Temizlik Hastaları Fan Club

MTS

Minik meleğim hoşgeldin..
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2007
1.196
6
38
Kızlar siz de benim gibi temizlik titizlik hastasıysanız, evinizde oturup dinlenip güzel güzel vakit geçirmek yerine her bulduğunuz boş zamanda elinize alıp süpürgeyi toz bezini temizlik peşindeyseniz, her tuvalete girdiğinizde tuvaleti çamaşır suyuyla bir güzel yıkamadan çıkamıyorsanız Temizlik Hastaları Fan Club a HOŞGELDİNİZZZZZZ!!!!!:teytey::teytey::teytey:

Hoşbulduk canım.
Bir hafta önceden izin günümde ne iş yapacağıma karar veririm.
Haftaiçi bir gün işe gelmesemde perdeleri yıkayıp camları silsem diye hayal kurarım.
Birde bende simetri hastalığı var illa düzgün olacak her şey.
Dağınık bir eve gittiğimde şunu şöyle yapsam bunu böyle yapsam diye düşünürüm.
kafamçokkarıştı
Gecenin bir yarısı toz alırım gözüme ilişmesin sadece.

Japon Kız yazdıklarını okuyunca sanki kendi kendimi okuyormuşum hissine kapıldım. Bende de simetri hastalığı var. Ben de gittiğim evlerde bence şunu şuraya koysaymış daha iyi olurmuş diye düşünürüm..Canım buradan evde temizlik yaparken kullandığımız püf noktalarını da paylaşırsak iyi olur dimi?

evet işte benim kulübüm bende bu hastalık var hergün cam siliyorum sürerkli koltuk siliyorum elimde sürekli vileda var evden çıkarken ben oğlum ve en son kapıya kadar viledam geliyor nasıl bir varsa aramda

evet işte benim kulübüm bende bu hastalık var hergün cam siliyorum sürerkli koltuk siliyorum elimde sürekli vileda var evden çıkarken ben oğlum ve en son kapıya kadar viledam geliyor nasıl bir varsa aramda

O halde hoşgeldin canım aramıza....:teytey::teytey::teytey:Evet katılımlarınızı bekliyoruz...

ben de tam aksi şimdi evde bahar temizliği yapılacak
mutfağın duvarları silinicek
havalndırılıcaklar var
bütün perdeler yıkanıcak ütülenicek
camlar silinecek
ayy söylerken yoruldum be

hiç yapasım yokk

kızlarrr bende sizdenim sanırım zaten mahallede adım öyle çıktı gibi bişeyde.Ama hiçççç takmıyorum pis demesinlerde temizlik hastası desinler ohhh sefam olsun temizim işte varmı yaaa.Her yeri en ince detayına kadar temizlemeden duramıyorum eşim ben ve 9 aylık oğlum var hergün çamaşır yıkıyorum ne varsa tek tek ütülüyorum çılgınım çamaşırlar güzel çıkmış gibi görünmüyorsa karbeyaz değil gibi geldiyse o an tekrar yıkıyorum evin taşları güzel kokularla siliyorum hergün süpürge açıyorum varmııı kime ne oluyo mahalleye neyse.Taç reklamları varya yeni çıkan ah diyorum işte ben 'evimde mutluyum ben' şutarafagitti

haydiii buyrun bende geldim.kendi annem bile bıktı benden valla amannnn napıyım işte hep aklımda iş var.temizlik manyagım napıyım.oglum bile alıştı artık.eşimde karışmıyo zaten.ama evime misafir geldimi kimse kusur bulamıyo..zaten hep yorumlar otur banyoda yemek ye diyolar...pis eve dayanamıyom.halılarıda silicem bugün ohhhh mis gibi olcekler

Biri benimi çağırdı nee...
MTS topiğin hayırlı olsun.
Evet bende hafta sonları gezmek dolaşmak istiyorum ama olmuyooo.
Bi dalıyorum işlere ardı arkası kesilmiyoo.
Yapacak illaki bişeyler buluyorum kendime.
Şimdi içim içimi yiyoo halılar yıkanacak koltuklar yıkanacak. Havaların ısınmasını bekliyom. Nasıl gözüme batıyolar anlatamam şimdi....

