Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

sibel985

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2008
3
0
kızlar ben yasmine daha yeni başladım sayılır.bugün ikinci pakete geçtim.acaba ilk paketteki gibi ilacı alıdığının ilk haftası korunmak lazımmı:uhm: daha yeni evliyim bir sorun çıksın istemiyorum.bir bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim:kahve:
Doğum kontrol ilacı hakkındaki tecrübeleriniz,sıkıntılarınız,deneyimleriniz!!!

Son düzenleyen: Moderatör:
canım meraba ben aranıza yeni katıldım bence doğum kontrol hapı kullanma bende kullandım 2 yıl doğumdan sonra tabi bu iki yılın sonunda bacaktaki damarlarım tıkandı
doktor doğum kontrol hapı yaptıını söyledi yinede sen bilirsin ama ben senin yerinde olsam kesinlikle kullanmam hala 2 yıldır bacağımdan tedavi görüyorum

bende 3 ay kullandım sonra bıraktım 1 sene sonra hamile kaldım we yurtdışında 6 haftalık düşük yaptım tahlillerde karaciger enzimlerim yuksek cıktı. doktor 1 sene once kullandıgım dogum kontrol hapının bile enzimleri yukseltmis olabilcegini we birdaha dogum kontrol hapı kullanmamamı soyledi. dogum kontrol hapını kullandıgım 3 ay cok fazla kilo da almıstım.. tabii her bunyede ilacın etkisi farklıdır..

bende yasmin kullanıyorum 4 yıldır hiç bi problem yaşamadım aksine adetlerim düzeldi..şu an piyasadaki en güzel doğum kontrol ilacı çünkü yan etkisi 0 denecek kadar az...kullanım şeklide ilacı bıraktığın gün yani hapını bitirdiğin gün diyelimki salı ise bir hafta sonra salı günü başlicaksın tekrar böyle yaparsan ek olarak korunman gerekmiyor...

bu ilaç herkeze aynı etkıyı gorterecek dıye bır kavram yok canım ama butun doğum korntrol haplarının yan etkılerı var yasmınde bunlardan bır tanesı ben kullandığımda adetımı kestı sayılır ama sen dılırsın artık kocaman bır hanımsın

bende bı 5 aydır kullanıyorum ama bı yan etkısını gormedım adetlerım cok duzensızdı aksıne onu duzenledı gunu gunune ohh ne guzel:KK66:

ya arkadaşlar benim adetim kesildi yaaaa.ilk kutum bitecek adet olmayı bekliyorum ama hep leke hep leke kan yok artık sıkıldım şiştim çatlayacam ikinci kutuda düzelirmi bilmiyorum ama üç ay kadar kullanmayı düşünüyorum çünkü başka çarem yok iyi akşamlar herkese.

bende yeni başladım yasmıne adetlerım yogun ve düzensiz tabien cok kullanmak istenmemde korunmak. gercekten ciddi yan etkileri varmı?? korktum valla.. bısey daha içeli 4 gun oldu yan etki yapsa cıkarmıydı bende..

Doktor banada yasmini önerdi ve kilo aldırmadığını,piyasadki en masum doğum kontrol hapı olduğunu söyledi,kardeşim 2 yıldır kullanıyoo çok memnun,hiç bir etkisi olmadığını söyledi

merhaba ben de yasmin kullanıyorum ilacım cuma gunu bitti ve ben hala adet olamadım sizce ne zaman olurum yani 2 gun once son ilacımı bitirdim leke geliyo ama bir turlu asıl kanamam yok lutfen cevap verin... ne zaman adet gorucem ben bu yasminlee :KK43:

bende bir yıla yakındır kullanıyorum . sadece kilo alımı yaşadım ben diğer türlü kıllanma falan olmadı bende. herşey düzenli gidiyorgamyoncuiremsu
ya herro ya merro hesabı:jeyyar::jeyyar:

canım o yasmin belası benim bacak ana toplar damarımı tıkadı,hala tedavi görüyorum varis çorabı giyiyorum. bunlar önemli değil asıl önemli olan ben ölümden döndümsenağlama
çünkü ordaki pıhtı kalbe veya beyne atabiliyormuş ama ben şanslı biriymişim ki öyle birşey yasamadım. allahımda kimseye yasatmasın lütfen BİLİNÇLİ OLUN..........

