Tupperware

tupperware in kapaklı ürünlerinde kapağı kapattıktan sonra kenarından azcık açıp hemen tekrar kapatacaksınız ki havası çıksın

çoğu ürününü kullanıyorum.ama minişef en çok işime yarayanı. 1 kilo soğanı minişefle doğrayıp su serisi kaplarına koyup uzun süre soğan doğrama derdi olmadan buzdolabında saklıyorum.ayrıca soğanın suyunu çıkarmadığı için vitamin kaybı da olmuyor. ama tiniminileri tavsiye etmem.su buharı yapıyor kapakta ve yeşilliklerimin çürümesine sebep oluyor.

tiniminiler tüm ürünler içinde yağlıklardan sonra en çok tercih edilen ve en gerekli olanlar aslında.çünkü içine koyduğunuz ürün tazeyse ama kesinlikle taze olması gerekiyor 1 hafta ilk günkü gibi saklayabilirsiniz.bi de yan tarafındaki resimlere iyi dikkat etmek lazım. bazı sebzeler hiç havasız saklanırken bazılarında bir düğmenin açık bırakılması bazılarındaysa ikisinin birden açık bırakılması gerekiyor.ve tabi ki hiç havasız olanlarda havası alınması gerekiyor kapatılırken.
Sulanma problemi için ise aldığınız kişinin size satarken bunu sölemesi gerekiyordu ama unutmuş heralde ki sebzeleri koyduktan sonra üzerlerini kağıt havluyla kapatırsanız kapaktaki nemi çeker.tinimini de bu şarttır zaten.çünkü biz biliyoruz ki sebzeler dalından koptuktan sonra da yaşamaya devam eder dolayısıyla su açığa çıkartır.kağıt havluyu koyun bakın sebzeleriniz nasıl taze kalacak.mutfağınızda yaptığı tasaruf mükemmel.çürüyerek atılan sebzeleriniz olmayacak.

haa önemli bir ayrıntı daha tiniminilerle alakalı.her sebze tiniminiye girmez.bunlar da yan tarafındaki resimlerde gösteriliyor.domates ,muz patates ve bikaç sebze daha var girmeyen.

Kızlar bende de saklama kabı var tupperwarenin. Benimki silikon gibi yumuşak sizinki de öyle mi kayınvalidemde peynir saklama kabı var hiç suya koymadan koyuyor ona hiç bozulmuyor peynir ama onunki sert benimki silikon gibi böyle yumuşak.

silikon ürünleri de var biraz yumuşak dondurucu kapları da var sert kapları da var.çeşit çok :) sizinki büyük ihtimalle antartika yani dondurucu için olan kaplardan..

sizinki kırmızı kapaklı ise antartikadır, onlar biraz daha esnek.asıl peynir saklama kabı tabanı sarı üst kapağı şeffaf ve oval petek gibi olanlar.ben peynir saklamak için ondan kullanıyorum çok memnunum.hiç ziyan olmuyor.

Yok benimki fıstık yeşili kapak. Beyaz da gövdesi. Kapağın üstünde tupperware yazıyor. Dondurucuya koyunca semsert oluyor ama buzdolabının normal kısmına koyunca yumuşak.

Birkaç sorum olacak;
Modüler seriden su serisi var, açık yeşil olanlar. Bunların içine çerez, kurabiye, bisküvi gibi şeyler konduğunda çıtır olarak saklama özelliği var mı?
Ve de marul ve taze soğan için saklamak için 4,2 lt tini mini yeterli mi?
Son sorum; üye olunca sipariş verirken ille de 200-250 TL'yı doldurmak mı gerekiyor? Sadece kendimize 1-2 parça birşey alsak olmaz mı?
Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleme:
tupperware mağzalarda satılımyor, katologtan siparişle alınıyor. çok pahalı ve çok kullnışlı ürünler ayrıca 10 yıl garantili... biz arkadaşlarla gün yapıyoruz ve indirim haftalarını takip ediyoruz bu sayede bir çok ürün satın aldım:):)

su sersinde çerez tarzı gıdalar saklanabilir ama genelde buzdolabında peynir ve zeytin saklamak için kullanılıyor.eğer pesta kurabiye gibi gıdalar saklamak istyorsanız dikdörtgen şeklindeki ürünleri tavsiye ediyorum.. kullanıyorum gerçekten uzun süre taze tutyor:):)

Teşekkür ederim. Bir de yeni elime geçen bebeklerin adımını ölçtüğü söylenilen bir ürün var, nasıl kullanılıyor, bilen var mı? Üstünde 17'den 30'a kadar cm çizgileri işaretli hareketli bir çubuk var.

