Çocuk Hastalıkları çocuklarda terleme

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

DeveKuxsxu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2007
349
0
oğlum 19 aylık.ama halen terlemeleri devam ediyor. doktorumuz normal olğunu söylüyor. ama özellikle geceleri giysisini, yattığı eşyaları değiştirmek zorunda kalıyorum. böyle bebeği olan veya bu konuda bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.bu normal mi sizce.

Canım benim oğlumda hemen hemen seninki ile yaşıt. Aynı sorun bizde de var. Hala da devam ediyor. Gece tülbentini bir çıkarıyorum sırılsıklam. Kafasını bazen (çoğunlukla) su gibi oluyor nerdeyse. Özellikle yattığı ve uyuduğu zamanlarda. Bizde dr'muza sorduk. Bazı çocuklarda olabilir, çok önemli değil dedi. Ama kansızlık ve demir eksikliğinde de aşırı terleme oluyormuş. Biz tahlil yaptırdık kansızlık, demir eksikliği çıkmadı ama gece terlemeleri hala devam ediyor.. Şimdi ise çok kalın giydirmiyorum ve yada kalın giydirirsem üstüne çok örtmüyorum.

slm...benim oğlumdada 2,5 yaşına kadar devam etti bu durum...geceleri üzerini değiştirirdim devamlı...bu hem onun açısından zordu hem benim açımdan....uyanınca çok zor uyuyordu..ama şu an böyle birşeyimiz yok şükür...inşallah sizinde geçer...erkek çocuklarda daha fazla olduğunu biliyorum..:1yes2:

benim yiğenimde 4 yaşında aynı problem var.biz termal atletler var onlardan aldık biraz rahatladı.çok terleyen çocuklarda geniz eti olabilir hiç baktırdınız mı

konuyu biraz gec okudum ama cocuklarinizda alerji olma riski var..benim oglumda da oluyor ozellikle alerjisi yogun oldugu donemlerde terlemeyle atiyor cocuk..geniz eti yok,kansizlk ya da demir eksikligide yok cok sukur..sadece alerjisi var..eger sezeryan dogum yaptiysaniz olasi muhtemel bir durum.

konuyu biraz gec okudum ama cocuklarinizda alerji olma riski var..benim oglumda da oluyor ozellikle alerjisi yogun oldugu donemlerde terlemeyle atiyor cocuk..geniz eti yok,kansizlk ya da demir eksikligide yok cok sukur..sadece alerjisi var..eger sezeryan dogum yaptiysaniz olasi muhtemel bir durum.

İnan her doktor kontrolünde dile getiriyoruz. tahliller normal. çocuklarda olabiliyor deniyor. alerji konusunu biraz açarmısın. farklı bir testi mi var? bu haftada doktora gideceğiz. bilgilendirirsen sevinirim.

Bizim oğlanın bu aralar gece terlemeleri azaldı. Yine var aslında ama eskiye oranla daha azaldı.
1sencim sezeryanla ne ilgisi var terlemenin. Ben ilk defa duydum açıkçası. Bilmediğimiz bir şeyler var sanırım bu konuda. Biraz daha açarsan sevinirim.

Acaba çocuklarınızı üşümesinler diye çok mu giydiriyorsunuz?Normalde kemik gelişimi zayıf olursa bebeğin özellikle başı terler.Benimde şu an 21 yaşında olan oğlum var bebekken aylık kontrolu için dr na götürdüğümüzde ilk sorusu yastığı ıslak oluyor mu olurdu.Bende olmadığını söylerdim.Bir gün sordum terlemesinin sakıncası nedir diye,o da kemiklerin zayıf olmasından kaynaklanır dedi ve gece yatarken fanila ve pijamadan başka giydirmemi tehbihledi bende anama ve kaynanma rağmen fazla giydirmezdim ve diş çıkartmasının dışında su çiçeği olmasının dışında bir sorun yaşamadım.Bir de lütfen çocuklarınıza antibiotik vermeyin.Bırakın nezlesini normal seyrinde geçirsin şimdi okula gidecek sınava hazırlanacak kaygısıyla çabuk atlatması için verilen her antibiotik ilerki yaşlarda özellikle karaciğer olmak üzere diğer organlarının yıpranmasına sebeb olacak.

Acaba çocuklarınızı üşümesinler diye çok mu giydiriyorsunuz?Normalde kemik gelişimi zayıf olursa bebeğin özellikle başı terler.Benimde şu an 21 yaşında olan oğlum var bebekken aylık kontrolu için dr na götürdüğümüzde ilk sorusu yastığı ıslak oluyor mu olurdu.Bende olmadığını söylerdim.Bir gün sordum terlemesinin sakıncası nedir diye,o da kemiklerin zayıf olmasından kaynaklanır dedi ve gece yatarken fanila ve pijamadan başka giydirmemi tehbihledi bende anama ve kaynanma rağmen fazla giydirmezdim ve diş çıkartmasının dışında su çiçeği olmasının dışında bir sorun yaşamadım.Bir de lütfen çocuklarınıza antibiotik vermeyin.Bırakın nezlesini normal seyrinde geçirsin şimdi okula gidecek sınava hazırlanacak kaygısıyla çabuk atlatması için verilen her antibiotik ilerki yaşlarda özellikle karaciğer olmak üzere diğer organlarının yıpranmasına sebeb olacak.

