Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Benim salı son hapı aldım kist için verdi doktorum ve aradan 3 geçti reglim gelmedi bilgisi olan var mı ? Doktora aradım hemşerise 10 gün içinde gelir dediler çok uzun Zaman değil mi

Merhaba hanımlar ben de bir iki gün içinde adet olucam adetin ilk günü yasmine başlıyorum koruma amaçlı değil polikistik over yüzünden. Tüylenme sivilce ve saç dökülmesi yapıyor umarım bu ilaç faydalı olur.

Herkeste olacak dşye bişey yok tabi bende hafif genetik çıktı hap da tetiklemiş.
Ben sadece 1 ay kullandım.
Hastalık pulmuner emboli internetten araştırabilirsiniz.. Ölenler var ben de ölümden döndüm..
Nefes darlığı göğüste batma hızlı kalp atışı belirtileri.
Üç yıl olacak hastalığı yaşayalı hala göğsümde batma oluyor bazen ve hayatımın sonuna kadar corasprin kullancam kullanıyorum.
Gebelikte de düşük olmasın diye iğne vurulcakmışım kan sulandırıcı.
Bu haplar kan pıhtılaşmasına sebep oluyormuş haplar iğneler.. Zaten kullanmaması gerekenler dşye yazan bölümde yazıyor dsha önce pıhtılaşma ile ilgili hastalık yaşayanlar kullanmasın diye.
Ben de kullandığımda yoktu kullandım ve genetiğimde olduğu için tetiklemiş. Sağ bacağımda pıhtı oluşmuş kan akışıyla akciğer damarımı tıkamış. O da vücutta kan dolaşımını engellediği için demir saplıyorlar gibi sancılar giriyordu göğsüme..
Sen hangi hastaneye gittin ne kadar bilgisiz doktorlara denk gelmişsin öyle. Ben de benzer semptomları yaşamıştım ama benimki panik atak gibi bişeymiş sonradan öğrendik. O belirtilerle hastaneye gittiğim anda zaten düzenli kullandığın ilaç var mı diye sordular Doğum kntrl hapı deyince zaten direkt emboli olabilir deyip arterden kan gazına baktılar. Çok şükür o değilmiş temiz çıktı ama çok çok nadir bir durum. Bi de senin şansına hastane ve doktorlar çok kötü çıkmış. Akciğer röntgeni veya tomografiyle tespit edilebilen bir hastalık aslında. Çok geçmiş olsun

Sen hangi hastaneye gittin ne kadar bilgisiz doktorlara denk gelmişsin öyle. Ben de benzer semptomları yaşamıştım ama benimki panik atak gibi bişeymiş sonradan öğrendik. O belirtilerle hastaneye gittiğim anda zaten düzenli kullandığın ilaç var mı diye sordular Doğum kntrl hapı deyince zaten direkt emboli olabilir deyip arterden kan gazına baktılar. Çok şükür o değilmiş temiz çıktı ama çok çok nadir bir durum. Bi de senin şansına hastane ve doktorlar çok kötü çıkmış. Akciğer röntgeni veya tomografiyle tespit edilebilen bir hastalık aslında. Çok geçmiş olsun

Dokuz eylül hastanesiydi cnm. Evet nadir bi hastalık bna denk geldi malessf

Kızlar bir şey soracağım ben dk hapı kullanıyodum 4 ay önce bıraktım tekrar başlayacağım ama bu ay reglmin 6.günündeyim ilacı bugün kullanmaya başlasam adet düzenim değişir mi? Yani hap bittikten 21 gün sonra ki 7 gün içinde olur muyum ? Bu ay korumaz bunu biliyorum ben bu aydan sonra koruması için şimdiden başlamak istiyorm 6.günü içsem bir sorun olur mu reglm hala devam ediyor. Ve kafama göre kullanmıyorum doktor kistlerim ve korunmak için önerdi

Merhaba,

Yasminn hapını ilk defa kullanmaya başladım ve reglm bittikten sonra aldım. Düzenli olarak kullandım şimdi bitmek üzere. Hapı reglnin ilk günü almadığım için regl olduğumda da ilaca devam etmeli miyim?

Merhaba konuma kimse yazmadi deneyimli birilerinin yorumuna ihtiyacm var. Gectigimiz gunlerde 5 hafta 5 gunluk gebeligimi sonlandirdim. Ertesi gun yasmin kullanmaya basladim ve 2 gun sonra kanama basladi. 5gun sonunda kanama bugun kahverengi akintiya donustu. Ilerleyen gunlerde de evleniyorum ve dugune yakin ilk tablet bitiyor. Simdi kanama yasadigim icin tablete ara vermeden 2.ye baslasam olur mu? Bu 7 gunluk surecte yeni bir gebelik icin en ufak bir riski bile goze alamayacak kadar kotuym su aralar. Lutfen bilginiz varsa cevaplarmisiniz

Kizlar merhaba basit kist icin yasmin kullaniyorum ilk defa, bitmesine 8 gun var ve ben adet oldum,boyle bir sey olabilir mi normal mi acaba

Merhaba bende yeni evliyim ve bu konuları hiç bilmiyorum henüz doğum kontrol hapı aldım. Eşimle yeni olduğumuz için ilişkiye girmeye korkuyordum. O yüzden hapı hiç içmemiştim. Akşam eşimle boşalma oldu hapı içmeden ilişki sonrası hemen hapı
İçtim etkisi olur mu acaba
Ya da bundan sonra nasıl kullanıcam

Merhaba arkadaşlar. Ben 2018'den beri yasmin kullanıyorum ve sevgilimle aktif cinsel hayatımız var. Bu zamana dek hiç sorun yaşamadım ilaçtan yana. Yalnız geçtiğimiz ay seyahat ederken birkaç gün hapları normal aldığım saatten farklı aldım. Yani bir hapı gece 22:00da alıyordum fakat unutup sabah 08:00da aldım. O günün hapını da akşam normal saatte aldım. Sonraki gün yine unuttuğum için o günün hapını da sabah aldım. Prospektüste, üçüncü hafta 12 saatten fazla unutmalar için pakete devam edin ve bitiminde 7 gün ara vermeden yeni pakete başlayın diyordu. Aynen bu şekilde devam ettim ve o 1 hafta ilişkide bulunmadım. Sonra da normal devam ettim hapımı çok düzenli kullanmaya. Fakat şu an reglme 6 gün var ve hafif bir kanamam var. Normalde böyle bir şey olmazdı. Yerleşme kanaması olabilir mi diye korktum açıkçası. Ama aynı şekilde aralıksız yasmin kullanımının etkisi de olabilirmiş.
Sizce bu durumda hamilelik riski var mıdır?
Aralıksız yasmin kullanıp regl olmayı atlayan ve benzer bir lekelenme yaşayan oldu mu?

Ben de 1 haftadır kullanıyorum. Meme şişkinliği ve ağrısı var çok. Meme kontrolüne gidemiyorum ağrısından dolayı. Ayrıca vücudumda da şişkinlik var. Bırakmakta istemiyorum. Acaba yeni olduğu için mi böyle ilerde geçer mi :KK43:

X