ters bebek!!

ceko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2007
449
3
merhaba arkadaşlar.21+5 hamilyim.cmtsi kontrolum vardı dr.um bebeğimin ters yani baş aşağı olması gerekirken hala dha dik pozisyonda olduunu söledi.artık büyük olduğu için kafası ağırlaşıp dönme eğiliminde bulunacaktır dedi ama burda bi risk oluşuyor kordon dolanması gibi dedi olacak demiyorum ama az da olsa riski var dedi.o kadar moralim bozuldu ki anltamam nette araştırıyorum bebekler zaten 33.haftaya kadar ancak yerleşirmiş şu anda bi komplike durum yok yazıyor.benzer durumla karşıılaşan arkadaşlarımız bana akıl verebilir mi?:teselli:

ben 30 haftalıkken gittiğimde bebek yan yatıyordu. bugun (32+2 haftalık) giitiğimde başı aşağı inmiş. doktor bana zaten doğum yaklaştıkça aşağı inerler dedi. ancak doğum öncesi inen bebekler de varmış. bence korkulacak bir şey yok. zaten senin bebek daha çok küçük.

canim seninki daha kucuk dur bakalim
ben gecen hafta gittim 31 haftalikdi ve daha donmemis daha done bilir dedi
haftaya tekrar gidecegim bakalim donmusmu olacak
donmezse sezeryan dedi doktor
bos yere korkma canim sadece dikkat et fazla sirt ustu yatma hamilelikde iyi degilmis kordon dolanabilirmis

ben anlamadım snein Drun nasil boyle bisey soyleyip moralini bozar?ustelik bu kadar erkenden!
bebekler 34uncu hafta bile pozisyon degistiriyorlar benmki o zaman ters onmustu
kordon dolanma ters donuyor diye olmaz oyle olsaydi butun bebekler ters donerken kordon dolanirdi!ayrıca dolansa bile suyun normal oldugu surece canini sıkma!
takma kafana sakin canim
cok erken daha ya daha simdiden bunu nasıl aklına sokar hala anlamıs degilim

ben anlamadım snein Drun nasil boyle bisey soyleyip moralini bozar?ustelik bu kadar erkenden!
bebekler 34uncu hafta bile pozisyon degistiriyorlar benmki o zaman ters onmustu
kordon dolanma ters donuyor diye olmaz oyle olsaydi butun bebekler ters donerken kordon dolanirdi!ayrıca dolansa bile suyun normal oldugu surece canini sıkma!
takma kafana sakin canim
cok erken daha ya daha simdiden bunu nasıl aklına sokar hala anlamıs degilim

canim bebekler zaten 32. haftada sonra ters döner sende dönmesi icin erken degilmi bende 21 haftalik hamileyken dik duruyordu bence endiselenme.

merhaba arkadaşlar.21+5 hamilyim.cmtsi kontrolum vardı dr.um bebeğimin ters yani baş aşağı olması gerekirken hala dha dik pozisyonda olduunu söledi.artık büyük olduğu için kafası ağırlaşıp dönme eğiliminde bulunacaktır dedi ama burda bi risk oluşuyor kordon dolanması gibi dedi olacak demiyorum ama az da olsa riski var dedi.o kadar moralim bozuldu ki anltamam nette araştırıyorum bebekler zaten 33.haftaya kadar ancak yerleşirmiş şu anda bi komplike durum yok yazıyor.benzer durumla karşıılaşan arkadaşlarımız bana akıl verebilir mi?:teselli:

canım benım uzulme bende hamıleyken bu kordon dolanmasına takmıstım kafayı doktorumla konustum bıraz rahatladım hıc bıseyın garantısı yoktur neden kotu dusunuyosun ıyı olacak dıye dusun dedı vede sunu soylıyeyım benım bebegım 34 haftaya kadar bası hep asadaydı 34 haftda yukarı dondu cok hareketlıydı dusun o buyuklukte nasıl dondu hayret ettım 1hafta sonra tekrar asagı dondu :) gercı asagıda olması onemlı degıl son haftalarda kanala gırmesı gerekıyor sezeryan oldum 2aylık bebegım kafana takma ok.

canım 21 haftalık bebeğin tabiki başı yukarıda olacak benimki 27 haftalık başı yukarıda ama son ayda bebekler dönüyomus simdiden dönse bile doğuma kadar cok değisir

son haftalarda ters döner bebek senin daha erken ve kordon dolanması nadir olan bişey endişelenme bu daha kötü.

bende 25 haftama dün girdim kontrolde bebek tersti benimde dr anneler içn avantajlı bir pozisyondur bu dedi ve gayet normal olduğunu söyledi daha kaç şekil değiştirir ooo

şu an 32 haftalık doktorum ters olduğunu söyledi.ben de korkuyorum.çünkü başka rahatlatacak hiçbir şey söylemedi.zaten değiştiricem.doğum sezeryanla gerçekleşecek onun dışında bildiğim bişey yok.bir de 37.haftadan sonra büyük bi ihtimalle dönüyormuş.ordon dolanması oluyor mu bilmiyorum.zaten insan stresli oluyor.şimdi doğuma nasıl geçecek zaman bilmiyorum.allah yardım etsin :Saruboceq:

ben 32 haftalık hamileyim.ters olduğu söylendi.onun dışında bir açıklama yapılmadı.ne olacak hiç bilmiyorum.37 haftadan sonra değişebilirmiş.aklım karışık.bilgisi olan var mı?

X