Fsh deeri

fsh değeri ne olmalı normalde nedir yyani?
30 yaşındayım fsh: 3.74
LH:1.68
PROLAKTıN: 13.70 Normalmi kızlar?

arkadaşilar benimde fsh 4.86 çıktı. düşük mü oluyor doktordan net bir bilgi alamadım ve gitgide doktor düşmanı olmaya başlıycam sanırım. bilen varsa lütfen yardım etsin.

arkadaşlar ben bu siteye yeni üyeyim nasıl mesaj gönderilir pek anlamıyorum ancak denedim bir kez yanıt alamadım bir kez daha denemek istedim.benim fsh değerim 9 bunu düşürmek için bir karışımdan söz etmişsiniz o karışım nedir? nasıl kullanılır? lütfen yazarsanız sevinirim...

Merhaba,
Benim de FSH degerim 9du 3 ay once. Karısım olarak degil ama 3 ay boyunca Saracoglu'nun sitesinde bahsettiği soğan kürü ve testeredişli aslanpençesi kürünü yaptım. Tekrar ölçtürdüğümde 4.5 çıktı. yani zaman sırasına göre soğan kürü testeredişli aslanpençesi kürü ve tekrar soğan kürü yaptım.
FSH yuksek çıktığında dunyam kararmıştı diyebilirim, şu an çok şükür iyi çıktı.
Tabi bol dua en başta
Arkadaşlar inşallah bir daha boyle problemler yaşamayız

arkadaşlar benim fsh hormonumda yüksek çıktı daha dogrusu bütün hormonlarım yüksek 15senelik evliyim bebegim olmadı 2sefer tüp bebek denedik olmadı hiç yumurtlamam yok sonra doktor sitesine üye oldum orada böyle bayanlarla sohbet esnasında arkadaşın birisi not göndermiş saraçoglunun sitesine gir diye girdim ve çok önemli bilgiler okudun sonra tanıdık birisi aracılıgıyla ibrahim saraçogluyla görüştüm sogan suyu önerdi 4ay rahimdeki kistlerin ve miyomların temizlenmesi için sogan suyundan sonra testere dişli aslan pençesi iç dedi 1ay) sogan suyunun ikinci ayındayım çok şükür beyinsel olarak fiziksel olarak kendimi çok rahat hissediyorum birde stres yapmayın en ufak stres bütün hormonları alt üst ediyorur herşeye gülün geçin ben öyle yapıyorum yüce rabbim kimsenin kucagını boş bırakmasın hayırlı evlatlar nasip etsin aminn:emir_bebek:

arkadaşlar bugün hormon değerlerime baktırmak için doktora gittim.fsh:10.53 lh:6.55 çıktı.doktor fsh'ın üst sınırda olduğunu biran önce çocuk sahibi olmamı söyledi.ordan çıktım başka doktora gösterdim oda çocuk sahibi olmamın zor olabileceğini söyledi.7 aydır myralon kullanıyorum acaba haptan dolayı böyle çıkmış olabilirmi?ve fsh değerim yüksekmi?

merhaba.peki sınır kaç?benimde en son 4.99 çıktı sınırsa 12.50 Eger seninde sınır 12.50 ise yüksek degil bence o kadar

arkadaşlar bunun normali ne olması gerekiyor bilen yokmu ya kimselerde yok konuşabilecegim ufffffffff

9 un altında olduğunda sorun yok 6 nın altı daha da iyi yani ne kadar düşükse yumurta rezervin o kadar iyi demek. benim 4.11 yaptırdığım lab. da referans aralığı 1.5-9.7

canım benim fsh değerim de yüksek 2007 ekimde 17 çıkmıştı ki bu değerle tüp bebek bile önermiyorlar.Ama daha sonra yani 2-3 ay oldu sanırım değerim 9,83 çıktı tabii bu arada 2 ay boyunca doğum kontrol hapı kullandım o da biraz dengeledi galiba.Ama bu değer bile yüksek .Normal değer 4-6 arasında olması gerekiyor diye biliyorum.Şimdi hapla tedaviye başlayacağım rahim filmi ( hsg) de çektirdim büyük ihtimal sendende isteyeceklerdir.Yani benim nacizane tavsiyem doktorunun söylediklerini mutlaka dinle. Fsh değeri yumurtalık rezervlerinizi gösterir yumurtalar azaldıkca fsh değeri yükselir.Neyse geçmiş olsun inşallah uğraşmadan bir evlat sahibi olursunuz.

