miyomu olupta hamile kalan varmı

xoxzlembay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2007
493
2
44
Selam kızlar,

Yumurtlama takibi için dr a gittim ve adet oldugum için alttan bakamadı ustten muayenede miyom saptandı ama alttan bakmadan emin olamayız dedi.Onemsizde olabilir hamilelik için engel yada tehlikede olabilirmiş.Sizde böyle bişey varmıydı hamile kalmanızı engelledimi yada düşüğe neden olan varmı?

cnm üç miyonla hamile kalmıştım keseye uzak olduğu için sorun olmamıştı
sezerayanda bebekle alındı hepsi
alttan muaynede belli olur
endişelenme

Merhaba;

Bende de miyom olduğu halde şuan 5,5 aylık hamileyim ve çok şükür şimdilik herhangi bir problemim yok inşallah da olmaz

merhaba,
bir şey sormak istiyorum sezeryanda alınan miyomlar aşırı kanamaya neden olabiliyormuş öyle bir rahatsızlığınız oldu mu acaba?Bende bir tane miyom var hamile kalmadan önce 3,5 cm idi ilk 4 ayda 5,30 cm oldu ve sonradan çok şükür büyümesi durdu ve şimdiye kadar bana herhangi bir rahatsızlığı olmadı 5,5 aylık hamileyim ve sezeryanda aldırıp aldırmama konusunda kararsızım

merhaba,
bir şey sormak istiyorum sezeryanda alınan miyomlar aşırı kanamaya neden olabiliyormuş öyle bir rahatsızlığınız oldu mu acaba?Bende bir tane miyom var hamile kalmadan önce 3,5 cm idi ilk 4 ayda 5,30 cm oldu ve sonradan çok şükür büyümesi durdu ve şimdiye kadar bana herhangi bir rahatsızlığı olmadı 5,5 aylık hamileyim ve sezeryanda aldırıp aldırmama konusunda kararsızım

sezeryan sırasında sen istesende doktor almaz.çünkü kanamayı arttırıyor.uygun bulmuyorlar.

kızlar ben sizin yaşadıklarınızı yaşayamadım malesef.cunkü ilk gebeliğim myomum yüüznden erken doğumla sonuçlandı 16 haftalıkken bebeğimi kaybetim.myom beni mahvetti hala psıkolojını atmış değilim üzerimden bende böğle bişey olmaz diye duymuştum ve gebeliğimi sonlandırmadım ama bir gün öğle bi acıyla uyandım ki doğum sancıları gibiymiş sonunda ameliyat oldum myomum alındı ve şimdi tekrar hamileyim ihşallah bunda dabi aksilik cıkmaz yani ,ne güzel ki kimse benim yaşadığımı yaşamamış.sonuçta ben pek umut veremiyorum bu konuda

benimde

arkadaslar benimde miyomum var 2 santim ve ikitane dusuk yasadim ;bekler tutanamadan dustuler artik korkuyorum tekrar dserse diye ; doktora gittim miyomdan dedi ; rahim filmi verdi cektiricem ve tahiller bide kan pihtilasmasina baktiricam bakalim ins hayirlisiyla sonuclari alicam ben burda okudum ;miyomluda hamile kalanlar olmus ve dogurmuslar benimkinin zor biryerde
dedi doktor ; ha bu arada fasta yasiyorum burdaki doktorlar ilgileniyo bakalim eger amiliyet derseler tukiyede yaptiricam ; yasimda ilerliyo ins hayirli sonuclar cikar ; hayirlisiyla kucaklarimiza aliriz;:emir_bebek:eda ;y sana bir sorum olucakti senin miyomun kac santimdi sezaryenmi oldun yoksa alttan histirokopimi oldun ;cevap yazarsan sevinirim

kızlar bana da doktor hsgden sonra filme bakıp myomum olduğunu ama hamileliğe engel olmadığını söyledi zahmet edip de nerde ve kaç cm olduğunu söylemedi ben de o doktora gitmeyi bıraktım ve kendi kendime hamile kaldım. sinir olmuştum doktora zaten.

kızlar ben sizin yaşadıklarınızı yaşayamadım malesef.cunkü ilk gebeliğim myomum yüüznden erken doğumla sonuçlandı 16 haftalıkken bebeğimi kaybetim.myom beni mahvetti hala psıkolojını atmış değilim üzerimden bende böğle bişey olmaz diye duymuştum ve gebeliğimi sonlandırmadım ama bir gün öğle bi acıyla uyandım ki doğum sancıları gibiymiş sonunda ameliyat oldum myomum alındı ve şimdi tekrar hamileyim ihşallah bunda dabi aksilik cıkmaz yani ,ne güzel ki kimse benim yaşadığımı yaşamamış.sonuçta ben pek umut veremiyorum bu konuda

