Aslnda hep aranzdaydm arkadalar

daisy16

daisy16
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2007
54
1
Dediğim gibi aslında hep aranızdaydım arkadaşlar ama ilk kez konu açıyorum.
Öncelikle herkese merhaba...
Ben 1 yıl dokuz aydır evliyim 1 yıldır bebişimiz olacak diye uğraşıyoruz ancak tüm tahlillerimiz yapıldı ve en sonunda eşimin spermogram testi yapıldı ve 15 milyon çıktı normalin altındaymış.Şimdi aşılama yapılmasına karar verdik bu ay korunmamız gerektiğini söyledi doktorum, nasıl bir süreçten geçicem bilen arkadaşlar vardır aranızda bana cevap yazarsanız çok sevinirim.

Beni de aranıza alın lütfeeeennn....

hoş geldin canım rabbim tez zamanda bebeişine kavuşturur inşallah aşılama burda çok güzel konular açıldı ayrıntılı bilgileri ordan okuyarak öğrenebilirsin ben aşılama yaptırmadım yazın yaptırcaz inşallah bende yaptıran arkadaşların yazılarını okuyarak bilgi sahibi oldum şimdi ben sana anlatsam ne kadar doğru olur dimi hiç yaşamamış biri olarak ama topiklere bakarsan çok güzel anlatmış arkadaşlar hoş geldin aramıza inşallah en kısa zamanda sonuç alırsın güzel haberler verirsin bizlere öpüyorum canım

Hoşbulduk belenaycım hep okuyorum ama insan ille bire bir ağızdan öğrenmek istiyor.Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim. Allah herkesin gönlüne göre verir inşaallah.Bundan sonra görüşürüz hep ne de olsa yazıştığım ilk arkadaşım oldun:)))

senide listemize yazalım canım umut listemiz var kaç kişi kaldık diye ordanda yazışırız hayatta hiç bir şeyi dert etme fazla kafana takma bebkişini yoksa stresten hamile kalamazsın bak ben yaptım o hatayı şimdi kerata bekletiyor bizi:)

Ben 1 yıl dokuz aydır evliyim 1 yıldır bebişimiz olacak diye uğraşıyoruz ancak tüm tahlillerimiz yapıldı ve en sonunda eşimin spermogram testi yapıldı ve 15 milyon çıktı normalin altındaymış.Şimdi aşılama yapılmasına karar verdik bu ay korunmamız gerektiğini söyledi doktorum, nasıl bir süreçten geçicem bilen arkadaşlar vardır aranızda bana cevap yazarsanız çok sevinirim.

öncelikle hoşgeldin..bende aşılama sürecindeyim..adet olmayı bekliyorum sonra başlıycaz..hayırlısı..paylaşırız artık dertlerimizi burda..Allahyardımcın ve yrdımcımız olsun...a.s.

hoşgeldin canım gerçi bende yeniyim:) ben bişi sorcam kist ve yumurtalık tedavisi görüyorum ve hazirana kadar devam etcek...bu aşılama nedir ve hangi durumlarda bu yönteme karar veriliyo?ben bu işlere fazla olmadı gireli taki yumurtalıklarım da sorun çıkana kadar ve kistim olana kadar....aşılama hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim...

Hoşbulduk canım, ben de aynı şekilde adetimi bekliyorum 27 nisan gibi adet olmam gerekiyor.Doktorum ilk günü gitmemi söyledi ha bi de haftaya 21.günü progesteron testi yapılacak ve kısmetse biz de hayırlısıyla başlıycaz ddiğin gibi Allah hepimizin yardımcısı olsun.Rabbim bizi evlat özlemiyle sınamasın.(AMİN)

öncelikle hoşgeldin..bende aşılama sürecindeyim..adet olmayı bekliyorum sonra başlıycaz..hayırlısı..paylaşırız artık dertlerimizi burda..Allahyardımcın ve yrdımcımız olsun...a.s.

Geçmiş olsun iremeren,inşaallah canım en kısa zamanda tedaviye sonuç verirsin.
Biz bundan 1 yıl önce doktora gittik bebek düşündüğümüzü söyledik ve muayene olduk birkaç tahlil ve tetkik yapıldı bana bir sorun olmadığını çalışmalara başlamamızı söyledi:)
Bizde 1 yıl oldu ve tık yok tekrar doktora gittik ve bu sefer eşimden spermogram testi istendi ve normal sperm sayısı 20 milyon bizim ilk yaptırttığımız test 10 milyondu.
Değişiklik gösterebilir diye ürolog tekrar 2. bir test istedi, biraz daha artış var 15 milyon ve arada çok büyük bir değişiklik olmadığından bir de 1 yıl denememizi de hesaba katarak aşılama yöntemine gitmemiz gerektiğini önerdiler.Rahim filmim falan hepsi çekildi çok şükür kanallar tüpler açık aşılama yapılamaması için bir engel yok.Geriye sadece bebişimizin geleceği günü beklemek kalıyor.

hoşgeldin canım gerçi bende yeniyim:) ben bişi sorcam kist ve yumurtalık tedavisi görüyorum ve hazirana kadar devam etcek...bu aşılama nedir ve hangi durumlarda bu yönteme karar veriliyo?ben bu işlere fazla olmadı gireli taki yumurtalıklarım da sorun çıkana kadar ve kistim olana kadar....aşılama hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim...

