İstanbuldaki Özel Hastaneler - Dogum ücretleri

merhabalar 16 nisanda doğum yaptım özel etica incirli hastanesinde doktorum uğur kal tavsiye edrim ama biraz pahalı 2,300 tl normal doğum bunun 1,600 tlsi doktorun ama hem hastane hemde doktorum çok iyi..

merhaba arkadaşlar,

Ben acıbadem bakırköy'de epidural/normal doğum yapmayı planlıyorum. Eltim ve bir arkadaşım orada doğum yaptılar ve çok memnun kaldılar(hastanede olduğunuzu fark etmiyorsunuz farzedin bir otelde konaklıyorsunuz) Benim özel sağlık sigortam olduğundan herhangi bir ücret ödemeyeceğim,yani şanslıyım. Zira fiyatları çok yüksek, 5000-7000 arası değişiyor.

kızlar selam ben ilk kızımı özel Ümraniye Afiyette yaptım 530 ytl ödedim o zaman ssk yoktu şimdi gene hamileyim gene orada yapıcam sezeryan oldugum için şu anki fiyatları 750 civarı ssklıya ilgileniyorlar özel oda ile çift oda arasında 50 milyon falan fark var ben tek kişilik oda alıcam bu sefer yatacak yer var refakatci için tv var özel banyo wc var bebekle ve senle ilgileniyorlar ben memnun kalmıştım yani dr fazilet hanım iyiydi şu andada ona gidiyorum aklınızda bulunsun

bende medipol koşuyolunda yapacağım şimdiki fiyatları ne acaba?birde söledikleri fiyatı geçiyormu ??

Ben doğum ve yenidoğan konusunda kadıköy şifa hastanesini tek geçerim

Hastaneyi anlatir misiniz biraz?
Eşimde Kadıköy Şifa' yi ya da Kadiköy Acibadem' i istiyor ama ben bu kadar para vermeye değer mi diye düşünmeden edemiyorum.. fisfisfis

Hastaneyi anlatir misiniz biraz?
Eşimde Kadıköy Şifa' yi ya da Kadiköy Acibadem' i istiyor ama ben bu kadar para vermeye değer mi diye düşünmeden edemiyorum.. fisfisfis

Bence acıbadem'e hiç gerek yok. Gereksiz pahalı bi hastane ve memnun olmayan yakınım çok oldu . Şifada da ben 4 ay önce doğum yaptım . İlgi alaka çok güzel ben çok memnun kaldım . Gözüm kapalı 2. doğumumuda orda yaparım . Anestezi uzmanları çok çok iyi . Verilen ilaç bitkiselmiş soya dan yapılıyo ve beni hiç etkilemedi anında ayıldım . Odama gittiğimde kafam çok aydınlıktı.Hemşireler çok tecrübeli emzirmem hiç stres olmadı devamlı yanımdaydılar emzirmeme yardımcı oldular . Biz çok kalabalığız gelen giden çok oldu odam çok müsaitti . Bi perdeyle beni ayırıyolar misafirler odada oturuyo hiç telaş olmadı kimseyede odadan çıkın demedik.Her türlü ilacı veriyolar göğüs ucu kreminden,humana çayına , pedine aklına ne geliyosa her türlü rahatlığını sağlıyolar .
Gümüş tepside güzel sürahilerde lohusa şerbeti geliyo , kuaför hizmeti geliyo . daha aklıma gelirse yazarım :) En en önemlisi yenidoğan bakımı 450 gr doğan bi bebeği üniteler de büyütmüşlerdi gazeteden okumuştum
ben özel sigortalıydım çok fark ödemedim.
Durumun varsa tavsiye ederim . Ama odalara öncede gidip bak

Bence acıbadem'e hiç gerek yok. Gereksiz pahalı bi hastane ve memnun olmayan yakınım çok oldu . Şifada da ben 4 ay önce doğum yaptım . İlgi alaka çok güzel ben çok memnun kaldım . Gözüm kapalı 2. doğumumuda orda yaparım . Anestezi uzmanları çok çok iyi . Verilen ilaç bitkiselmiş soya dan yapılıyo ve beni hiç etkilemedi anında ayıldım . Odama gittiğimde kafam çok aydınlıktı.Hemşireler çok tecrübeli emzirmem hiç stres olmadı devamlı yanımdaydılar emzirmeme yardımcı oldular . Biz çok kalabalığız gelen giden çok oldu odam çok müsaitti . Bi perdeyle beni ayırıyolar misafirler odada oturuyo hiç telaş olmadı kimseyede odadan çıkın demedik.Her türlü ilacı veriyolar göğüs ucu kreminden,humana çayına , pedine aklına ne geliyosa her türlü rahatlığını sağlıyolar .
Gümüş tepside güzel sürahilerde lohusa şerbeti geliyo , kuaför hizmeti geliyo . daha aklıma gelirse yazarım :) En en önemlisi yenidoğan bakımı 450 gr doğan bi bebeği üniteler de büyütmüşlerdi gazeteden okumuştum

Mugumugu bilgiler için çok teşekkür ederim. Bir şeyler daha sorabilir miyim?
Sanırım genel anestezi ile sezeryan oldun, peki doktorun Şifanın doktorlarından biri miydi? Bir de doğum sonrası ağrı pompası var mıydı?
Benim doktorum dışardan gelecek (Kaan Kocatepe) Bir de ağrı eşiğim inanılmaz düşük, kan verirken bile o kadar çok canım yanar ki, halbuki mızmız biri değilim ama acıyor ne yapayım :eek: Bu yüzden soruyorum bunları.

