bebeğim emmeyi bıraktıı..:(((((

g.a.m.z.e

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2007
834
16
40
kızlar bebeğim memeyi bıraktıı zorla veriyorum ama nafile bağıra bağıra ağlıyo almıyo memeyii .bende bardağa sağıp kaşıkla veriyorumm biberonlada almıyooo okadar üzülüyorumki anlatamamm..geceleri emiyodu ama şimdi onuda bırakacak gibiii eskiden gece uykusu çok iyiydi şimdi doğru düzgün emmediği içinn acıkıyo her saat başıı uyanıyooo gündüzleri desen zaten pek uyumuyoduuu hep aksilikler üstüste geliyooo off çok bunaldımmmm...:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:sizce memeyi bırakmamsı için bi çare varmıdırr..

O inatçıysa sen ondan daha inatçı olacaksın. Acıkınca elbet alacak memeyi. meme dışında birşey verme bakalım nolacak. Zorlada olsa daya memeyi.

Bebeklerin ara ara tutuyor böyle emmeme inatçılıkları, ama galip gelen sen olacaksın.Hayde kolay gelsin:1rolleyes:

evet canım zorla acıkınca mecbur alacak memeyi seni biraz zorlayacak ama ee açta duramaz dimi nereye kadar ......pes edecektir.

tatlım çok üzüldüm ne kadarlık bebeğin .
benim kızımda aynı şeyleri yaptı almak istemedi çok ağladım tıpkı senin gibi bardağa sağıp kaşıkla verdim günde bir öğün mama verebilirsin gönlü olunca alıyordu benimki inş. seninkide alır mamaya çok alıştırma ama onuda harap etme seni çok iyi anlıyorum .
yatarak emzirmeyi falan dene :KK43:((

gamzecim senin bu cadının elinden çektiğin nedir..bende senin adına üzülüyorum..umarım geçici bi dönemdir..beyda hanım bir an önce düzelir tekrar seni emmeye başlar..malum beydanın ara ara tuhaf huyları tutuyor:)))

Gamzecim belki bir problemi vardır bir doktora götür bakalım iyice bir kontrol etsin bebişini

Canım bebeğinin belki sancısı vardır gaz sancısı yada başka bir sancı .. Çünkü sancıları olduğu zaman canları çok yanıyor emmek istemiyorlar .. Bu sorun devam ederse eğer bir doktora göster bence.

canım yediklerine dikkat ediyormusun baharatlı yada sarımsak soğan yediysen ondanda yapar kendimden biliyorum ki sarımsak yediğim bi gün oğlum emdikçe agladı sankı sutumun tadı acıymıs gıbı umarım ole bıseydendır ki emmemesi çok büyük sıkıntı olur senin için allah yardımcın olsun

cnm gamzecim
inan çok üzüldüm
ama hemen umutsuzluğa kapılma
biraz daha uğraş umarım tez zamanda eski haline döner beydamız...

kızlar çok teşekkür ederim hepinizeee..dediklerinizin hepsini yaptim iyice acıkmasını bekledim acıkınca mecbur emecek nasıl olsa dedim ama nafileee..sürekli gazını çıkara çıkara veriyorum memeyi doktora götürdüğümüzde doktor demiştii..belki sütümün tadı acıdır diye her seferinde bakıyorum tadına tadıda acı değilll...bırakmaması için uğraşıyorummm allah yardımcım olsun çook zor bir durummm kaşıkla verince buseferde kaşığa alışacak kaşıkla vermesem acıkınca emmiyoooo..çok huysuzzz benim kızım çokkkk.ama olsun herşeye değerrr o..annesi yesin onuuu..

gamzecim senin bu cadının elinden çektiğin nedir..bende senin adına üzülüyorum..umarım geçici bi dönemdir..beyda hanım bir an önce düzelir tekrar seni emmeye başlar..malum beydanın ara ara tuhaf huyları tutuyor:)))

doğru diyosun valla canancımm nedir benim bu cadıdan çektiğimmm..ama inşallah geçici bir dönemdir ve düzelirrr ..inşallalhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh....

gamzecim senin açtığın "ilk defa gördüm fındıkkurdumu" sayfasına noldu fisfisfis

gamzecim senin açtığın "ilk defa gördüm fındıkkurdumu" sayfasına noldu fisfisfis

canım benim konu zaten kaldırılacaktı hamileliğimi yeni öğrendiğimde açmıştım şimdi kızım doğdu da 3 aylık bile oldu eski bir konu olduğu için kaldıracaklardıı topicdeki kızlar kaldırılmamasını istemişlerdii.ama sonunda kaldırmışlarrr..:sm_confused:

benim kızmada anne sütü yetersizliğnden dolayı hep mama verdik , sütüm yetmedi birde erken doğdu 35 haftalık benden önce çocuk mama aldı bana tam 29 saat çocuğumu göztermediler hep camekan başında bekledim o halde ama nafile neyse sıkıntı ve üzüntüden süt gelmedi birde 1 hafta banyo yapamadım hastanede kaldım hastanenein banyosunda ılık duş aldım ama ne fayda neyse özel makinayla süt gelsin diye birde çok küçük olduğu için beceremiyordu süt sağıp biberonla verildi. yani kızım doğar doğmaz biberonla tanıştı malesef sağma sırasında sol göğsüm iyice zedelenip kan geldi zorlan 30cc sağdığım süte kan karıştı bütün emeklerim boşa gitmişti,ve hemşireler 1 hafta sol göğsünü kullanma dediler tabi senağlamasenağlamabende sağ göğüse alıştım sol ters geldi bu seferde sol göğüs sütsüz kaldı, ve kızım tek göğüse kaldı , ve az geldi mama verdik hep mecbur kaldık,ve kızım 24 nisanda 5. ayına girecek 2 haftadır kavga ediyoruz emmek istemiyor beni ve şuandada günde 2-3 kez zorla emiyor aç bırakıyorum 4-5 saat ondan sonra emiyor ama ona kıyamıyorumağlıyor sürekli emsede mama veriyorum emmesede çünkü doymuyor...:bbo:senağlamasenağlama

benim kızmada anne sütü yetersizliğnden dolayı hep mama verdik , sütüm yetmedi birde erken doğdu 35 haftalık benden önce çocuk mama aldı bana tam 29 saat çocuğumu göztermediler hep camekan başında bekledim o halde ama nafile neyse sıkıntı ve üzüntüden süt gelmedi birde 1 hafta banyo yapamadım hastanede kaldım hastanenein banyosunda ılık duş aldım ama ne fayda neyse özel makinayla süt gelsin diye birde çok küçük olduğu için beceremiyordu süt sağıp biberonla verildi. yani kızım doğar doğmaz biberonla tanıştı malesef sağma sırasında sol göğsüm iyice zedelenip kan geldi zorlan 30cc sağdığım süte kan karıştı bütün emeklerim boşa gitmişti,ve hemşireler 1 hafta sol göğsünü kullanma dediler tabi senağlamasenağlamabende sağ göğüse alıştım sol ters geldi bu seferde sol göğüs sütsüz kaldı, ve kızım tek göğüse kaldı , ve az geldi mama verdik hep mecbur kaldık,ve kızım 24 nisanda 5. ayına girecek 2 haftadır kavga ediyoruz emmek istemiyor beni ve şuandada günde 2-3 kez zorla emiyor aç bırakıyorum 4-5 saat ondan sonra emiyor ama ona kıyamıyorumağlıyor sürekli emsede mama veriyorum emmesede çünkü doymuyor...:bbo:senağlamasenağlama
ahh canım benim yaa ne zor günler geçirmişsinn...:teselli:
bir bebeğin anneyi emmemesi çok kötü birşey yaşamayan bilmezzzz..senağlama
bende zorluyorum aç bırakıyorum ama genede aslmıyoo bak seninki en azından biberonu alıyomuş benim kız biberonuda almıyoo çay kaçığıyla yarım saat 45dk felan uğraşıyorum o sütü yedirebilmek içinnn.. sütümü sağaa sağa kendimi inek gibi hissetmeye başladım artık ve inanırmısın süt içemiyorum artık niyeyse sütten tiksindimm..:çok üzgünüm:

canım benim kıyamam sana hele miniğine hiç kıyamam ben 2 hafta öncesine kadar SMA S26 kullandım ve memnundum , fakat eşim ilaç şirketinde çalışıyor ve bir mümessil arkadaşı SMANIN bölge müdüründen şunu duymuş En sağlıklı mama bebelacmış çünkü içerisinde nişaşta ve şeker bulunmuyormuş ve 2 haftadır bebelac veriyorum çok memnunum bebeğinin kilosu az ve kilo alması gerekliyse SMA ,yok değilse BEBELAC kullan gamzecim kendine ve bebeğine çok dikkat et..

canım benim kıyamam sana hele miniğine hiç kıyamam ben 2 hafta öncesine kadar SMA S26 kullandım ve memnundum , fakat eşim ilaç şirketinde çalışıyor ve bir mümessil arkadaşı SMANIN bölge müdüründen şunu duymuş En sağlıklı mama bebelacmış çünkü içerisinde nişaşta ve şeker bulunmuyormuş ve 2 haftadır bebelac veriyorum çok memnunum bebeğinin kilosu az ve kilo alması gerekliyse SMA ,yok değilse BEBELAC kullan gamzecim kendine ve bebeğine çok dikkat et..

evet canım kızımın kilosu düşük doktor mama takviyesi yap dedi zaten bende bebelac kullanıyorum ama pek kilo aldırmadı o dediğin mamayı ben ilk defa duydum ama biras kilo alması için arştırıp ondan kullanıyım ..teşekkür ederim canımm.a.s.

X