Yumurta sayısını ve kalitesini arttırmak için DHEA

tebrikler inşallah en kısa zamanda bebeğini alırsın kucağına bende o iğnelerden sonra 3 folikül çıkmıştı ya bişey sorcam ben dheayı öğleden sonra ve akşamları alabiliyorum acaba sabahmı almam gerek bir bilgin var mı?

merhaba kızlar ben tüp bebek tedavisi görüyorum kullandığım yüksek doz ilaçlara rağmen doktorum bende yumurta bulamadı foliküllerim yaşıma göre çok azmış bu neenle tedaviyi 2 ay kadar erteledi ve bana dhea kullanmamı önerdi 3 haftadır kullanıyorum.günde iki kez alıyorum ve 3 gündür adetde görmüyorum acaba yan etkisimi yoksa daha önceden kullandığım diğer ilaçlardan dolayımı adetim gecikti merak ediyorum çünkü be her ay hep 4 ya da 5 gün erken adet görürdüm. bileniniz varsa beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

bonedea senide tebrik ediyorum canım inşallah en kısa zamanda bebeğini alırsın kucağına darısı bizlere kızlar hepinize iyi geceler

canım ilaçdan olabilir bendede olmuştu iki üç gün geçmişti kendine sorun yapma ilacın yan etkisi olmamıştır hep normaldede oluyor iki gün önce iki gün sonra da oluyor

Selamlar,
ben aranıza yeni katıldım..bana da doktorum DHAE verdi. günde 3 kez dedi..Ama saati önemlimi ? ben yine 8 saatte bir içiyorum.siz hangi aralıkta alıyorsunuz?
Bazı arkadaşlar,sitede bir yerde DHAE yi zor bulduklarını yazmışlardı(nerede okuduğumu bulamadım)..Doktorum,"ANkarada amerikan pasajında bulabilirsin.yadaGNC mağzasından "dedi ama GNC mağazalarında yok..Biz, Ankamall- migrostaki bir eczanede (zemin kat-açık otoparkın olduğu katta) bulduk..Ankara da olanlar oraya bakın...fiyatı da 35 ytl..

Ben bugün doktoruma sordum dhea yi o önermedi bana onu bana elevit yazdi multivitamin olarak ama dhea yi kesinlik yok o ilaç hakkinda dedi o yüzden bende almadim bana cyclo bebe aspirini elevit ve folbiol asit yazdi benim sorunum fsh yüksek çikiyor o yüzden

bnde içiyorum bir aydır dhea yı..yeni doktora gittim aşılama olacağım ve devam etmemi söyledi doktorum.........................

kızlar merhaba nasılsınız ya ben size bişey sormak istiyorum ben hala hastalanmadım bunun nedeni tüp bebek tedavisi oluken vurulduğum iğneler olabilir mi? eşim azosperm hamile kalma riskim yok
merak ediyorum cevap yazar mısınız?

merhaba arkadaşlar bende 2 haftadır dhea kullanıyorum günde 2 tane bir iftarda bir sahurda benim dünden bu yana kasıkta baskı ve sağ tarfta batma gibi bi şey var sizdede oldumu dhea bu kadar kısa sürede etkisini gösterirmi yumurtalığı çalıştırıyor galiba

esingül cüm bnde böyle bir şikayet olmadı ama dediğin gibi yumurtaları geliştirdiği için olabilir....bu ilacı kullanıp faydasını gören yokmu arkadaslar..................

kızlar merhaba sanırım sizinde sorununuz benim gibi yumurtalıkların az çalışması. ben yeni duyduğum bir bilgiyi sizinle paylaşmak istedim.

YUMURTA SAYISINI VE FOLİKÜL SAYISINI ARTIRICI KÜR :
7-8 tane soğuk su ile yıkanmış inciri yarım litre suda 7-8 dk haşlayın ve incirin suyunun yarısını sabah kahvaltısından sonra, yarısınıda öğle yemeğinden önce için. 20-25 gün boyunca hergün taze olarak hazırlayın ve bu kürü uygulayın.

kızlar ben en kısa zamanda uygulamayı düşünüyorum. çok doğal bir kür. inşallah faydalı olur .eğer sizinde bildiğiniz bişeyler varsa bunları benimle paylaşırsanız çok sevinirim şu aralar böyle şeylere çok ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba arkadaşlar bende 2 haftadır dhea kullanıyorum günde 2 tane bir iftarda bir sahurda benim dünden bu yana kasıkta baskı ve sağ tarfta batma gibi bi şey var sizdede oldumu dhea bu kadar kısa sürede etkisini gösterirmi yumurtalığı çalıştırıyor galiba

Canım 2 haftada sonuç göstereceğini sanmam ama 3-4 ay kullanırsan sonuç alırsın inşallah. Ben günde 3 tane kullanmıştım. Bu arada bir uyarı; PCO gibi kistik vakalarda kullanılmıyor.