selam şekerim sonunda sende aramıza katıldın:teytey: ben seninle bu süreci yaşıyorum zaten, ve inanıyorumki bende enyakın zamanda teyze olacam ve bebişim arkadaşı gelecek, ikimizde onu bekliyoruz ve dua ediyoruz. Allahım en kısa zamanda bu mutluluğu nasıp etsin inşallah. tüm isteyenler, Allah kimsenin kucağını boş birakmasın:teselli:

Canım arkadaşım benim az kahrımı çekmiyor benim adet günümü, yumurtlamamı benden iyi bilir o...Benim hem psikoloğum hem doğum uzmanım a.s.
İnşaallah bebişlerimizi beraber büyütmeyi nasip eder Rabbim....

selam şekerim sonunda sende aramıza katıldın:teytey: ben seninle bu süreci yaşıyorum zaten, ve inanıyorumki bende enyakın zamanda teyze olacam ve bebişim arkadaşı gelecek, ikimizde onu bekliyoruz ve dua ediyoruz. Allahım en kısa zamanda bu mutluluğu nasıp etsin inşallah. tüm isteyenler, Allah kimsenin kucağını boş birakmasın:teselli:

inşallah canım bunu enaz senin kadar bende çok istiyorum, gelsin şu yaramazda onun için çekilen her sıkıntıya değer, senin için birşeyler yapabiliyorsam ne mutlu

canım bende yeniyim burda çok güzel paylaşımlar var bende aşılama yaptıracagım adetimin 1. günü gittim dr. bu ay aşılama yapabiliriz dedi ve adetimin 4. günü gonal-f diye bi ilaca başladım 3 gün sonra ilaç bitecek ve çatlatma iğnemi yapacak ertesi gün aşılamam olacak allah hepimizi sevindirsin canım yardımcımız olsun hayırlı haberlerini bekliyorum:):):)

Geçmiş olsun iremeren,inşaallah canım en kısa zamanda tedaviye sonuç verirsin.
Biz bundan 1 yıl önce doktora gittik bebek düşündüğümüzü söyledik ve muayene olduk birkaç tahlil ve tetkik yapıldı bana bir sorun olmadığını çalışmalara başlamamızı söyledi:)
Bizde 1 yıl oldu ve tık yok tekrar doktora gittik ve bu sefer eşimden spermogram testi istendi ve normal sperm sayısı 20 milyon bizim ilk yaptırttığımız test 10 milyondu.
Değişiklik gösterebilir diye ürolog tekrar 2. bir test istedi, biraz daha artış var 15 milyon ve arada çok büyük bir değişiklik olmadığından bir de 1 yıl denememizi de hesaba katarak aşılama yöntemine gitmemiz gerektiğini önerdiler.Rahim filmim falan hepsi çekildi çok şükür kanallar tüpler açık aşılama yapılamaması için bir engel yok.Geriye sadece bebişimizin geleceği günü beklemek kalıyor.

dilerim allahtanki en kısa zamanda o müjdeli haberi alırsın...ben haziranı bekliyorum kistten bi kurtulsam yumurtalıklarımda çalışsa ahhhhhhh......hemen ama hemen bebiş istiyorum....allah hepimize anne olmayı nasip etsin inş.

Beni de çağırdı adetimin 1.günü arkadaşım ama onun öncesinde progesteron istedi
pazartesi onunla ilgili kan vereceğim.Adetin 1.günü napıyor:uhm:Ben de sormadım o arada tekrar gidicem diye, bahsedebilir misin canım:uhm:

canım bende yeniyim burda çok güzel paylaşımlar var bende aşılama yaptıracagım adetimin 1. günü gittim dr. bu ay aşılama yapabiliriz dedi ve adetimin 4. günü gonal-f diye bi ilaca başladım 3 gün sonra ilaç bitecek ve çatlatma iğnemi yapacak ertesi gün aşılamam olacak allah hepimizi sevindirsin canım yardımcımız olsun hayırlı haberlerini bekliyorum:):):)

CANIM İNŞALLAH MUTLU HABERLE BİTER BU SÜRECİN SONU.KENDİNE DİKKAT ET.İYİ BAK.BENDE ADET OLMAYI BEKLİYORUM AŞILAMA İÇİN HEPİMİZ İÇİN HAYIRLISI

daisy16
merhaba,hangi doktora gidiyorsun.bende 2 aşılama yaptırdım.tutmadı.şimdi adetimi bekliyorum.3.ye başlıcam.doktorum gonal f iğne verdi.bakalım göbekten vurulucam.inşallah bu defa tutar.
sakın kendini sıkma.sorunlarımız aynı gibi.ama ALLAH tan başka kimseden isteyemeyiz.sadece dua edicez.

Canım ben acıbadem hastanesinde Dr.Aylin Feriha Karahasan ' a gidiyorum.Ben çok memnunum doktorumdan çok ilgili bir doktor benim Acıbadem Hastanesinde gittiğim 3.
doktor en iyisi de bence bu.Ama tabi kişiden kişiye değişebilir.

daisy16
merhaba,hangi doktora gidiyorsun.bende 2 aşılama yaptırdım.tutmadı.şimdi adetimi bekliyorum.3.ye başlıcam.doktorum gonal f iğne verdi.bakalım göbekten vurulucam.inşallah bu defa tutar.
sakın kendini sıkma.sorunlarımız aynı gibi.ama ALLAH tan başka kimseden isteyemeyiz.sadece dua edicez.

X