Antibiotik konusundaki söyldeklerinde haklısın. doktorumuz ilaç taraftarı degil.oğlum 20 aylık cılız bir çocuk. kilosu normal ve sağlıklı oldugunu söylüyorlar.bende kalın gidirmiyorum ama terleme acayip. çocuk ıslaklıktan huzursuz oluyor.bakalım bu kontrolümüzde yine doktorumuzla paylaşacağım.

merhaba kizlar,su yaziyi sizinle paylasmak istiyorum sezeryan dogumlarda bebeklerin %78'i alerjisi oluyormus.
"SEZARYENİN ETKİLERİ
Prof. Dr. Küçükusta, konuşmasına şöyle devam etti:
“Sezaryenle doğan bebeklerde bağışıklık sisteminin gelişmesi ve olgunlaşmasında aksaklıklar meydana geliyor. Anne karnında iken vücudunda hiçbir mikrop bulunmayan bebeklerin mikroplarla ilk karşılaşmaları doğum sırasında gerçekleşiyor. Normal yolla doğan bebekler, annelerinin doğum kanalında bulunan mikropları alıyorlar ve bebeklerin bağırsaklarına bu mikroplar yerleşiyor. ‘Bifidobakteri’, ‘bakteroides’ ve ‘laktobasiller’den oluşan ve ‘dost bakteriler’ olarakda bilinen bu mikroplar, bebekte normal bağışıklığın gelişmesi için çok gereklidir.”

Sezaryen doğumlarında ise steril şartlarda dünyaya gelen bebeklerin ilk mikroplarını deri teması ile ve hastanedeki yüzeylerdenaldığını anlatan Prof. Dr. Küçükusta, şunları söyledi:
“Bu nedenle de sezaryenle doğan bebeklerin bağırsak floralarını, vücuda yararlı dost mikroplar yerine hastane mikropları oluşturuyor. Alerjik hastalıkların sezaryenle dünyaya gelen bebeklerde daha fazla görülmesinin nedeni, bağırsaklarında ‘dost mikroplar’ yerine farklı cinsten ve farklı miktarlarda bakterilerin yerleşmiş olmasıdır.”

Prof. Dr. Küçükusta, astım, saman nezlesi veya egzama gibi bir alerjik hastalığı olan anne adaylarının sezaryen doğumdan kaçınmalarının, çocuklarında bu hastalıkların görülme riskini azaltacağını kaydederek, tıbbi açıdan zorunlu değilse normal doğumun daima tercih edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

benim size tavsiyem cocugunuz iyi bir kulak burun bogaz mutehasisina goturun..inan ben cildirmak uzereydim bir doktor dunyami degistirdi..Allah ondan razi olsun:1yes2:

benim size tavsiyem cocugunuz iyi bir kulak burun bogaz mutehasisina goturun..inan ben cildirmak uzereydim bir doktor dunyami degistirdi..Allah ondan razi olsun:1yes2:[/B][/QUOTE]
Tavsiyelerine teşekkürler.inan ben sürekli bu konuda araştırmalar yapıp doktora yetiştiriyorum. bazen çok araştırmamdan dolayı takıntılı bir anne olduğumu düşünüyor. bakalım sonumuz ne olacak.

rica ederim ne demek tuluat.
polime sana hak veriyorum bazen cok sey okumak,bilmek insani deliye ceviriyor..cunku bir yerde yazilan ile diger yerde yazilanlar ortusmuyor..hal boyle olunca isin icinden biz cikamiyoruz:1yes2:

ofya arkadaşlar iyi bir doktor bulamadık kızım 11 aylık ve 3 kez antibiyotik verdik napıcagımı bilmiyorum hep hasta nasıl cözüm bulucam bronşit gecti grip başladı ya bu cocuk hiçmi iyi olmuyucak napa bilirim ya...

bende aynı dertden ölücegim hic mi gecmez hastalıkları bir kere dısarı cıkıyoruz iki üc hafta hastalıkları sürüyor terlemenin büyürken d vitamini eksikliginde oldugunu duydum ben denedim faydası oldu bence sizde deneyin

arkadaşlar erenköyde oturuyorum bu civarda oturan iyi bir doktor bilen varsa yardım etsin doktorlar benden ben onlardan sıkıldım ha işte bu harika diyip kalamadım duygularımızamı kesemize verdigim zararamı sinirlerimemi üzülüyüm anlamadım 1 günde 3 doktor dolaşılırmı ya hiçbirini begenmedim yine kendi doktoruma gittim kacırdım galiba of ya of ya

arkadaşlar benimçocukda hic ıyi olmayanlardan kışın ayda 10 gün ıyi 20 gün hasta bunasıl sey anlamadım sürekli öksürüyor öksürüğe etkili ilac bilen varmı çocuğum 3 yasında

nerima belli olcude pekmez 1cy kaşıgı karabiber yarım limon zorda olsa dene tatlım bire bir öksürüge inşalllah iyi gelir mevlüt şekerleri varya ondan at cayına arasıra oda cok iyi nefes acıyor gecmiş olsun..

merhabalar bizdede aynı sorun var.benimde oğlum 20 aylık ve çok terliyor.geceleri 2 kere üstünü değiştiriyorum.bu terlemeden dolayıda sürekli hasta oluyor.bizde dr sorduk normal diyor.kan testleri filan yaptırdık hepsi normal bi alerjiside yok.bi iğne duymuştum terlemeyi önleyici fakat dr gerek yok dedi.bende uzun zamandır araştırıyorum fakat bi çözüm bulamadım.bulan varsa banada yardım edin iyi günler...

X