Leblebi Yiyerek Zayıflama Deneyimlerimiz

sezenburak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2008
52
0
kızlar leblebi bilindiği gibi tok tutan birkuruyemiştir. hergün 1 kase sarı leblebi yiyin 1 hafta içinde farkı göreceksiniz. ayrıca su içemeyenler için de ii çünkü leblebi çok susatır. bu leblebi diyetini arkadasım 1 hafta yaptı ve 2.4kg verdi.a.s.

Leblebi iştahı kesiyor evet..

Çok acıktığınızda 1 avuç yiyin, doyuyorsunuz o an...Diyet yapanların elinin altında bulunmasında fayda var..

Ben de leblebiye başvururum arada..

Hım mantıklı aslında,acıktıgında yersin 1 avuç,yedikçe susarsın,su da içmiş olursun,açlık hissinde gider..kalorisi varmıki bunun ya,abartmadan yemek lazım sanırım :))

annemler bugün çifte kavrulmuş leblebi almış cidden çok güzel ya normalde leblebi sevmem ama buna bayıldım :dance:

benm bildiğim sarı leblebi değil
beyaz leblebi yenilmesi lazım
sarı leblebide yag oranı daha yüksek
ve
posası(kabugu yok)
beyaz leblebi yenilmesi daha uygun bu durumda...

birde sarı leblebiyi ishalken tavsiye ediyorlar.bide kabız olmayalım.incelelim derken.bilgisi olanlara sorulur

benim gitiğim diyet dr da bana günde bir avuç leblebi yemem gerektiğini fazlasının zararlı olabileceğini söylemişti.

evt dıyette yenılen sey beyaz leblebı bu sekılde zayıflayan arkadsımda var ama nası uyguladı onu bılmıyorum:sm_confused:

Arkadaşlar benim de tecrübe ettiğim bir konu olduğu için yazmak istedim.
Geçen sene Mayıs ayında, sağlıklı beslenmeye geçişimde, geçiş dönemine alışmamı sağlamıştır.
Bir sürü abur cubur yerken alıştığınız düzeni bırakıyor ve 'ama çok da sağlıklıymış böyle sebzeler.. meyveler.. hım hım da hım' derken içinizden pek de inanmıyor ve mutsuz oluyorsunuz..
İşte bu ruh halini ehlileştiren bir yanı var leblebinin. Yeme şekli olarak "tıkınmayı" çağrıştırdığı için keyfiniz de yerine geliyor.

Sonuç olarak; abur cubur dönemi bitip de sağlıklı beslenmeye geçtiğim ilk 15 günlük dönemde her gün, bir komposto kasesi (tepeleme doluyordu tabii) beyaz leblebiyi acıktıkça yedim. Tek tek, mik mik oyaladı.. üstüne de hemen koca bir bardak su.. Sonra bir de bakıyorum dki ya ara ya da ana öğün saatim gelmiş..

Ama leblebi yüzünden zayıflamadım. Böyle bir yanlış yönlendirme yapmayayım.. yerimseniben

kızlar ben sarı leblebi yiyiyorum her aklıma geldikce 1 avuc falan..zararını görmedim,normal kilo vermem devam ediyor..haftada en az 300 gr veriyorumyerimsenibenyani püsküütcüümün dediği gibi kendini alıştırma gibi düşünebilirsiniz..aslında aklıma gelen leblebi değilde cikolata pasta böreklülülülülülübunları bastırmak için leblebiye başvurdum,faydasını gördüm demiyeyim ama zararıda olmadı yaniii:1closedeyes:

Merhaba hanımlar,
bende 1 yıllık diyet maratonumda hem beyaz hemde sarı leblebiye başvurdum.Atıştırmayı gerçekten kesiyor bir avuç leblebi ve 2 bardak su tamamdır.Midede leblebi suyla birleşince sanki bir kuzu yemişim gibi oluyordum.
Bende atıştırmayı bırakamayanlara aburcuburu sevnlere tavsiye ederim.Tabi herşey dozundayerimseniben

gecen sene diyete basladigimda aksamlari abur cubur yerine leblebi yedimve tabi yanindada bol bol su ictim.tavsiye ederim bizzat denemis biri olarak.markette leblebi birakmiyordum :roflol:

gecen sene diyete basladigimda aksamlari abur cubur yerine leblebi yedimve tabi yanindada bol bol su ictim.tavsiye ederim bizzat denemis biri olarak.markette leblebi birakmiyordum :roflol:

canım şu an galiba kilo problemin yok ayrıntılı anlatırmısın benim 18 kg fazlam var 2yıl oldu doğum yapalı .........tık yok :sm_confused: senağlama

ben de şeker yiyerek kilo veriyorum. şöyle ki, şekerim düşünce bazen o hızla ne kadar fazla yediğimi farketmiyorum. açlıktan değil de şekerimi dengelemek için yediğimden dolayı işin kolayını buldum.. şekerim düşünce ağzıma kahveli ya da bonbon şekerlerden atıyorum. bişeyler yememe gerek kalmıyor. zaten bunun dışında öğünlerimi sağlıklı bir şekilde geçiriyorum. sebze ve meyve ağırlıklı...

Kızlar ben de 5 kilo verdim. Akşamları yemekten 2 -3 saat sonra bir avuç dolusu beyaz leblebi yedim.Her akşam değil tabi,haftada 3 kez falan. Acıktıysam ; tok tutuyordu dediğiniz gibi...Bence de abartmadan yenilebilir.Alleysenin dediği gibi kilo vermede sorun olmuyor. Çekirdek,fıstık gibi yağlı kuruyemişler yerine beyaz leblebi yerin derim ben.:kahve:

az kavrulmuş leblebi yemek sağlığa daha iyi çünkü o küçük siyah yanık katran parçalar kanser oluşumunda aktif rol üstlenenlerden bilginize (sadece leblebi değil tüm yediğimiz yanıklar ekmek yanığı, kızartma yanığı v.s. )

artık doğum sonrası içine giremediğim pantolonlarıma sığabiliyorum:) 5 gün sonra bir yıl olacak doğum yapalı bir ay öncesine kadar herseyi yedim son 1 aydır sadece yedikklerime dikkat ediyorum beşi bir yerde içiyorum.acıkıncada leblebim sağolsun imdada yetişiyor.üzerine 2 bardak su açlık falan kalmıyor.
Canım arkadaşım bu kiloları yemene dikkat ederek , 5 i bir yerde ve leblebiyle mi verdin tebrikler. Peki, ne kadar kilo verdiğini de yazar mısın? 5'i bir yerdeyi hangi öğün zamanlarında tükettin ve günde kaç bardak içtin?

ya hiç bilmiyodum ben aksine kilo aldırır sanıyodum bende artık sürekli elimin altında bulunduracam hiçte su içmeme ii olacak paylaşım için sagol canım

X