kabızlıkla başı belada olan varmı

yaxgxmur ankara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2007
1.418
1
arkadaşlar kabızlık çekeniniz varmı ya çok kötü bir şeymiş benim çok kötü bol kayısı yiyorum ama çok zorluyo beni ve kanıyor sizdede oluomu nolur yazın kızlar ya dün çok korktum kanayınca

Bende de oldu genelde her gebelikte olur.Aç karınla kayısıyı ye daha fazla faydası olur, özellikle sabah erken saatlerde kavaltı yap ve bol bol öğün aralarında meyva tüket ben çok faydasını gördüm.Her gün çıkıyorum çok şükür, bir de demir ilacı kullandığımız için bu da kabızlığa sebeb...

kızlar eskiden bende de oluyordu ama kanama derecesine gelmedi hiç bir zaman en uzunu 5 gun suruyordu o sıkıntıyı cok iyi anlayabiliyordum bnm adet duzensizligimden kaynaklanıyordu .adetim duzne girdi artık sadece adet olmadan 2-3 gun once hazımsızlık cekerim onu da kefir le yeniyorum .Kefir içmenizi tavsiye ederim sabah ac karınla daha iyi oluyor gunun her saatı içebilirsiniz .zamanında ben bu konuda cok arastırma yaptmıştım kuru yiyecekerlden sakının , beyaz peynir cok fazla tuketmeyin krem peynir yiyebilirsiniz cay ve kahve içmeyin kola içmeyin kurabiye kekler az tuketin aslıjnda dah cok sey var .. .mesela aksamdan 2-3 kayısıyı bi caybardagı suda bekletiyodum sabah ac karınla kayısıları yeyip suyunu içtim ,sinameke-rezene cayları kaynattım içtim mısır puskulu kaynattım içtim ısırgan kaynattım içtim ama fayda etmedi ilac da kullandım ama ilaclar uzun sure kullanılırsa barsak tembelligine yol acıyor onun için dogal yontemler deneyin hergun menunuzde corba olsun , sabah 1 bardak ılık su içeden kahvaltıya baslamayın gun içinde ogun atlarsanız da kabızlık problemi yaşanabiliyor ...

lakrımosa ne güzel şeyler yazmışşsın ama sinameki ve rezene çayı gebelikte kullanımı sakıncalı çaylardan çünkü rahim kasılmalarına sebeb olabiliyomuş.aynı şekilde kefiride çok fazla bağırsakları çalıştırdığından dolayı çoğu doktor tavsiye etmiyo.
ahh yağmur aynı sorun bendede var günde 3 litre su içiyorum kuru kayısı kuru incir lifli gıdalar ama yinede kar etmiyoo. bide ben sigarayıda bıraktım onlada alakalı olabilir diyorum çünkü her sabah sigarayla çıkardım tuvalete şimdi iki günde bir ancak çıkabiliyorum oda sancılarla.bide kanama hemoreoidden dolayıda olabilir diye düşünüyorum varmıydı senın hemoroid problemin

yoktu canımya hamile olunca oldu bu durum tuvalette kan görmek kadar hamilelikte zor bir durum yok sanırım ödüm patladı insan kanı görünce aklına kötü şeyler geliyor işte

bendede hamıleyken cok sık olurdu canum kuru kayısı ye hosafını ıc ac karnına faydasını gorursun bıde bol bol su ıc rahat edersın

arkadaşlar bendede çok oluyor.hatta kabızlıktan dolayıda gaz oluşuyor.ben 3 aylık hamişken 6 aylık görünüyorum karşıdan gazdan dolayı.dün akşam acile gittim.hamile olduğum içinde bişi vermediler bana.doğla yollardan halletmem gerekiyormuş.yani doktorda bişi yapamıyor.ilaç tavsiye edemedi bana.ya ettide ben istemedim.zaten folik asit ve vitamin kullanıorum.bir ilaca daha gerek yok bence.bekledim normal yoldan çıktı.ama gerilmişti artık karnım yaaa.bende artık sabahları kuru kayısı üzerine çayımı demlemeden önce sıcak sudan alıp içiyorum bir bardak aç karnına.çok rahatlatıor.hiç denemeyin bence sinameki falan.bağırsaklar iyicene tembelleşir.kanamdan sonrada ilaçlar var çatlaklar için özellikle kanamalar için ondan sürün ertesi güne iyileşior.sürmezseniz ilerler hemeroite çevirirmiş.benden tavsiyelerrrrr::)

çok zor bu kabızlık cidden ya. midem bulandığı iin cok su da içemiyorum. kayısıyı tekrar denemek lazım. yoksa dediğiniz gibi tuvalette kan görmek kadar kötü bir şey yok heralde hamilelikte..

gece yatarken 1 bardak sıcak suya 2-3 adet kuıru kayısı atıyorum sabah suyu içip kayısıları yiyorum , çok faydasını gördüm, üstelik bende spastik kolon rahatsızlığı var , yalnız şunu belirtiyim kayısı koyu renkli hani günkurusu denen kayısı olacak

gece yatarken 1 bardak sıcak suya 2-3 adet kuıru kayısı atıyorum sabah suyu içip kayısıları yiyorum , çok faydasını gördüm, üstelik bende spastik kolon rahatsızlığı var , yalnız şunu belirtiyim kayısı koyu renkli hani günkurusu denen kayısı olacak

diğer kayısıyla da faydasını görürüz ama di mi? :bbo:

diğer kayısıyla da faydasını görürüz ama di mi? :bbo:

ben denedim ama bu bahsettiğim kayısı kadar faydalı olmadı, hem bunun aroması çok yoğun, hem de sarartmak ve kurutmak için bir takım kimyasallar kullanılmıyor bildiğim kadarıyla, heryerde de bulunuyor

ben bu yüzden kilo aldım zaten..
yiyorum içiyorum yapamıyorum :))))

ama en son çareyi buldum doktorada gittim hiçbir problemn yok dedi kan degerlerin troidlerin normal yaniii bu bünye meselesi dedi .. sıvı tüket falan filan..