benimde fsh değerim gecen yıl 10.00 idi dr um şimdilik problem yok tekrarlarız bi ara yine dedi bu sene 9.03 çıktı ve hiçbirşey kullanmadım kendiliğinden düştü şimdi benim yumurtalıklarım azdıda çoğaldımı ama bu imkansız bir kız çocuğu yumurtalıkları neyse o dur ve ergenlikte onları bir bir atar bitincede menopoza girer.
yalnız benim şuandaki derdim fsh den çok östrojen ve testesteron e2 düşük tte yüksek napcam bilmiyorum hepimizin allah yardımcısı olsun.

dün test yaptırdım test sonuçlarım şööyle
t3 3,19
t4:0,91
tsh 1,28
e2:67
fsh:13
lh:4,36
prolaktin:8,10
sizce ne durumdayım

dün test yaptırdım test sonuçlarım şööyle
t3 3,19
t4:0,91
tsh 1,28
e2:67
fsh:13
lh:4,36
prolaktin:8,10
sizce ne durumdayım

LH FSH ın altında ..bu iyi birşey.....FSH biraz yüksek ama bunu yaşına bağlıyorum. yaş ilerledikçe yumurta rezervi azalıyor.....

benim en yüksek 8 küsür çıkmıştı doktor yumurtta yaşlanması var dedi doğrumu???

merhaba arkadaşlar

cumartesi günü yapılan testimin sonuçları şöyle ...sonuçların nasıl olduğu konusunda hiç bir fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim...

FSH : 5,36
LH : 3,04
E2 : 25,6
Prolaktin: 23,30
Free T4 : 0,91
TSH :1,19
TESTOSTERON (TOTAL): 0,16

TESTOSTERON (SERBEST): 2,62
DHEAS04 : 102,7
17 OH PROGESTERON : 0,64

bnmde en son testıme gore fsh değerıim 5.44 cıktı yasım 23 normalmidir. ayrıca fsh değerleri yıldan yıla değişiklik gosterırmı herhangı bı mudahalede bulunmasan bıle.

yıldan yılayı boşver günden güne bile değiştiriyor adetimin 3. günü 6 çıkan fsh adetimin 8.günü 9 çıkmıştı ama doktor 3. günü ele aldığı için normal demişti seninkide normal canım.

merhaba arkadaşlar

cumartesi günü yapılan testimin sonuçları şöyle ...sonuçların nasıl olduğu konusunda hiç bir fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim...

FSH : 5,36
LH : 3,04
E2 : 25,6
Prolaktin: 23,30
Free T4 : 0,91
TSH :1,19
TESTOSTERON (TOTAL): 0,16

TESTOSTERON (SERBEST): 2,62
DHEAS04 : 102,7
17 OH PROGESTERON : 0,64

azcık prolaktin ile serbest tte yüksek onun dışında sorun yok.
prolaktine kafayı takma çok yüksek değil ayrıca doktorum o hormonun çok değişken bi hormon olduğunu söylemişti ben 1 saat arayla 2 defa yaptırdım biri 20 diğeri 16 çıkmıştı.
tüylenme sivilcelenme yada saç dökülmesi gibi bi sorunun varmı bilmiyorum ama varsa eğer serbest tte den kaynaklanıyor olabilir benimde serbest tte 2.03 ama dheaso4 olsun 17 oh progesteron olsun tavan hatta tavanı bile delip geçmiş durumda.

LH FSH ın altında ..bu iyi birşey.....FSH biraz yüksek ama bunu yaşına bağlıyorum. yaş ilerledikçe yumurta rezervi azalıyor.....

daha önce testimi yorumlamıştınız triseguens kullandım ve testyaptırdım ben yaklaşık 2 aydır bu konuda fazla kafa yordum çok okudum her okuduğum sey beni korkuttu 25-33 yaş arası bir sürü insan erken menopoza giriyor acaba ben kendi hormonlarımı kendimmi yükselttim diye düşündüm bir an acaba benim test sonuçlarıma tekrar bakarmısınız
bunlar yeni ama ben hem yenisini hem eskisini yazıcam
tsh eski:1,28-yeni 1,68 fsh eski:13 yeni:7,99 e2:eski:67 yeni:106 lh eski:4,36 yeni:2,90prolaktin:eski:8,10 yeni:11,09 düzelme var gibi ama sizdende duymak belki beni rahatlatacak ilaç etkili oldu galiba insallah yumurtlarım ve hamile kalırım herkeze allah nasip etsin güzel duygu

X