Maske Tarifleri Elma ve kayisi

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

minos

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2008
1.774
36
Bir tane kirmizi elma sert ve tatli olucak.Dort tane taze kayisi sert olucak.
Elmanin kabuklarini soyuyoruz.Kayisinin cekirdeklerini cikartiyoruz.
Elma kabuguve kayisilari tencerede 7 dk catalla ezerek pisiriyoruz.
Parcalayicidan geciriyoruz.Sogutuyoruz bu karisimi yuzumuze suruyoruz.
Yarim saatle 45 dk arasi bekletiyoruz.Yuzumuzu suyla yikiyoruz.
Bu karisimi haftada bi sefer yapiyoruz.Ciltteki deyisim hemen farkediliyomus.
Ben daha denemedim kayisim yok cunku umarim isinize yarar.Ben ilk firsatta deniycem.

evet bende demin televizyonda izledim bunu prof. dr. ibrahim saraçoğlu kendisi verdi ve çok etkili olduğunu söyledi ancak bu karışımı bu aralar yapamayız çünkü kayısı mevsimi değil ne yazık ki..

kızlar ben kayısıyı yüzüme sürmek yerine hergün 6 tane kuru kayısı tüketiyorum..2 tane sabah aç karnında 2 tane öğlen ve 2 de akşam olmak üzere 6 tane kuru kayısı her gün yiyorum ve hergün 1 tane elma da muhakak yerim..kuru kayısının cildime çok faydasını gördüm kesinlikle tavsiye ederim..

Ben daha denemedim kayisim yok cunku umarim isinize yarar.Ben ilk firsatta deniycem.

minoscugum az once bende dinledim ama kacirdigim yerler olmusti tsk canim eksik yazmisim burdan duzelte bilirim:içelim:

bende bugun ogrendim prof.dr ibrahim saracoglu ndan sizlerle paylasmak istedim ama dedigin gibi mevsimi deil bulunca hemen alip deniycem
elmanin vede kayisinin cilde gercekten buyuk faydalari var

peki elmaları ve kaysıları tencereye koyduktan sonra hiç su koyulmayacakmı pişirme kısmını tam anlamadım kabugunu soyuyoruz tümolarak iki meyveyide atıyoruz tencereye ısıyla birlikte eriyomu öylemi eziyoruz tam anlamdım yaaaaaaaaaa

su koymuyoruz canim galiba elma kabuklari ve kayisi sadece ezerek 7 dk pisiriyoruz

bu sabah bende seda sayanin programindan ögrendim bunu.bende ilk firsatta denicem ama malesef simdi bunu yapamayiz.kayisilar bi ciksin:)

ha unutmadan su katiliyormu demissiniz,evet 6-7 yemek kasigi su katilicak öyle dedi prof. dr. ibrahim saraçoğluyerimseniben

elmanın kabugu konulacak kayısının çekirdekleri çıkartılıp kabuklarıyla birlikte konulacak içine de 6-7 kaşık su koyp pişirilecek yerimseniben

X