Mugumugu bilgiler için çok teşekkür ederim. Bir şeyler daha sorabilir miyim?
Sanırım genel anestezi ile sezeryan oldun, peki doktorun Şifanın doktorlarından biri miydi? Bir de doğum sonrası ağrı pompası var mıydı?
Benim doktorum dışardan gelecek (Kaan Kocatepe) Bir de ağrı eşiğim inanılmaz düşük, kan verirken bile o kadar çok canım yanar ki, halbuki mızmız biri değilim ama acıyor ne yapayım :eek: Bu yüzden soruyorum bunları.

Evet canım genel anestezi oldum. doktorum da ordandı. Ağrı pompası tabi var istediğin zaman basabilirsin ama ben 1 kere bastım o da basmasam olurmuş.
Tabiki ağrın oluyo ama hepsi geçicek hiç merak etme. benim doktorum emel balkan hastane süresince bütün pansumanlarımı kendi bizzat yaptı.
Bide odaya diyetisyen geliyo , psikolog geliyo hani soruların varsa soruyosun.

Evet canım genel anestezi oldum. doktorum da ordandı. Ağrı pompası tabi var istediğin zaman basabilirsin ama ben 1 kere bastım o da basmasam olurmuş.
Tabiki ağrın oluyo ama hepsi geçicek hiç merak etme. benim doktorum emel balkan hastane süresince bütün pansumanlarımı kendi bizzat yaptı.
Bide odaya diyetisyen geliyo , psikolog geliyo hani soruların varsa soruyosun.

Çok teşekkürler bilgiler için, en kısa zamanda gidip bir göreceğim odaları :emir_bebek:

Çok teşekkürler bilgiler için, en kısa zamanda gidip bir göreceğim odaları :emir_bebek:

İnşallah doğumun güzel geçer ve sağlıklı bir şekilde bebeğini dünyaya getirirsin .
Ne zaman bu arada doğum?
En üst katta vip odalar var iki tane onlarıda gör benim aklım kaldı valla 503 dü galiba :))

Bende 35 gün önce Kadıköy Şifa'da doğum yaptım. Teyzemde 2 doğumunu orda yaptı. Kesinlikle tavsiye ederim. Hem çok temiz ve ilgili bi hastane. Hemde her türlü hizmetleri var. Benim doktorum Meltem Hanım'dı. Şifa'nın eski doktoru. Şimdi başka hastanede. Ama anlaşmalı olarak dışarıdan doğuma geliyor. Ben hastaneden kesinlikle çok memnun kaldım. Kapı süsleme ve fotoğraf hizmetlerini de kullandım... Allah izin verirde 2.kez doğum yaparsam yine orda yaparım a.s. Benim özel sağlık sigortam vardı. Sigortam ile anlaşmalı doğum ücreti 2.800.-TL'ydı. Ben %20'sini ödedim. Doktorum da dışarıdan olduğu için ona ayrıca ücret ödedim. 3 oda çeşidi var. 1.sınıf, suit ve vip oda. Sağlık sigortası olduğu için suit odayı veriyorlar. Yeterince büyük ve ferah odaları. Ama vipleri de gördüm. 2 tane var. Harikaydı. Özel balkonu falan vardı. Sanırım ücreti bayağı yüksektir :uhm:

Son düzenleme:

selam herkese, harikaymış şifanın hizmetleri bayıldımmmm alkisalkisalkis
ben de bu yaz kısmetse bebek düşünüyorum, şimdiden araştırıyorum ufak ufak, ama avrupa yakasındayım ben, avrupa yakasında yok mu şifa kadar iyi hizmetleri olan özel hastane ?

var mı bildiğiniz, tavsiye edebileceğiniz bir hastane bu kadar iyi hizmet verebilen kızlar ?

İnşallah doğumun güzel geçer ve sağlıklı bir şekilde bebeğini dünyaya getirirsin .
Ne zaman bu arada doğum?
En üst katta vip odalar var iki tane onlarıda gör benim aklım kaldı valla 503 dü galiba :))

İnşallah, çok teşekkürler.
Doğumum ağustosun ilk ya da ikinci haftası diye tahmin ediyorum. Doktorumla henüz net tarih konuşmadık. Benim bacaklarımda venöz yetmezlik var, toplardamar kapaklarında sorun var yani. Bu yüzden normal doğum yapmam mümkün değil, mecburen sezeryan olacağım.

