rahimde enfeksiyon varsa hamile kalınırmı

evet arkadaşlar dün doktora gittim 5 haftalıkmış. bir sorun gözükmüyor dedi doktor ama haftaya tekrar bakacak. benim kan değerlerimde düşük baya hepsini haftaya görüşeceğiz dedi. ne olacak bilmiyorum. tırsıyorum biraz :)

evet arkadaşlar dün doktora gittim 5 haftalıkmış. bir sorun gözükmüyor dedi doktor ama haftaya tekrar bakacak. benim kan değerlerimde düşük baya hepsini haftaya görüşeceğiz dedi. ne olacak bilmiyorum. tırsıyorum biraz :)

hayırlısı olsun tatlım...
dilerim sorunsuz bi hamişlik geçirirsin ve sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.. darısı başımıza...a.s.

Canım sakın enfeksiyon varken hamile kalma...doktorun söyledikleri çok önemli....kesinlikle düşük riski oluşturuyor...Ben haileyken idrar yollarımda oluşan enfeksiyon yüzünden ikiz bebeklerimi kaybettim...

9 haftalık oldu bebeğim. enfeksiyon için doktor ilaç verdi şimidilik iyileşti gibi gözüküyor. bir sorun yok ama doktor aşırı kansızlık için bana destek vermek gerektğini söyledi. kan verebilirlermiş. bekliyoruz bakalım

canım önce tebrik ederim birde gweçmiş olsun hiç korkma dua et rabbim korur meleğini sen sadece dikkatli ol doktorun verdiği ilaçları düzenli kullan gerisini allaha havale et bak ne güzel sorunsuz geçiyor hamileliğin tadını çıkar

slm arkadaşlar. tüm iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. evet bebeğim ve ben artık çok iyiyiz. 19 haftalık oldu ve büyük ihtimalle bir kızım olacak. kansızlıkla boğuşuyoruz ama iğnelerle denge kuruyoruz artık bunada şükür. enfeksiyon sorunum kalmadı doktorumun verdiği ilaçlar işe yaradı. allah isteyen herkese nasip etsin inşallah

peki smear ve kültür aldırdınmı?o zaman sana geçirdiğin enfeksiyona uygun ilaç vermiyorlar yada farklı bir viral enfeksiyon geçiriyor olabilirsin bunu detaylı bir araştırmalısın şu durumda hamile kalman biraz zor çünkü enfeksiyon nagen ph ını bozar ordaki mukus spermleri taşyamayabilir antibiyotikle geçmiyorsa viraldir yani virüs enfeksiyonudur
geçmiş olsun

enfeksiyon olayı tamamen bitti. içinde 10 tane tüp olan bir krem vermişti adını hatırlamıyorum. rahime enjekte ediliyordu bu krem. ama son 4 aydır hiç yok. şimdi 32 haftalık oldu bebeğim. ve hayırlısıyla bi kızım olacak. şimdi de doğum korkusu sardı beni :)

hayırlı uğurlu olsun bebeğin...
peki rahimimizde enfeksiyon olduğunu nasıl anlıyoruz? kendimiz özellikle? ne gibi belirtilr oluyor arkadaşlar... yardımcı olursanız sevinirim....

slmlar.. simdi ayni sorundan dolayi doktordan geliyorum:KK43:(( birkacaydir cocuk düsünüyoruz ama bu durumda saglikli gebelik saglanamazmis..
belirtiler:yumrutaliklarda(kasiklarda)bicak batarmiscasina sanci ve ara kanama seklinde akintili lekelenmelerbenneyaptımki. simdi 3 aylik bi ilac tedavisine baslandi ve rahimdeki enfeksiyon ciddi sonuclara yol acabilir dusuncesiyle kontrole gidecegim süreklisenağlama doktorum enfeksiyon rahimde varsa gebelik%88 saglanamaz saglansada bebek icin tehlikeli olabilir dedii!!!! lütfen dikkat bu belirtiler varsa bi görünün derim!!!!