merhaba MTS,bende aynı dertten muzdaribim.Ben başladımmı asla bi işimi yarına bırakmam.Bırakırsam bile rahat uyuyamam.Hatta yeni temizlik yaptım.Sefasını süremedim.Misafirlerim olduğu için.

merhaba ben herkesin olması gereken kadar temizim.ençok dikkat ettiklerim mutfaktaki bezi asla mutfak tezgahı dışında kullanmam .ortalıkta sürekli ben çok temizim, çok işyaptım,cam sildim vs diye gezenlerede ayrıca gıcık oluyorum herkes evinde işini temizliğini zaten yapıyor bide dile getirmenin ne alemi var .kimileri bunu övgü haline getiriyor .bazende ben çok temizim diye söyleyenlere bakıyorsun aslında temizliğin T sinden anladıkları yok ama ağızları iyi laf yapıyor.size kolay gelsin

Yapmayın kızlar anladığım kadarı ile yaşınız boşver yaşına gelmemiş,düzenli ve planlı iş yapmayı bende severim ama fazla su ile oynamak iyi değil.Eşyaya hizmet etmeyin.Zaman geçiyor,çok çabuk.Hem temizlik maddelerini kullanırken doğaya verdiğimiz zararı düşünün.Tabii bi de kendi sağlığımıza.Bu konuda internette pekçok bilgi var ama şu kadarını söylemeliyim ki bitkisel ve doğal ürünlerle temizlik yapmaya başlamalıyız.Çoook önemli çooook...Arap sabununa dönelim kampanyası başlatmak lazım inanın.Hadi size kolay gelsin...Kendinizi üzmeyin temizlik için.En azından gereğinden fazla...

kızım olduğundan beri tam anlamıyla bir temziklik yapamıyorum çok canım sıkılıyor yapılcak çok iş var ama hergeçen gün daha az uyumaya başladı offffffffffff

Yapmayın kızlar anladığım kadarı ile yaşınız boşver yaşına gelmemiş,düzenli ve planlı iş yapmayı bende severim ama fazla su ile oynamak iyi değil.Eşyaya hizmet etmeyin.Zaman geçiyor,çok çabuk.Hem temizlik maddelerini kullanırken doğaya verdiğimiz zararı düşünün.Tabii bi de kendi sağlığımıza.Bu konuda internette pekçok bilgi var ama şu kadarını söylemeliyim ki bitkisel ve doğal ürünlerle temizlik yapmaya başlamalıyız.Çoook önemli çooook...Arap sabununa dönelim kampanyası başlatmak lazım inanın.Hadi size kolay gelsin...Kendinizi üzmeyin temizlik için.En azından gereğinden fazla...

Cok guzel yazmıssın eline saglık. Arap sabununun içeriğini merak ediyorum ne zamandır, aramızda bilen var mı?? O da bir kimyasal mıdır acaba? Bir de bitkisel ve dogal urunlerle nasıl temizlik yapılır ı konusmak lazım, mesela camasır suyunun yerini ne alabilir dezenfektasyon için?

AH ahhhhhhhhhhh bende buradayımmmmm ama ben gerçekten hastayım.
Ev rutubet oldu dışarıdan sinek ve toz geliyor diye(sinekler çöplere sonrada evimin eşyalarına dolayısıyla bize değiyor ayrıca sineklikten bile geçiyorlar delireceğmm)
Her gün süpürür silerim çamaşır suları wcler ayrıca mutfak yeri her iş yapıştan sonra silinir belki bulaşık suyu damlamıştır diye.
Dışarı çıkarsam gelince hiçbir yere değmeden çorapları çıkartıp pantalonu kıvırıp doğru banyoya yıkanırım ve bütün kıyafetlerimde yıkanır asla ev eşyaları ile hiçbir ilişkileri olamaz.Evde sadece ev kıyafetleri giyilir.
Marketten alınan şeyler kapıdan girişte yaptığım sepete konur sebzeler meyveler yıkanır poşetlilerin poşetleri değişir kutulular çamaşır suları iel yıkanır.
Daha anlatayımmı yoksa siz bana dua etmeye başladınızmı?
Gercekten boyle yasadıgınıza inanamadım bir an ve kendi rahatlıgıma sukrettim. Siz rahatsızsınız bu durumdan degil mi? Keske yardım edebilsem size.. a.s.