ve bana bir ilaç verdii harikaaaaaa..
ilaç kullanmak istemiyordum bagımlılık yapar ve o olmadan yapamam diye bana hiç korkmadan iç dedi bitkisel.. şimdi o ilacı kullanıyorum şurup şeklinde inanın o kadar güzelki :)))))

vede karnına ağrı vermiyo sadece içini yumuşatıyo ve kolayca her insan gibi rahatca tuvalete çıkıyorsunnn.. 3 şişe bitirdimm kafama esince içiyorum bugün bir tane daha alacagımm

kayısı diyorlarr .. kayısının fazlası zarar .. vede ben faydasını göremedimm..
senameke dediler ondada işe geliyorum acayip bir karın ağrısı vuruyo.. toplantya giriyorum toplantı esnasında bir sancıı ter döktürürdü yada form çaylar onlarda aynı sancı veriyorlar..

bekuniz tarzı bir ilaç kullandım birde o da kesin çözüm amaa oda akşam içiyorsun sabah bir sancıyla uyanıyorsunn..

yani denemedigim birşeyy kalmadııı

senameke dediler ondada işe geliyorum acayip bir karın ağrısı vuruyo.. toplantya giriyorum toplantı esnasında bir sancıı ter döktürürdü yada form çaylar onlarda aynı sancı veriyorlar..

bekuniz tarzı bir ilaç kullandım birde o da kesin çözüm amaa oda akşam içiyorsun sabah bir sancıyla uyanıyorsunn..

gebelikte sinameki çok zararlı , rahimde kasılmalara neden oluyormuş, üstelik ilaç kullanmak da tercih edilen bir durum değil, çok zorunlu olmadıkça ilaç kullanmamak lazım, dolayısıyla gebeler doğal yollar denemeli

bende aralık annesiyim konunuz ilgimi çektide bende sürekli kabızım ve doktor bana senalax diye bir ilac verdi bekunis kadar sancı yapmıyo ve her sabah cıkarttırıyo ben akşamları 1 tane içiyorum ve pilav hamurişi falanda yemiyorum ben böyle çare bıuldum bayanlar allah hepinize kolaylık ve sağlık varsin.

activia ya da yovita yoğurt arkadaşlar...mucizevi bir şey...
ben perişandım, haftalarca süründüm...ama onu yemeye başladıktan birkaç gün sonra rahatlamaya başladım. İlk başta yine de zor çıkılıyor ama mutlaka yapıyorsun, sonra da düzene giriyor...
şiddetle tavsiye ederim.:)

ahh be güzelim ben kendimi bildim bileli u sorunu yaşıyorum.allah yardımcıız olsun.bide şimdi hamileyim hepten beterim.benimde kanamam olmuştu ilk aylarda kaç gün afedersiniz ama kıçımın üstüne oturamadım.ilk defa kanama olduğu için çok korkmuştum.sonra bi de sıcak suyla pansuman gibi bişeyler yapmıştım.valla bende bu sorun yıllardır var ve ben ne denediysem geçmedi.doktoruma da demiştim bi ilaç verdi ama hiç de işe yaramadı.en iyisi bol bol sıvı gıdalar tüketmek.hee sabahları aç karnına ılık su içmek insanın içini de rahatlatıyor...ve bende bu son üç günde kabızlık hat safada çok fenayım yine ilk günlerdeki gibi olcam diye çok korkuyorum...allah yardımcımız olsun yanii....

ARKADAŞLAR BEN YILLARDIR KABIZLIK ÇEKTİM:KK43: SAKIN İLAÇ KULLANMAYIN HATTA BİTKİ ÇAYLARINI ASLA ÖZLlikle sinameki çayını tavsiye etmem bağırsak tembelliğine sebeb olyr:KK43:(
ben her sabah aç karnına 2-3 tane kuru kayısı(koyu renkli olandan tabi)gece yatarkende 2-3 tane kuru kayısı yiyorum..gün içinde bol sıvı alın özelliklede su ..akşam yemeklerinden sonra meyve yiyin salatalığı elmayı kabuklu tüketin bol bol kavun karpuz vee mucizee meyve kiraaz inanın bana işin sırrı meyva ben 21 haftalık hamiş olmama rağmen kabızlık sorunu çekmiyorum :)) gerisi hikaye:))unutmadan gün içinde ne kadar hareketli olursanız sornunuz da okadar azalıyor:)sakın gününüzün çoğunu miskin miskin geçirmeyiin:)) gezin dolaşın (işdışında tabi:)))

valla benim artık o kadar olmuyor sıvı besinleri çok tüketmeye kuru yiyecekler yememeye çalışıyorum birde kuru kayısı ama koyusunu deneyin mutlaka sakın bitkisel çay falan içmeyin hamileyiz sonuçta

X