arkadaslar benimde ayni sorun oldu 5 aydir hamile kalmaya calisiyorum,doktor kultur testinde enfeksiyon oldugunu gordu ve hamile kalman cok zor dedi 3 hftalik bir antibiyotik tedavisi verdi esime ve bana,ilaci bitirince tekrar gidip kontrol edicekmis eger gecmisse denemey devam eger gecmemisse baska bir ilac vericek.daha once 5 doktor gezdim hepsi hersey normal biraz bekle olur diyordu en son gittigim doktor kultur testi yapalim belki bir sorun vardir dedi ve cikti 5 aydir bosuna vakit kaybetmisiz,doktorun soledigi bu enfeksiyonun hicbir belirtisi olmuyormus sadece gelen spermi olduruyormus dolayisiyla hamile kalmaya engelmis ama iyilesmesi de cok kolay bisey sakin korkma dedi.eger gecerse hamile kalma sansin da %90 bidahaki ay dedi insallahhhhh :)) bence ugrasip olmuyorsa doktora gidip bi kultur testi yaptirin derim bosa vakit kaybetmekten iyidir

kıslarr bendede var ve ağrıdan ölüyorum özellikle birliktelik sonrası off daynılmaz oluyo 5 yıldr bu yüzdeb bebiş olmuyo napcam ben yafff dr verdiği fitil ilaç fayda etmiyo iyi bi ilaç ismi istiyorum

sabırım bendede var gaz ve ıdarra varken dayanılmaz bır baskı oluyor ve de kahvrengı kanama var akıntım var ama kokulu degıl 3-4 gun sonra dr gıdecegım

baska bı topıkte okumustum rahım yaralarına tarçın cok ıyı gelıomus rahım ıltıhabı ve akıntıyada sogan kuru

bende fitil kullandım antibiyotik verdi bi hap daha vardı şimdi gitti iltihabım inşallah tekrarlamaz ya 2 enedir bebeğim olmuyor bu yüzden başka hiç bi sorunumuz cıkmadı çünki.allah herkezin yarımcısın olsun cok kötü bişey hele kookulu oldumu berbat oluyo.smear testine girdim en son yara yok dedi bakalım bekliyorum bende.

benimde vardi enfeksiyon hamile kaldım.
yanlız hamile kalmadan önce dr un verdiği ilacları fitilleri kullanıp hamile kalmanız daha uygun olur .
bu enfeksiyonlar erken doğuma yol açabiliyormuş.

merhaba arkdaşlar bende yeni üye oldum sizlerle bişey paylaşmak istıyorum; ben bir aylık hamileyım 10 aylık evliyım doktora gıttım çocuk düşündüğüm için genel bı kontrol amaçlı muayne oldum doktorum rahımde ve yumurtalıklarımda iltihap olduğunu söledı korunmadığım içinde belkı hamılesındır dedı kan testı yaptırdım ve hamıle çıktım.şimde tedavi olamıyorum 3 ay sonra ancak olabılırmışım.sadece şuanda bebeğe zararı olmayan bı antıbıyodık kullnmaya başladım fakat doktorum kanaman olabılır dedi iltihap düşüğe neden olabılıyomuş.henüz bı kanama olmadı ama akıntım çok bolca su içiyorum ama bebeğimi kaybetmekten de çok korkuyorum:KK43::KK43:

enfeksiyon olayı tamamen bitti. Içinde 10 tane tüp olan bir krem vermişti adını hatırlamıyorum. Rahime enjekte ediliyordu bu krem. Ama son 4 aydır hiç yok. şimdi 32 haftalık oldu bebeğim. Ve hayırlısıyla bi kızım olacak. şimdi de doğum korkusu sardı beni :)

merhaba sevtap; sende de iltihap varken hamilemı kaldın ben öleyimde çok tedırgınım bebeğim için daha bir aylık bı tane antıbıyotık verdı bebeğe zararı olmayan düşük tehlıkem varmış:KK43:

X