Merhabalar,
geçmiş olsun diyorum öncelikle..
ben karnımdaki bir ağrıyla dahiliyeye gittim ve pek de küçük olmayan bir myomunuz var dediler. sonrasında kadın doğum uzmanına gittik. üç dr.a gösterdik
7 cm. e yakın olduğu için ameliyat dediler (rahmin arka duvarında) 25 yaşındayım, bekarım. dr. ameliyat sonrasında yapışıklık riski olduğunu söyledi ve ben o gün hiç susmadan ağladım.
yapışıklık mı olacak, kanama mı olacak, çocuğum olmayacak mı diye .. ameliyat sonrası çok mu sıkıntılı geçiyor?
kaç gün istirahat gerekiyor? ameliyat tarihim belli oldu. 4 gün sonra :KK43: deneyimlerinizi merakla bekliyorum. şimdiden teşekkür ediyorum

cnm benım bı arkadastada vardı 8 aylık bebgını kaybettı karnında oda sancı cekerek doğurdu onu mıyom sıkıstırmıs bebgı allah göstermesın cok zor bı durumdu yanı alttan muayene etmeden bellı olmaz bencede ama sen yınede ıyıce arastır doktoruna danıs sonra gebelıge karar ver umarım yoktur ınsallah

günyalisciğim bıraz önce yazdıgım gıbı arkadasım bebegını kaybettıkten sonra amelıyat oldu daha öncesıne adet dönemlerınde acayip agrılar cekıyodu suan cok rahat ıyı bı doktor bulursan o rıskler ortadan kaybolur o konuda canını sıkma amelıyattan sonra sanırsam bı 6 ay gebelık yasaklanıyo sonra hıcbı problem kalmıyo gecmıs olsun cnm

benim bir arkadasimda miyomu oldugu halde hamile kaldi..ama dogum yaptiktan sonra kontrole gttiginde baska bir dr cok sasirmis bu miyomla bu bebegi nasil dunyaya getrdin sen demis

selam ben yeni üye oldum.Şu an çok zor günler geçiriyorum.Bir oğlum var 2 buçuk yaşında ve 2.hamileliğimde bebeğim 7 haftalıkken karnımda öldü.Hiç kanamam olmadı ben şüphelenip gittim.Şu an kürtaj olalı 4 hafta oldu ama lekelenmelerim geçmedi.Doktor bchg değerimin düşmediğini ve biraz kan birikimi olduğunu söyledi.Bir de 1.5 2 cm boylarında önemsiz bir miyomum varmış.doktor bunun düşükle bir ilgisi olmadığını söyledi ama korkuyorum .Ya tekrer aynı şey olursa diye.Ne olur bu konuda biraz bilgi verin bana.

Merhabalar,
geçmiş olsun diyorum öncelikle..
ben karnımdaki bir ağrıyla dahiliyeye gittim ve pek de küçük olmayan bir myomunuz var dediler. sonrasında kadın doğum uzmanına gittik. üç dr.a gösterdik
7 cm. e yakın olduğu için ameliyat dediler (rahmin arka duvarında) 25 yaşındayım, bekarım. dr. ameliyat sonrasında yapışıklık riski olduğunu söyledi ve ben o gün hiç susmadan ağladım.
yapışıklık mı olacak, kanama mı olacak, çocuğum olmayacak mı diye .. ameliyat sonrası çok mu sıkıntılı geçiyor?
kaç gün istirahat gerekiyor? ameliyat tarihim belli oldu. 4 gün sonra :KK43: deneyimlerinizi merakla bekliyorum. şimdiden teşekkür ediyorum

ee şimdi nasılsınız peki bende sizin gibiyim 26 yaşında bekarım ve 6,5cm miyom'um var. doktor ameliyat dedi ve araştırma hastanesine gitmemi önerdi....

arkadaşlar merhaba
bekarım 26 yaşındayım bendede miyom vardı kadın hastalıkları doktoruna gittim 7cm elma kadar bir miyom var rahimde de büyüme yapmış ameliyat olman lazım ileride dahada büyür dedi araştırma hastanesine gitmen gerek dedi. bende izmit eğitim araştırma hastanesine gittim orada prof.dr.aydın hoca var hem çok ilgileniyor hemde çok ii bi doktor 11.01.2010 de yani 1 ay önce ameliyat oldum. insan korkuyor ama korkulacak kadar yok aynı sezaryan gibi 3 gün yattım vede ilgi çok iyiydi eger böle bi sorununuz varsa hiç düşünmeden gidin bekar olunca çok daha dikkatli oluyorlar buna inanın.... bu arada yukarıdaki arkadaş benim :)

Son düzenleme:
arkadaslar ben bu yazılanları okuyunca cok üzüldüm simdi. benimde hamile kalmadan önce 1cm lik
miyomum vardı simdi 3 cm oldu yanında 2 tane daha küçük olustu.hamileliğimin 8. ayına girdim.dr bir sorun yok dedi ama bu ölümler falan cok canımı sıktı. korktum acıkcası...

aylardır kimse yazmamış belki güncel bilgisi olan vardır umuduyla yazıyorum kızlar.. ben 8. 5 aylık hamileyim 6 cm büyüklüğünde miyomum olduğunu ağrılarım sonucunda öğrendim. daha önce dr un gözünden kaçmış :S sonrasında doktorumu değiştirdim. doğurdum dopurcam artık ama sezeryan mı normal doğum mu karar veremedim. doktorum normal doğum yapabilirsin ama ilerde sorun çıkarır, sezeryan ol bebekle birlikte miyomları da alalım dedi. netten araştırıyorum bazı sitelerde normal doğumun, bazı sitelerde de sezeryanın kanamaya yol açacağı yazıyor. çok fenayım ne yapacağımı şaşırdım. benzer durumu yaşayan arkadaşların deneyimlerine ihtiyacım var. :18:

X