Doktor banada yasmini önerdi ve kilo aldırmadığını,piyasadki en masum doğum kontrol hapı olduğunu söyledi,kardeşim 2 yıldır kullanıyoo çok memnun,hiç bir etkisi olmadığını söyledi

Ödem yapıyor yani şişkinlik
Bu yasmin ilacını 2 sene önce adet düzensizliği için başladım
ve 11 kilo aldım
ki doktorlarda kilo aldırdığını söylüyorlar zaten
ayağıma terlik bile olmazdı ilacı kullanırken
hiç memnun kalmadım
bir daha kullanmakmı tövbeler tövbesi..
Hiçte masum bir ilaç değil haberiniz olsun..

vala ben tek yan etki adet miktarım azaldı tekrar doktoruma gidecem kilo almadım ama şiş hissediyorum kendimi korunmak benim elimde olunca daha mutlu oluyorum şüphelerle yaşamaktan daha güzel valla yasmini doktorum çok övdü iştah artırır dedi olmadı bende ama bakalım birde ben ilacımın 1tanesini kaybettim şimdi yeni kutuya başlayacam o bir taneyi içmediğim için geç mi başlayacam erken mi kafam karıştı

bende yasmine geçen ay başladım benim iştahımı kesti sadece gögüslerimde dolgunluk sağladı başkada bi yan etkisini görmedim. benim sizlere sorum şu olacak bugün 2. kutuma başlayacağım. koruması başlamışmıdır artık?

keşke kullanmasan ben kullandım kullandığım sürece adece göğüslerde dolgunluk vardı bıraktım neredeyse 1 yıl olacak eskisi gibi adet olmuyorum miktarı azaldı lekelnmem arttı anlayacağın hormon dengem bozuldu

ya bişii sorcm yaa.nooluurrr beni bilgilendrn.37gün snra düğünm war.bugn yasmin aldm.ama adetimn ilkgünü başlamam gerekiomuş.oyüzden bu ay başlayamicam.şmdi benm size sorum şu:diyelmki 2şubat p.tesi hastalandm we başladm ilaca.14ünde düğün war yinede korunmam gerekiomu.çnkü doktor etkisini göstermesi için 1kutunun tamamen bitmesi gerektğni söledi.2.sorum kutu bittikten kaçgün sonra yeni kutuya başlamam gerekio.internette baktm kimisi 8.gün diyo,kimisi 7.gün.kimisi de hastalandğın ilkgün.annamadm ben bişii.naapçam ben çok pis tırsar oldm bide bu olumsz yorumlardan.hebide sigara içiorm.ilaç etki etmezmi? yada yanetkisi enkötü ne olabilirki? çok soru sorm biliom.ama çaresizlkten :p

adetinin ilk günü kullanmaya başlarsan ilk aydada korunmana gerek yok. 2. kutuyada sekizince gün başlıosun.

ya bişii sorcm yaa.nooluurrr beni bilgilendrn.37gün snra düğünm war.bugn yasmin aldm.ama adetimn ilkgünü başlamam gerekiomuş.oyüzden bu ay başlayamicam.şmdi benm size sorum şu:diyelmki 2şubat p.tesi hastalandm we başladm ilaca.14ünde düğün war yinede korunmam gerekiomu.çnkü doktor etkisini göstermesi için 1kutunun tamamen bitmesi gerektğni söledi.2.sorum kutu bittikten kaçgün sonra yeni kutuya başlamam gerekio.internette baktm kimisi 8.gün diyo,kimisi 7.gün.kimisi de hastalandğın ilkgün.annamadm ben bişii.naapçam ben çok pis tırsar oldm bide bu olumsz yorumlardan.hebide sigara içiorm.ilaç etki etmezmi? yada yanetkisi enkötü ne olabilirki? çok soru sorm biliom.ama çaresizlkten :p

7 gün ara veriyorsun. örneğin pazartesi son tableti aldıysan tam 7. gün sonra yine pazartesi başlıcan. doktorum bana bu şekilde söylemişti ve böyle yapıyorum

X