Çocuk Hastalıkları sarılık

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

xoxslemesra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2007
14
0
44
geçen cuma bi erkek yeğenim oldu.20 gün kadar erken olduğu için oldukça küçük 2 kilo 200 gr.boyu 46 cm. bugün doktora gittiğimisde sarılık bilirubin değeri 16 çıkmış.doktor ışın tedavisi demiş netten bazı araştırlmlar yaptım 17 üzerinde olduğunda tetkik gerekiyor diye yazıyor.bende biras stres oldu bu konu. tecrübelerinisi benimle paylaşrısanıs sevinrim

Erken doğan bebeklerin %80 inde bu yaşanıyormuş canım, benim oğlumda da %12 çıktı bilurubin değeri 2 kez kan alındı ve bu değer hep sabitti. Daha sonra doktorumuza güvenmediğim için başka bir çocuk dokturuna götürdüm ve bana bence bebeğin hiç bişeyi yok bu doğal ve ayını doldurmasını bekle dedi. Bende senin gibi internetten okumadığım sarılık yazısı kalmadı evham haline geliyor belli bir süre sonra fazlası inan zarar, şuan 1 aylık oldu oğlum bazı belirtileri halen duruyor göz akında sararma gibi oda güneş ışığı ile geçiyormuş.

Bence çocuk doktornuzu değişin, o değerde ışın tedavisi yanlış sanırsam %20 oranındaki bilurubinde bile çocukda tehlike görüldüğü anda ancak doktor ışın tedavisine başlıyormuş bildiğim kadarı ile ...

Geçmiş olsun ...

benim kızımda 1 ay erken doğdu ve aynı şeyleri yaşadık belki burda bana karşı çıkanlar olacak ama bizimde değerimiz 16,42 idi ışın tedavisine gerek görmediler ben eve geldim araştırdım bir yakınım su içirmemi söyledi çünkü sarılık sadece idrarla atılıyormuş abartısız bir günde yarım çay bardağı kadar su verdim hem sarılıktan kurtulduk hem tedaviden bebeğimede hiçbirşey olmadı. 2 gün sonra test sonucumuz 15,90 lara düştü ve dr gerek yok ışına dedi... ha bide zaten ışın dedikleri beyaz florasan lambalar var ya ona tutuyorlarmış eğer imkanınız varsa böyle bir ortamı evde hazırlayabilirsiniz...

Bence ihmal etmeyin 2 oğlum da ışın tedavisi oldu.Eğer geç kalınıp yaptırmasaydık ileri derecedeki değerlerde beyin hasarı oluyor.Kulaktan duyma tavsiyeleri dikkate almayın..

X