Gidip göreceğim odaları, gerçi odadan ziyade benim için kullanılan anestezi türü, anestezi doktorunun uzmanlığı, hastanenin donanımı ve yeni doğan bakımı çok daha önemli.

Benim de özel sağlık sigortam var ama hamile kaldıktan sonra yaptırdım, dolayısıyla doğumun tamamını karşılamayacak. Ben sırf bebeğim doğar doğmaz özel sağlık sigortası kapsamına girsin diye yaptırdım sigortayı. Çünkü bebekleri tek başına sigorta yapmıyorlar, anne ya da babanın poliçesine ekliyorlar. Ama yine de bir çok hastanede özel sağlık sigortam olduğundan iyi indirimler alabiliyorum.Eşimde bende çalışıyoruz, bu yüzden maddi kısmını çok düşünmüyorum. Her zaman doğum yapmıyoruz sonuçta dimi :eek:

Doğumum ağustosun ilk ya da ikinci haftası diye tahmin ediyorum. Doktorumla henüz net tarih konuşmadık. Benim bacaklarımda venöz yetmezlik var, toplardamar kapaklarında sorun var yani. Bu yüzden normal doğum yapmam mümkün değil, mecburen sezeryan olacağım.

Gidip göreceğim odaları, gerçi odadan ziyade benim için kullanılan anestezi türü, anestezi doktorunun uzmanlığı, hastanenin donanımı ve yeni doğan bakımı çok daha önemli.

Benim de özel sağlık sigortam var ama hamile kaldıktan sonra yaptırdım, dolayısıyla doğumun tamamını karşılamayacak. Ben sırf bebeğim doğar doğmaz özel sağlık sigortası kapsamına girsin diye yaptırdım sigortayı. Çünkü bebekleri tek başına sigorta yapmıyorlar, anne ya da babanın poliçesine ekliyorlar. Ama yine de bir çok hastanede özel sağlık sigortam olduğundan iyi indirimler alabiliyorum.Eşimde bende çalışıyoruz, bu yüzden maddi kısmını çok düşünmüyorum. Her zaman doğum yapmıyoruz sonuçta dimi :eek:

Tabi canım haklısın.Anestezi yönünden şüphen olmasın zaten doğumdan önce ayrıntılı olarak ne tür bir anestezi uygulayacaklarını anlatıyolar .

evet doktorumla kendı hastanemın dogum fıyatlarını konustum sonunda

özel batı bahat hospıtal ikitellide

normal dogum ssk'lı 300
epıdural farkı 200 toplam 500 tl....

sezeryan ssk'lı 600 tl...

herhangı bı sorun oldugunda kuvez ucretı gunluk 1500-2000 tl arası
ama ssk'nız varsa 2 ay kalsa bıle 1000 tl ödemezsınız bıle dedı......

ayrıca normal dogumda doktorunuz mutlaka yanınızda oluyor ve müzik eşliginde doğuruyorsunuzopuyorumnanaktan

arkadaşlar merhaba 11 haftalık hamileyim özel hastane olarak ümraniye medicana hastanesini tercih ettim doğum ücreti ne kadar net olarak bilmiyorum ama hastane devlete verilen 10 tl ücreti almaya devam ediyor.ben bu ücretin kalktıgını duymuştım.özel hastaneye giden arkadaşlar sizdende gittiğiniz hastane bu ücreti alıyormu?bilgisi olana varsa sevinirim

canım bvişey sormam lazım. çok önemli hatta..
demişsinki, hamile kaldıktan sonra sağlık sigortası yaptırdım. doğumun tamamını karşılamıyor.
gebe kaldıktan sonra sigorta yaptırınca, neyi karşılıyorlar? muayeneleri falan... doğumu? tamamını karşılamıyor/ne kadarını karşılıyor? hangi sigorta?

çok oldu bu sorular ama... nolur bi cevap verir misin? 5+3 olduk biz bugün. sigorta yaptırmadık.. epeydir ihmal ettik aslında. şimdi de gebelik oldu artık... bi yardımcı olur musun cevap vererek? :)
teşekkürler şimdiden

arkadaşlar merhaba 11 haftalık hamileyim özel hastane olarak ümraniye medicana hastanesini tercih ettim doğum ücreti ne kadar net olarak bilmiyorum ama hastane devlete verilen 10 tl ücreti almaya devam ediyor.ben bu ücretin kalktıgını duymuştım.özel hastaneye giden arkadaşlar sizdende gittiğiniz hastane bu ücreti alıyormu?bilgisi olana varsa sevinirim

kalktı mı? ne zaman kalktı?
medical park alıyor bu 10 tl'yi. diğerlerini bilemiyorum.
''ödemeyeceğim ben'' deme hakkımız var mı yani? nasıl oluyor itiraz prosedürü?

X