Ben de mini şef ve tini minilerden çok memnunum. Bir de akdeniz serisinin küçük kabına yarım kalmış bir domates koymuştum, geçen gün yemek yaparken buzdolabında rastladım, herhalde çoktan çürümüştür derken bir açtım kapağı, sanki az önce kesilmiş gibi...Hani biraz pörsüsün kenarlarından, yok öyle birşey. Kristalin asansör diye bir ürünü var, zeytin, turşu vb. saklamak için ideal, suyuyla beraber bekletiyorsunuz, ama servis yaparken asansör özelliği sayesinde su altta kalıyor, başka kaba aktarmak zorunda kalmıyorsunuz, onu da tavsiye ederim. ılk aldığım ürünü de peynir kabı olmuştu, ızgaralı olanlardan, peynir saklama süresi mükemmel, hem de ilk günkü tazeliğinde. Zaten o kap aldığım diğer tupperware ürünleri için referans oldu. Ben çok memnunum her ürününden, ama arkadaşların da dediği gibi, sadece ekmek saklama kutusunun bir artısı yok...

peynir kabını aldım önce,3 haftadır peynir var içinde ve hala yeni almışım gibi ,her hafta peynir atmaktan kurtuldum,şimdi yeni kaplarım geldi,tini mini ve şeker kaplarım birde mikro star seti aldım,inş onlarda peynir kabı gibi kullanışlıdır.

kesinlikle tüm ürünlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.. çok kaliteli.bizim konşumuz temsilciliğini yapıyor. ürünler harika.. bende bi kaç parça aldım..çeyizime de alıcam..biraz pahalı ama sağlam hepsi

kimse bahsetmemiş mayalama kabından.tanışan yok mu ne.miksim serisi harika.biz yoğurt için yeşili yani orta boyu hamur mayalama için büyüğünü kullanıyoruz.hamurunuzu içine koyun kapağını kapatın hafif sıcak bi yere koyun yada az sarın en geç 10 dakika sonra pıt deyip atıyor apak ve hamurunuz mayalanmış oluyor.yoğurt da çok güzle oluyor.bi de elinizi bulaştırmadan hamur yapmak çok eğlenceli.geçen kurabiye yaptım malzemeleir koydum içine kapattım kapağını önce toparlamak için kabı yan şekilde tutup havada hayali sıfırlar çizdim 7-8 defa.sonra ileri geri yaptım bi okadar da.aaa bi baktım hamur olmuş benim.üzerinde biraz un kalabiliyo sonrdan eklenirse e onu da elimizle azcık oynayıveriyoruz hamurla olmuş oluyor.nohut fasülyeyi de sıcak su koyup kapağını kapatın bikaç saate şişmiş oluyor.yani tavsiye ederim alın:)

Arkadaşlar güzel paylaşımlarınız için tşk ederim.Ben de buıradaki yorumları okuyarak kendi ürünlerimi alabilmek için üye oldum tanıtım seti gelince ben de sizler gibi yorumlarımı yazarım.Sabırsızlıkla ürünlerimin gelmesini bekliyorum.

çok memnın kalacağınız kesin bir de çok iyi bir haftada üye olmuşsunuz 30 tl ye. Aldığınız çantadaki ürünlerden 1 tanesi bile zaten 30 lira ki siz 8 tane ürünü bu fiyata aldınız.ocakta sipariş verme durumu var ama değer zaten onun karşılığında da ihtiyacınız olan ürünleri alırsınız zaten 170 lira kadar ödeniyor ki çok uyguna geliyor.elinde 200 lira parası olan kaçırmamalı bu üyeliği.200 liraya 500 liralık ürün alınıyor çünkü.

kimse bahsetmemiş mayalama kabından.tanışan yok mu ne.miksim serisi harika.biz yoğurt için yeşili yani orta boyu hamur mayalama için büyüğünü kullanıyoruz.hamurunuzu içine koyun kapağını kapatın hafif sıcak bi yere koyun yada az sarın en geç 10 dakika sonra pıt deyip atıyor apak ve hamurunuz mayalanmış oluyor.yoğurt da çok güzle oluyor.bi de elinizi bulaştırmadan hamur yapmak çok eğlenceli.geçen kurabiye yaptım malzemeleir koydum içine kapattım kapağını önce toparlamak için kabı yan şekilde tutup havada hayali sıfırlar çizdim 7-8 defa.sonra ileri geri yaptım bi okadar da.aaa bi baktım hamur olmuş benim.üzerinde biraz un kalabiliyo sonrdan eklenirse e onu da elimizle azcık oynayıveriyoruz hamurla olmuş oluyor.nohut fasülyeyi de sıcak su koyup kapağını kapatın bikaç saate şişmiş oluyor.yani tavsiye ederim alın:)

Haklısın, nasıl da atlamışım miksim serisini...Nohut ıslatıyorum, geceden ıslatmaya hiç gerek kalmadan birkaç saatte mükemmel pişirmeye hazır hale geliyor. Hamur mayalamak için de daha büyük boyunu sipariş ettim, heyecanla bekliyorum. Eminim o da çok kullanışlı olacak, sadece hamur mayalamak için değil, salata için de kullanmayı düşünüyorum. Hem taze olarak sossuz saklamak için, hem de sosunu içine koyup, kapağını kapattıktan sonra karıştırınca her yana eşit dağılıyormuş sos, tam benim istediğim gibi...

çok memnın kalacağınız kesin bir de çok iyi bir haftada üye olmuşsunuz 30 tl ye. Aldığınız çantadaki ürünlerden 1 tanesi bile zaten 30 lira ki siz 8 tane ürünü bu fiyata aldınız.ocakta sipariş verme durumu var ama değer zaten onun karşılığında da ihtiyacınız olan ürünleri alırsınız zaten 170 lira kadar ödeniyor ki çok uyguna geliyor.elinde 200 lira parası olan kaçırmamalı bu üyeliği.200 liraya 500 liralık ürün alınıyor çünkü.
canım nasıl üye olunuyor anlamadım ben nette girdim sitesine mail ve telimi de girdim amahenüz dönen yok ..çevremde de satan yok ..bu kadar kullanan ağzından övgüleri duyduktan sonra ben de almak istiyorum ama...

X