düşükten hemen sonra hamile kalan varmı aranızda

zeyno_87

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2008
78
0
ben 24 gün önce düşük yaptım ve şimdi tekrar hamilelik belirtileri başladı bende acaba hamilemiyim bilmiyorum aranızda düşük yaptıktan hemen sonra hamile kalan varmı arkadaşlar yardım lüfen...

valla canım arkadaşımda düşük yaptı hiç hastalanmadan hamile kaldı şimdi 8 haftalık hamile herşey normal olabilir cnm hamile kalmış olabilirsin yani

benim bir yakınım kaldı düşükten sonra hiç adet görmeden şimdi kızı var

bilmiyorum arkadaşlar aslında ilk adetimi görmedem hamile kalmak istemiyorum tekrar aynı şeyi yaşakmaktan korkuyorum..

canım benimde akrabam düşükten 1 ay sonra hamile kaldı..allah ona ömür verdiyse hiç korkma bişi olmaz..

canım benimde düşükten sonraki 3. ayım yani 3 ay geçti hala kalamadım..banada demişlerdi hemen kalırsın diye ama kalmadım henüz erken.sen içini rahat tut allah yazmışsa sağlıcakla doğar merak etme

ben 24 gün önce düşük yaptım ve şimdi tekrar hamilelik belirtileri başladı bende acaba hamilemiyim bilmiyorum aranızda düşük yaptıktan hemen sonra hamile kalan varmı arkadaşlar yardım lüfen...

zeynocum neden korunmadın güzelim düşük sonrası enaz 3 ay korunman lazımdı dr sölemedimi sana güselim rahim ancak kendini toplayıp normale dönüyormuş çünkiii .neyse artık olan olmuş madem için rahat edermi bilmem ama benim kardeşimin bir arkadaşı düşükten hemen sonra hamile kaldı ilk hamileliğiydi ve bebeği şuan 1 yaşında allaha şükür sağlıklı bişekilde dünyaya geldi ama kız yattı 3 ay boyunca evde sonra ayaklandı benim gibi sonuçta bebek dünyaya geldi kazasız belasız adetin geçmedi sanırı senin hala umarım senin iyiliğin için hamile değilsindir zaten bir süre bünye hamilelik belirtisi vermeye devam eder bende öle olmuştu benimde 3 düşüğüm var ama ben hep 3 aydan az ara vermedim

hayırlısı olsun inşallah!
benim bir arkadaşımda düşükten hemen sonra hamile kaldı ve son aylarında şu an hamileliğinin.
tabii her rahim bir olmuyor.
hakkında hayırlısı olur umarımki..
:sm_confused:

papatyam dr bir şey demedi bende şimdi istemiyodum eşim hemen olmasını istiyordu o yuzden korunmadık ama benim gebeliğim çok küçüktü 6 haftalıktı kürtaj bile olmadım tabi her şeyin hayırlısı daha belli bir şey de yok adetimin geçmesini beklicem bakalım ne olacak allah hepimize hayırlı sağlıklı bebişler nasip eder inş...

Son düzenleme:
canım bünyen müsaitse ve yumurtlama olduysa kalabilirsin ama keşke korunsaydın . hem psikoljik olarak kendini hazırlar hemde vücudun biraz toparlamış olurdu. benim 2 ay oldu düşük yapalı . bu ay korunmıcam. hakkımızda hayırlısı neyse o olsun . umarım sağlıklı bi hamilelik geçirip bebeğine kavuşursun.

hayırlısı olsun tabi herkesin durumu farklı. ben de düşükten sonra bir ay bekledim,sonra hemen hamile kaldım. düşüğün erken dönemlerde olması,kendi kendine düşmesi, kürtaj olmaması vs gibi etkenler önemli bu durumda. rahim hemen toparlayabliyor kendisini.Allah isteyenlere hemen nasip etsin inş..

Bende 1 ay önce düşükten kürtaj oldum ve doktorum bana 3 ay bebek düşünmeyin dedi...düşük yapanlar için en az 3 ay gerekiyormuş rahim yenilenmesi açısından bende çok dikkat ediyorum.....Hıımm....şu da var büyüklerimizinden duymuştursunuz "düşüğün kıçı içindedir" diye yani hemen çocuğun olabilirmiş.çevremde böyle çok örnek var....

bende 14 nısan da kurtaj oldum dr um 3 ay bekle falan demedı sadece son adet tarıhım bellı olsun hemde toparlan bıraz onun ıcın ılk adetını ol ondan sonra dedı.bakalım haıylısı bende cok beklemek ıstemıyorum acıkcası

Bende 29 Martta Kürtaj Oldum, 9 Haftalikti. Doktor Bir Adet Döneminden Sonra Korunmayabilirsin Dedi. çoğu Kişi 3 Ay Diyor Ama , Burada Hangisi Doğru Anlayamadim

bende 3 nisan da kürtaj oldum boş gebelik yüzünden benim dr um 2 ay bekle dedi ama
ben ilk adetimden sonra korunmıcam
zaten hemen hamile kalınmıyor ki
dr lar çok rahat tabi

papatyam dr bir şey demedi bende şimdi istemiyodum eşim hemen olmasını istiyordu o yuzden korunmadık ama benim gebeliğim çok küçüktü 6 haftalıktı kürtaj bile olmadım tabi her şeyin hayırlısı daha belli bir şey de yok adetimin geçmesini beklicem bakalım ne olacak allah hepimize hayırlı sağlıklı bebişler nasip eder inş...

ben 30 martta düşük yaptım doktor ilk adetinden sonra hemen hamile kalabilirsin dedi... ilk adetinden sonra demesinin nedeni de yarım santimlik bir parca kalmıs dusukten sonra adetimle o parcayı attıktan sonra istediginde hamile kalabilirsin hatta hemen kalsan daha iyi dedi

ayyy çok sevindim ya yazılanları görünce
bu zaman nasıl geçer diye kahroluyordumm

X