esingül cüm bnde böyle bir şikayet olmadı ama dediğin gibi yumurtaları geliştirdiği için olabilir....bu ilacı kullanıp faydasını gören yokmu arkadaslar..................
Canım ben faydasını gördüm. Yukarıda biryerlerde detaylı anlatmıştım. Bu ilacı kullanıp faydasını gördüğünü söyleyen çok yazı okudum yerli ve yabancı forumlarda.

ben de dhea kullandım ama en az 3-4 ay kullanmak gerekiyor gerçekten yumurtaların kalitesini ve sayısını arttırıyor ama doktorunuz önerirse kullanın ben günde 1 adet sabah saat 11 de alıyordum ama kesin sonuç için bir şey söyleyemem yarın kan testi yaptıracağım kesinlikle doktorunuza danışmadan kullanmayın evet kalp kirizi yapıyor ama günde 3 ve daha fazla alırsan

kizlar selam ben de bu ay DHEA ya basladim bakalim faydasini gorucekmiyim. daha once 2 ivf denemem var.

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım benim sorunumda sizlerle aynı 33 yaşındayım ilk gebeliğim bebek öldüğü için kürtajla sonuçlandı ve over yetmezliği teşhisi ile tüp bebek tedavisi gördüm dhea ile o tedavide tanıştım bende etkili oldu tek bir yumurta oluştu transfer edildi ve o tek yumurtayla hamile kaldım fakat 2 aylıkken kalp atışları tekrar durdu, yine kürtaj oldum ben bu ilaçtan çok umutluyum. Dr'lar artık benden umudu kesti tedaviye rağmen sadece 1 yumurtam oluşmuştu ve zaman ilerledikce şansım azalıyor ayrıca maddi olarakda bir tüp bebek girişimde daha bulunamam. kısacası ben dheaya inanlardanım bu ilaç sayesinde bir mucize yaşadım ikincisini de yaşayabilirim.

canım geçmiş olsun üzülme bi dahakine olur inşallah böyle demek kolay diyorsundur senin için gerçekten çok zor ama sana bişey olmasın canım tekrar denersin ben bugün hepimiz için dua ettim canım bende ilk defa tüp bebek yaptırcam ankarada ankalife tp bebek merkezinde adetimin gelmesini bekliyorum casnım gelince tedaviye başlanacak bakalım benimde ilk ve son şansım yaşım 40 benim 9 aylık evliyim benim sorunum fsh ım yüksek menepoz belirtileri başlamış dr bu senin ilk ve son şansın dedi bakalım ne olacak allah hepimizi bebeklerimize kavuştursun canım tek temennim bu maddi olarak gerçekten çok pahalı sen özelmi yaptırdın? kaç para yaptırdın ? ilçların ne kadar tuttu?benim ilaçlara 2600 lira dedi dr hayırlısı hepimiz için canım :teselli::1hug:

arkadaşlar incir kürünü mutlaka yapın gerçekten yumurta oluşturup çatlatıyo yumurtaları çatlamayanlar mutlaka denesin tavsiye ediyorum

arkadaşlar incir kürünü mutlaka yapın gerçekten yumurta oluşturup çatlatıyo yumurtaları çatlamayanlar mutlaka denesin tavsiye ediyorum

sen denedin mi. nasil bir sonuc aldin. ben de gecen ay denedim ama bir sey olmadi. bu ay tekrar icme konusunda kararsizim.

New England Tıp Gazetesi ?nin bir haber yayını olan HealthNews?a göre DHEA?nın ağızdan alınmasının faydası hakkında az da olsa araştırmaların bulunduğuna işaret edilse de, birçok nedenden dolayı yararından çok riskleri vardır. Büyük bir olasılıkla dehydroepiandrosterone"" adında kuvvetli bir steroid hormon, yani testesteron ve östrojenin kimyasal bir kuzenidir... DHEA testesterona dönüştürüldüğünden bunu kullanan bazı kadınlarda yüz veya vücut kıllanması olabilir ve eğer 50 yaşlarının altında iseler mensturasyonları durabilir. DHEA?nın ayrıca kalp hastalıkları riskini arttıran HDL (iyi kolesterol) oranını kadınlarda azalttığı da gösterilmiştir. Cilde yüzeysel uygulamada herhangi bir pozitif veya negatif etkisi bulunduğunu gösteren bir araştırma yoktur. " kizlar bu ilaca cok dikkat edin mumkunse kullanmayin bitkisel seyler kullanin sagligimiz herseyden daha onemli sizleri cok seviyorum a.s.

Arkadaşlar bende doktorumun isteği ile dhea yı kullanmaya başlıycam gece 4 tane. Okuduğum bazı kötü sonuçlar beni korkutuyor aslında. Ayrıca 4 tane birden de alınacağı. Sizce ne yapmalıyım.

X