bebişi olanlar bu temizlik takıntısıyla nasıl baş ediyor arkadaşlar ben bir çare bulamadım gece yapayım diyorum ütün apartman ayağa kalkar o zamanda

bebişi olanlar bu temizlik takıntısıyla nasıl baş ediyor arkadaşlar ben bir çare bulamadım gece yapayım diyorum ütün apartman ayağa kalkar o zamanda

Arkadaşım çok haklısın yaa..Benim böyle temizliğe düşkün olduğumu gören komşularım bana çocuğun olunca göreceğiz seni diyorlar...Eee tecrübeli arkadaşlar size soruyoruz...Nasıl kalkıyorsunuz bu işin altından:uhm::uhm::uhm:???

arapsabunu, potasyum sabunu, yumuşak sabun olarakda bilinirmiş.Üretiminde, keten ,kenevir, karanfil ve balıktan çıkarılan yağlar kullanılırmış.Tamamen doğal..
Çamaşır sodasını sabunla beraber kullanırsanız çamaşırlarınıza hem parlaklık hemde beyazlık sağlayabilirsiniz.
Fosfatsız deterjanları, koku gidermek mikrop öldürmek ve beyazlatmak için 2 kaşık boraks ve 4 kaşık çamaşır sodası ekleyerek kullanabilirsiniz.Çalkalama aşaması için yarım bardak damıtık sirke ilave ederek hem renklerinin canlı kalmasını hemde havlularını<zın yumuşamasını sağlayabilirsiniz.
Klorlu ağartıcılara alternetif olarak sıvı hidrojen peroksitten yapılmış beyazlatıcılar ya da toz halinde hidrojen peroksit kullanabailirsiniz.
Bu bilgilerin daha fazlası www.bugday.com adlı sitede var ilgilenenlere duyurulur.
Birde Denizli de üretilen %80 Ritha bitkisi kökenli yeni nesil temizlik ürünleri var .(MLM) Çok katlı pazarlama sistemi ile dağıtımı yapılıyor.Kendim de üye oldum kullanıyorum çok da memnunum.Tavsiye ederim.Fosfat ve fosfor içerikli çevreyi kirleten sağlığı tehdit eden tüm ürünleri hayatımdan çıkardım.Herkese kolay gelsin. Bence temizlik sularla oynamak değil, ince ayrıntıları olan bir sanattır.

temizlikte göreceli ben her temizim diyene inanmam.bazı lafta temizler var ellerini yıkamadan yemek yapmaya başlar buna şahit oldum .temizse insan her şeyiyle temiz olmalı dişleride temiz olmalı tırnak içleride her temizim diyene temiz gözüyle bakamıyorum.gerçek temizlik dip köşe yapılan mutfak dolaplarındada yağ bırakmadan yapılan temizliktir.bide banyo wc çok önemli.bazı temizlerin(sözümona)wc ye giremezsin çünkü acı acı kokar.herzaman demişimdir çok temizim diye geçinenler temizliğ-in t sinden bile anlamazlar.temizlik imandandır tabiki temiz olucaz

Arkadaşım çok haklısın yaa..Benim böyle temizliğe düşkün olduğumu gören komşularım bana çocuğun olunca göreceğiz seni diyorlar...Eee tecrübeli arkadaşlar size soruyoruz...Nasıl kalkıyorsunuz bu işin altından:uhm::uhm::uhm:???

uykuda dinlenerek sadece
bebişin uyuduğu her fırsatı değerlendiriyorum ya temizlik yada yemek yaparak daha çok temizlikle büyümeye başlayınca benimle mutfakta vakit geçirebiliyor çünkü kucak istemediği sürece

X