spreyi sıkıyorum bayağı gidiyor bide ben ön saçlarımı sarmıyorum(benim önümdeki saçlarım yani perçemlerim var vede kısa o yüzden)o önümdekileride düzleştiriciyle düz yapıyorum (biraz uzun oldu ama işlemler çok basit 15 dk sürüyor üstelik ben bu arada makyaj yapıyorum etrafı toparlıyorum vede oğlumu hazırlıyorum vee evden çıkıyorum maşamda var ama o dahaçok zaman alıyor bide benim bekarken sünger bigudilerim vardı onlarda süper yapıyordu nasıl sararsan açtığında öyle şekli oluyordu açmasıda kolaydı ama kayboldular bende yakında eve birtane alacağım süngerdende bulunsun diye akşamdan yapıp yatmak şu sıralar bana zor geliyor) o yüzden ama sen istersen süngerlede dene ama ben ısıtmalı kullanıyoruma.s.

ya kızlar benım saclarım cok düz bigudı düşünüyordum ama cok düz ya tutmaz falan düşünüyorum siz ne dersinzi???

canım bende bigudi kullanıyorum (arada)ben saçımı nemli yapıyorum sonra kalın saçlar alıyorum içe doğru sarıyorum ama ben yatmıyorum işe gitmeden 1 saat önce sarıyorum şu içi su dolu kaynatmalılardan kullanıyorum sonra açmama yakın kurutma makinesiyle ısıtıyorum(yani kurutuyorum) bigudileri aşağıya doğru açıyorum vede kalın bukle oluyor artındanda saç spreyi sıkıyorum bayağı gidiyor bide ben ön saçlarımı sarmıyorum(benim önümdeki saçlarım yani perçemlerim var vede kısa o yüzden)o önümdekileride düzleştiriciyle düz yapıyorum (biraz uzun oldu ama işlemler çok basit 15 dk sürüyor üstelik ben bu arada makyaj yapıyorum etrafı toparlıyorum vede oğlumu hazırlıyorum vee evden çıkıyorum maşamda var ama o dahaçok zaman alıyor bide benim bekarken sünger bigudilerim vardı onlarda süper yapıyordu nasıl sararsan açtığında öyle şekli oluyordu açmasıda kolaydı ama kayboldular bende yakında eve birtane alacağım süngerdende bulunsun diye akşamdan yapıp yatmak şu sıralar bana zor geliyor) o yüzden ama sen istersen süngerlede dene ama ben ısıtmalı kullanıyoruma.s.

cnm ya cok gzel ayrintili ayrintili yazmissin da bisey sorucam ici su dolu bigudi dedigin sey tam olarak nedir?

cnm ya cok gzel ayrintili ayrintili yazmissin da bisey sorucam ici su dolu bigudi dedigin sey tam olarak nedir?
canım şu parfümerilerde satılıyor ısıtmalı bigudi diyeceksin içinde su var bigudilerin onları kaynar suyun içinde 5-7 dakika arası tutuyorsun sonra yavaş yavaş saçlarını sarıyorsun
parfümeriden iste hemen verirlerr ayrıca sana nasıl kullanıcağınıda anlatırlar canım başka birşey falan sormak istersen sor canım a.s.

ben bı becerıksızım ya bıgudi aldım sardım ama benı istedigim gibi olmadı cok kıvırcıkoldu ben su dalgası gıbı istiyorum onu nasıl yapabilirim ???????????????????????????

kızlar bigudiden kaç tane kullanıyosunuz su dalgası olması için.........

Sünger bigudi kullanan arkadaşlarbu linkte tam 5 değişik kalınlıkta sünger bigudi var Gospa Sünger Bigudi - 792 12'li Paket siz hangisini kullanıyorsunuz? en irileri iri dalga için yeterli olur mu, tutar mı acaba? Küçükleri kullanmıştım eskiden çok memnundum. Şimdi netten alıcam, bulamıyorum piyasada.

forumu okuyunca heveslenip şu orta boy olanlardan aldım.gece saçımı sarıp yattım.saçlarım normalde dümdüz olmasına rağmen sabah açtığımda bonus gibi olmuştum -tatlicadiarzu- acaba şu yapışkanlı olanlar nasıl,kullanan varmı hiç???

yapışkanlı olanlardan ben almıştım iri dalga yaparım diye ama kullanamadım..onları sarıp bırakıyosun yapışkanlı oldugundan tutuyo ama benim saçım kalın telli sarıp bıraktıgım gibi anında iniyo açılıyo.. anlıyacagın ya işe yaramıyo ya da ben beceremedimfisfisfis:1closedeyes:

arkadaşlar en büyük boy sünger bigudiler iri dalga yapıyormuş..sararken bigudiyi yatay değilde hani maşa yapılırken dik tutarlar ya aynen öyle sarmak gerekiyormuş.ve içe doğru sarılması gerekirmiş.bigudileri saçınızın dibine kadar değilde 3 te 2 si uzunluğa kadar sarmak gerekiyomuş ve açarken aşağı doğru çekerek açmak gerekiyo.tabi bigudi sarmadan önce çok az sprey veya köpük öneriyolar..

kızlar dün cırtcırtlı olanlardan aldım,sarınca kafamda durmadı,bone taktım.açarken de diğer saç tellerine yapışmıştı,zorlandım.iri dalgalar yaptı ama dalga akşama kadar zor dayandı.sünger bigudinin en büyük boyunu kullanmak lazım sanırım :1closedeyes:

kızlar ya ben bıgudi aldım sardım güzel oldu fakat sacımın tepeisne bir türlü ayarlıyamıyorum bana nasıl ayırıp sardığınızı bi anlatabilirmisiniz

kızlar ya ben bıgudi aldım sardım güzel oldu fakat sacımın tepeisne bir türlü ayarlıyamıyorum bana nasıl ayırıp sardığınızı bi anlatabilirmisiniz
Saçının tepesini nasıl ayarlayamıyosun anlayamadım onu??:1no2:

Saçının tepesini nasıl ayarlayamıyosun anlayamadım onu??:1no2:

yanlarından başlıyorum sarmaya ama tam ortasında basımın bigudi olmasını istiyorum ama bir tüelü ayarlıyamıyorumkafamçokkarıştı

o zaman önce ayarlayamadığın saçın tepesinden başla sarmaya..yanlardan başlama..zaten normaldede saçın en tepesinden başlıyolar sarmaya ortasından yani..sonrada yanlara geçersin..a.s

canım bişey daha sorucam içe doğrumu yoksa dışa doğrumu nasıl yapıcam

X