Progestan ile adet geciktiren varmı??

elfide

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2007
229
3
Doktorum progestan verdi hem adeti geciktirmede hemde hamileysem bebeğin tutunmasında faydalı olur diye. Benim adet sancılarım hafif hafif başladı.. Sizce adet olurmuyum yada lekelenme filan...

Sizler kullanırken lekelenme olmuşmuydu. Çok kötü hissediyorum kendimi inşallah lekelenmem olmaz..

Cuma günü umreye gidiyorum 15 günlüğüne ve adet tarihim tam cuma gününe denk geliyor. Eğer adet olursam 10 gün sürüyo adetim... :KK43:((((

progestan ilacı bende kullandım bende hiç lekelenme olmadı ilaç biterbitmez adet gördüm ben sadece 2 ay kullandım ve hiç adetim gecikmedi

Ben adet geciktirmek için kullanıyorum sizdemi o yüzden kullandınız??

Yoksa bebek tedavisi içinmi kullandınız?

Ben de adetimi geciktirmek için dubhaston kullandım.Adetime üç gün kala başladım.Lekelenme falan olmadı.Fakat günde iki tane içtim.Bir akşam bir sabah.Dün bıraktım bakalım ne zaman adet olacağım bekliyorum.

ılk defa progtesanın adet gecıktırdıgını duydum..:1shok:bende bu ılacı adet duzensızlıgı ıcın kullanmıstım..sasırdım..kafamçokkarıştı

Doktorum bana primolut verecekti. Primolutun zararlarını okudum 2-3 ay adet düzeni şaşırabiliyormuş ve birde gebelik şüphesinde kulllanılmaması gerekiyormuş. Bende riske atmak istemediğim için korunmadığımı söyledim. O yüzden bana progestan verdi. Daha önce Klomen tedavisinde kullanmıştım. 5 Gün filan kullanmıştım ama şimdi adetime 5 gün kala başladım 1 sabah 2 akşam içiyorum en fazla 20 gün geciktirebilirsin dedi.

Adetim cuma günü ama adet sancım bugünden başlayınca tedirgin oldum. Ama Allaha şükür şimdi sancım yok. Bu süre içerisinde İnternetten araştırdığım kadarıyla adet geciktirici ilaçların içinde progesteron varmış. Progestan isimli ilaçta progesteron içerdiği için adeti geciktirebiliyormuş.

Şimdilik ağrım yok ama inşallah adet zamanım gelince hastalanmam. İlk defa adet geciktirici kullanıyorum..

Bu kadınlar kulübune son girişim 15 gün yokum ilginize teşekkür ederim. Gelince neticeyi bildiririm..

CANIM BENİM İLK AY İLAÇ TAN DOLAYI SANIRIM GECİKTİ ,bende kendimi hamiş sandım yapmadığım test kalmadı... ama malesef hamiş diildim ...
ikinci ayda ise 4 gün erken geldi...... üzülmeye şaşırmaya bile fırsat bulamadan hamiş olmadığımı öğrendim..... bende şaşkınım ....

arkadaslar su an medìnede otelin lobisindeyim ve pazar gününden beri lekelenmem var. Progestani ben bebek tedavisi icin degil adetimi ertelemek icin kullaniyordum ben faydasini goremedim. Ilaci biraktigim halde adetim baslamadi sadece lekelenmem var

slm arkadaşlar ben daha yeni üye oldum 6 aylık evliyim 3 ay önce bi düşük yaptım düşüm esnasında şehre yarım saatlik mesafede bi köyde bulunuyordum bu nedenle hastaneye gidemedim doktorumda bana telefonla ilaç kullandırdı aslında yapılan şeyin çok yanlış olduğunu biliyordum ben kendim 2 yıl süre ile radyolojide raportörlük yaptım eşimde sağlıkçı zaten terzi kendi söküğünü dikemezmiş işte bizimkide o hesap oldu.Neyse kusura bakmayın biraz uzattım düşükten sonra adetlerimde gecikme oldu bu ay dr gittim ve bana dubhaston dstinex ve folibiol verdi kaznsız kalmışım prolaktin oranımda normal çıktı fakat göğsümden nokta gibi süt geldi onun için dostinex verdi bu konularda bilgileri olanlar varmı.dr bana dubhastonu yumurtalıkların gelişmesi için verdi çocuk gelişimini sağlıyomuş haberiniz varmı.gittiğim diğer dr şikayet etmeyi düşünüyorum
ayrıca arkdaşları nasıl yazışma yapıyosunuz burda bi türlü çözemedim yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler

arkadaşlar progestan adet geciktirmez düşükleri önlemede ve bebeğin tutunmasına yardımcı olur
ben 2 kutu bitirdim bittiği gibi hatta günün geldiyse bitmeden adet oluyorsun ama çok uyku yapıyor umrede nasıl gezeceksin progestan içip içtikten yarım saat sonra başlıyor heryerin ağırlaşmaya ben kafamı kaldıramıyordum bence başka bir ilaç versin doktorun hem yan etkilerinde ara kanamalar lekelenme var bence güvenme

Ben geldim bile canı mayısın 2 sinde dönüş yaptık. 3 doktorun 3üde progestan verdi adet geciktirici görevide görüyormuş. Rahim duvarını tuttuğu için adeti geciktirme özelliği varmış.

İlacı içtikten 1 saat sonra etraf dönmeye başlıyo sonrada acaip uyku bastırıyor. Umrede çok yaşamadım bunu çünkü ilaçlarımı akşam uyumadan önce ve sabah namazından sonra içip uyuyordum baş dönme vaktini geçirmiş oluyordum. Neyse tkisini göremedim. Kısmet böyleymiş

slm kızlar bi soru sorma istiyorum ben dubhastonun yanında dostinex de kullandım dr bana bu dönemde hamile kalmamaya çalış dedi eme okuduğum yazılarda bu ilacı kullanırken hamile kalan arkadaşlar varmış.bu konuda bilgisi olan varmı
2009 un yeni anne adayları biz oluruz inşallah

merhba arkadaşlar konucok uzun zaman olmus ama bılemedım ben tup bebek tedavısı oldum doktorum bana progestan verdı ve gunu beklıyordum 12.gun test yapıldı beta hcg 0 cıktı ve halıyle doktorum ılacları bıraktırdı progestanı fılan kullanmayı bıraktım ama 5gun oldu hala adet olmadım sızce tekrar beta hg yapmalıyım bılemedım :KK43:

X