göbek bağı düşmeden bebişinize banyo yaptırdınız mı?

BenAyKizim

anneyim ben!!!!
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
1.447
184
arkadaşlar kafam karıştı.:uhm:kimi göbek düşmeden yıkanır diyor kimi yıkanmaz diyor.ben büyüklerimden yıkanmaz diye biliyorum.internette de baktım aslolan kuru tutmakmış.kısa süreli banyo yapılabilimiş.ya siz ne yaptınız bi yardımcı olun şu hamiş arkadaşa.zaten yeterince korkularım va:bbo:r bi de bu çıktı yav

canım ben ilk çocuğumda 10,günü bekledim göbeği düştü ondan sonra yıkadım...düşünsene yıkarken yumuşar ve kuruması gecikir ki onların kiri nedirki bence sen beklet
eskilerinde bi bildiği vardır

hastanede yikadilar normal bi sekidle evdede yika dediler ama gobegine su dokme banyo yaptiktan sonrada etrafini kurut demislerdi ben yikadim birsey olmadi

cnm ben göbegi düşene kadar yıkamadım drumuz öle sölemişti anfeksyon kapma olasılıgı yüksekmiş

bende gobegı dusene kadar yıkamaım 10 gununde dustu gobegı.ondan sonra yıkadık.ama duydugum kadarıyla dusmeden yıkayanlarda var.eczaneden gobegı kapatmak ıcın bantlardan alıp takıyorlarmıs yıkanırken su gecırmıyormus boylece.ama bence en garantı dusmesını beklemek

valla canım ben yıkadım bişeyde olmadı hatta 7 bgün içindede düştü zaten....sonuçta hastanedede yıkanıyo bebekler öyle bişi olsa sanırım onlarda yıkamazlar...

benim bebeğim doğduğu günden beri istisnasız her gün yıkanıyor akşam saat 22 de yıkıyorum emzirme şu bu derken 23 de uyuyor saat 02:00 ye kadar . sadece banyodan sonra 3 saat kesintisiz uyuyor .bebeğin anne karnında da su içinde olduğunu düşünürsek bu onların rahatlamasını sağlıyor göbek enfeksiyon kapacaksa yıkamasan da kapar iyice kurulayıp alkolle bakımını yaparsan hiç bişey olmaz ben bebeğime hep kendimi düşünerek bakıyorum maşallah hiç bi sorunumuz yok mesela ben 10 gün yıkanmasam ne olur acaba??

bende ilk zamanlar doktorumun sözünü dinledim yıkamadım göbek düşmek bilmedi ,17.günde anneminde baskısıyla aynı hastanede başka bi doktoru aradım yıka bişey olmaz dedi yıkadım 2 gün sonra düştü göbegi,bebekler banyo yapınca acayip rahatlıyo ,banyodan sonra iyice kurulayın bişeycikler olmaz..

casnım bana hastanedeyken çıktığımızda yıkamamızı söylediler ama br kez sonraki banyosou göbeği düşünce dediler göbeğide 1 haftada düştü

herkese görüşlerinden dolayı teşekkür ederim.alacağım bilgiyi aldım.yıkamayacağım.az önce kayınvalidemle konuştum o da yıkanmaması taraftarı.zaten ne kadar kirlenir ki.....

biz yıkadık,yalnız o bolgeyı çok ıslatma ve banyo sonrası bakımını yap.üstelik benim bebegim hastanede dogduktan sonrada yıkanmıştı.

KIZLAR GÖBEK BAGI DÜŞMEDEN BEBEK YIKANABİLİR BİZ HASTANEDEN ÇIKTIK O GÜN BANYO YAPTIRDIK ÖYLE DEDİLER 4. GÜNÜMÜZDE GÖBEGİ DÜŞTÜ HATTA 3. GÜN SARILIK OLDUGU İÇİN IŞIK TEDAVİSİ GÖRDÜ HASTANEDEDE 3. GÜN YIKADILAR ANLAYACAGINIZ BİZ 4 GÜN İÇİNDE GÖBEK BAGI DÜŞMEDEN 2 DEFA BANYO YAPTIRDIK. DOGUNCA 1 DEFA BANYO YAPTIRIN SONRA DÜŞÜNCE YAPIN DEDİLER VE BANYODAN SONRA PANSUMANINI YAPARSANIZ BİŞİ OLMAZ DEDİLER VE AYNEN ÖLE OLDU SİZDE MERAK ETMEYİN PANSUMANINI YAPARSANIZ BİŞEY OLMAZ a.s.

canım benim 47 gunluk bebebgim var biz eve geldigimiz ilk gün bebegi yıkadık normal dogum oldugu için haliyle biraz kırlıydı ve içimize sinmedi gerçi hastanede temizlemişlerdi ama yine de içim rahat etmedi ve göbegine hiç su degdirmeden yıkandı hiçde bir şey olmadı

bende gobegi dusmeden yikanmaz diye biliyorum ...ama gobegini koruyarak islatmadan yikabilirse olur sanirim...birde yaz bebekleri zor ya sicakta ne yapsin cocuklar....

X