İş Görüşmesine Giderken Ne Giymek Lazım? Saclar, Imaj, Ayakkabılar...

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
43
Kızlar uzun zamandır is gorusmelerinden epeyce uzagm. ne giymek lazım buyuk ama uluslarası bir firma il gorusmeye giderken.
artık takımın cok dmode kactıgını dusunuyorum. yani cok ciddi. cunku dusundugum firma buyuk uluslarası ama bir o kadar da serbest.
koyu renk bir jean, uzerine guzel bir bluz ve ceket mi?
yoksa Yaprak Döküm'nde Ferhunde siyah bir elbise ve beyaz spor bir ceket giymisti oyle birsey.

hadi kızlar hayal gucunuzu kulllanın v begendiginiz gordugunuz tarzları yazın. ayakkabı da dahil olsun ama.

eller tabi french manikur, acık ayakkabı ise ayak tırnakları ojeli ama ya saclar? sacları da dusunun.

hadi bekliyorum.

Düz fön çektir.....
yurt dışında bu işler nasıl dönüyor bilmiyorum ama açık ayakkabılar türkiyede kabul görmez.
Ayrıca jean ve spor ceketlerde.
Kesimi hoş kaliteli bir takım elibise içine güzel bir gömlek ve kapalı sivri burun bir ayakkabı düz bir fön manikürlü eller ve tırnak cilsaı tamamdır.

yok zaten benim is grusmem de tr'de ma yakınlarda degil sadece merak ediyorum ama takım cok ciddi geliyor bana.

abartısız makyaj
saçlar ya düz fönlü olacak ya da sade bir at kuyrugu seklinde toplanacak ensenin üzerinde..
eger cok ciddi olacagını düşünüyorsan takım yerine siyah yada lacivert pantolon beyaz gömlek giyebilirsin
kesinlikle acık ayakkabı olmaz
etek giymek istersen dizin 4 parmak yukarısından kısa olmamalı
tırnaklarda sade bir cila uygundur renkli ojeden kacınmalısın
iş görüşmesine gittiginde karsı tarafdan beklemeden elini sen uzat ve bacak bacak üzerine atmaktasa iki ayagı yanyana bitişik tutmak daha idealdir( buda ekstra oldu) kollarını bağlama bir de..

benım fıkrım sıyah dusuk bel kumas pantolon ustune beyaz dar fırfırlı bı gomlek gumus bır kolye ve saclarının arasından gorulebılecek bı uzun kupe sıyah sıvrı uclu bı ayakkabı sıyah bır canta sade hos bır makyaj sıyah kalem eyelıner mascara ve pembe renkte dudaklara parlatıcı saclar hafıf dalgalı bı fon cekılerek mukemmel olabılırsın

normal işe gitmek ayrı iş görüşmesine gitmek ayrı bence...
firma casual giyim tarzını benimsemiş olabilir ama iş görüşmesi ayrı bir şey...
bence mutlaka takım elbise olmalı...
pantolon ceketli takımları çok erkeksi bulduğum için etek ceket bir takım olmalı...
renk olarak koyu renkler tercihim ise gri, füme..
ayakkabı çok topuklu olmamalı ve mutlaka elbiseye uyumlu olmalı tercihim tabiki siyah..
ayakkabı kapalı olmalı özellikle burun kısmı...
saçlar düz fönlü, tırnaklar çok uzun olmamalı ve normalde çok sevsemde koyu renk oje olmamalı...
makyaj abartılı olmamalı, sade ve doğal bir görünüm olmalı...
mevsim yaz bile olsa ince bir çorap mutlaka olmalı eğer etek giyilmişse...
ilk izlenim çok önemlidir...
aklıma gelenler bunlar...

iş görüşmesine giderken kahverrengi giymemek gerekirmiş olumsuz etki yaparmıs karsı taraftakinde.

ben iş görüşmesine giderken makyaj olarak sadece rimel sürmüştüm..ve parlatıcı.

giyim olarakta kumaşa yakın bir kot üzerine gömlek giymiştim... nedense çok önemsememiştim:)

düz fön çektirmiştim

sade giyinmeli ayrıca herhangi bir bayrak yada birlik renklerine sahip olmamalı giydiklerin.şık bir etek ceket takım yada pantolon ceket takım sade makyaj ve sade toplanmış bir saç modeli uygun olur.
bir kursa gitmiştim iş görüşmelerinde mor renkleri tercih edin üstünüzde bulunsun demişlerdi.

ne giyersen giy ;ama lütfen bankacı işi siyah pantolon beyaz gömlek olmasın bir de oldu ya ceketini çıkarman gerekti altında mutlaka atlet olmakı çıtçıtlı body lerden giysigin gömlek bluz rengınde olanlarından tercih edebilirsin ayrıca gomlek giyersen stessten terliyecegin gözönune alınırsa ofise varana kadar gömlek yakasına içten kagıt peçete yatır sen farketmeden fondöten,pudra bulaşır terın etkısıyle hoş olmaz konuşurken elllerini kullanıyorsan zarıf bir yuzuk tek rtakı olabilir patronlar ezık tıplerden pek hoşlanmazlar aklında bulunsun

ben fırfırlı düz renk gömlek altına dar siyah kumaş etek giymiştim..rugan topuklu ayakkabı..ne yaparsan yap saçlarını sıkıca topla;makyajı abartma ama ceset gibi de gitme.. kaydirigubbakcemile5

ben de iş görüşmesine giderken ilkinde hiç makyaj yapmamıştım ve 2. ve 3.goruşmeye de gitmiştim. iş teklıfını almıştım .Bence iş görüşmesinde begendirmemiz gerekenler sacımız makyajımız değildir.

siz siz olun iş görüşmesine giderken sabahın en erken saatini ve yemk saatine denk getirmeyin herzaman bakımlı gidin yüzünüzde azda olsa renk olsunki buda kişiliginizi yansıtır ve mutlaka işveren karşısındaki kişiye baştan aşagı bakar çünkü müşterilerde azda olsa bakımlı biriyle görüşmek isterler bu altın kural ve kısa öz konuşun konuşmalarınızda ses tonunuz iyi olsun ne kısık ne çok gür size soru soruldugu gibi sizde iş sahibine bir takım sorular sorun onu şaşırtın sizinde şartlarınız oldugunu bilsinki işte tecrübeniz oldugunu anlasın fazla renkli giyinmemeyi abartılı olmamayı özen gösterin kesin işe alınırsınız ve masum gülücüklerde altın kuraldır çok ciddiyet işi bozar

Canım ne qiyeceğin konusunda sana bi tavsiyem oLamaz ama sakın kahverenqi qiyme saLdırganlığı yansıtıyormu$ bu yüzden inqiLtere biLim adamları araştırma yapmış kahverenqi qiymek zararLı diye özeLLikLe orda iş qörüşmesine qiDen ve kahverenqi qiyen bayanLarı asLa işe aLmıyorlarmış biLmeni istedim ...

Canım ne qiyeceğin konusunda sana bi tavsiyem oLamaz ama sakın kahverenqi qiyme saLdırganlığı yansıtıyormu$ bu yüzden inqiLtere biLim adamları araştırma yapmış kahverenqi qiymek zararLı diye özeLLikLe orda iş qörüşmesine qiDen ve kahverenqi qiyen bayanLarı asLa işe aLmıyorlarmış biLmeni istedim ...

tatlım onu bende okudum ama hangi iş görüşmesine gittysem kahverengi giyinerek gittim hepsindede işe alındım sanırım karşı tarafa yansıttığın enerjiyle alakası var zaten bilgi birikimin yanında götürdüğün cv konuşurken ki tavrın yeterliyse işe alınamaman için bi sebep yoktur tabii karşılıklı şartlarda uyuyorsa:kahve:

daha iş görüşmesine gitmedim ama sade ve özenli olmakta fayda var diye düşünüyorum.. zarif olunmalı aşırı abartı ve süsten kaçınılmalı bence...

kahverenginin erkek adaylar için uzak durulması gerektiğini okumuştum bir yerde..klasikten vazgeçilmemeli bir beyaz gömlek siyah bir etek veya pantolan herzaman kurtarıcıdır bence..abartılı takılar ve fazla makyajda bir okadar batırıcı :1rolleyes: eee tabi saçlarıda güzelce topladınızmı ilk izlenimi kolayca atlatıyosunuz :KK70:

X