ilk denemede olmadı dıye tehlıkemı var demekkkkkkkk

I

ilksu

Ziyaretçi
bebegımın olmasını cok ıstıyorum ılk deneme basarısızdı nıye genelde herkesın ılk denemesı tutuyoda bızımkı tutmuyo....belkı aramızda yıllardır bekleyenler vardır onlar bana kızmasıbunun bır ayıda ınsanı yıkıyo on yılıda.sızce doktorluk bı durum varmı

benım gıbı dusunnen yokmu yanı yapmayın kızlar

ilksu kızmadım desem yalan olur kızdım :eek:klava: ama seni anlıyorum biraz gebelikdeki forumları gezersen ne kadar normal bir durum olduğunu anlayacaksın a.s. benimde 6 ay oldu canım. zaten gebelik planı yaparken mutlaka doktora gitmen lazım. bazı testler yaptırman, ultrasonla baktırman, smear yaptırman, vajinal muayne olman ve en önemlisi folic asit kullanımına başlaman lazım. ilk aylar olduğundan olmaya bilir. en önemlisi stres çok büyük bir etken olmaması konusunda. azıcık rahatla güzelim neden taktın ilk ayda olsun diye. kimisinde olur ilk aydan kimiside hiçbir problemi yokken senelerce bekler. rahat ol mutlaka sende kavuşursun bebişine Şeniz

bu arada günleri iyi tutturman gerekiyor. ama gebelik öncesi doktora görünmeni şiddetle tavsiye ederim a.s.

aynı şey benim için de oldu...2. sefer denedik bakalım bekliyoruz ara ara midem bulanıyo ama daha kusmuş değilim:)10 gün var adet olmama inşallah seninde benimde olur bebişimiz:)

canlarım bulantılar 6. haftadan sonra başlar. ben her ay bu belirtileri yaşıyorum inanın ama ne hikmetse adet oluyorum her defasında. ben 2 düşük yaptım. hamile kaldığımda inanın ne bulantı ne başka birşey olmadı. ama hamile değilken bütün belirtileri yaşadım. biraz psikolojik a.s.

İlksucumm bende 8. denememde hamile kalmıştım çok acele ediyordum şimdi kaybettim bebeğimi biraz sabret herşeyin hayırlısını dile umarım herşey gönlünce olur

dıptıscımm sen her ay belirtilerini yazıyorsun bende kesin bu kız hamile diyorum şimdiye senin kaç çocuğun olduydu gıı...bunlar şaka maka da herşeyin hayırlısını dileyelim...

canım öğle kolay değil hamile kalmak, zaman ve sabır gerekiyor, 10 aydır bekliyoruz biz ve yıllarca bekleyen arkadaşlarımız var. önce bence bir doktora görün herşey yolunda mı değil mi onu öğren, yumurtlaman oluyor mu? ilk öğrenmen gereken bu bence, ama doktorların söylediği şu: KORUNMASIZ BİR YILLIK İLİŞKİDEN SONRA GEBELİK OLMUYORSA tedaviye başlanmalı, bir yıl içinde gebe kalamayanlar %85, bir yıldan sonra gebe kalamanyanlar %25.
ama illaki içim rahat olsun o kadar beklemek istemiyorsam diyorsan bir doktora görün derim ben.

canlarım bulantılar 6. haftadan sonra başlar. ben her ay bu belirtileri yaşıyorum inanın ama ne hikmetse adet oluyorum her defasında. ben 2 düşük yaptım. hamile kaldığımda inanın ne bulantı ne başka birşey olmadı. ama hamile değilken bütün belirtileri yaşadım. biraz psikolojik a.s.

canım, benim de adet öncesi ve adet sırasında başım döner ve midem bulanır, bu tamamen hormonların etkisi, artık alıştım onun için ümitlenmiyorum bu yönde, yani canım hormonların etkisiyle başımız dönüyor midemiz bulanıyor :1no2:

canım biraz rahat ol bakalımmm... illaki ilk denemede olacak diye bir şart yok... korunmasız 1 yıl boyunca ilişkide bulunan çiftlerin bile bebek sahibi olma şansı %25... inşallah en kısa sürede bebeğine kavuşursun ama NO STRESSS...

bebegımın olmasını cok ıstıyorum ılk deneme basarısızdı nıye genelde herkesın ılk denemesı tutuyoda bızımkı tutmuyo....belkı aramızda yıllardır bekleyenler vardır onlar bana kızmasıbunun bır ayıda ınsanı yıkıyo on yılıda.sızce doktorluk bı durum varmı

Canım benim ilk deneme derken anlayamadım ne denedin? aşılam mı? tüp bebek mi?
Tüp bebek falansa aksine 2. denemede ihtimal daha yüksek canım bende 2. denemede hamile kaldım

gerçekten arkadaşım okadar çok bekleyen var ki.ya da öyle olumsuz şeyler yaşayan varki.ilk denemede olmuyosa neden tehlike olsun.ben 5 düşük yaşadım ben de sabırsızlanıyodum ama düşk yaptıktan sonra Allahım sağlıklı olcaksa hamile kalayım diye hep dua ediyodum.adet olduğumda ise çok şükür düşükte olabilirdi diyip şükrettim hep.3 yıllık evliyim ve bunları yaşadım.şimdi hamileyim ve denemeye başladıktan 6 ay sonra hamiş kaldım.yine kanamalı başladı.adet oldum sandım yine şükrettim ama sonra bebk olduğunu öğrendim.rabbim herkese sağlıklı hamişlik nasip etsin sonra bana da

ayrıca her zaman böyle konularda düşük yaptığımı neler yaşadığımı yazmayı boyun borcu görüyorum kendime.sabır sabır inanın sabır ve dua bizim en iyi ilacımız.rabbimden hayırlısını isteyelim arkadaşlar.inşallahhhhh rabbim tüm bebiş isteyenlere bekletmeden nasip eder en sağlıklı ve en hayırlı bi şekilde

canımm moralini bozma bak burda aylardır belki yıllardır bekleyen insanlar var bende 18 aydır bekliyorum diyorum ki milet ne kadar kolay hamile kalıyo benim için niye bu kadar zor hiç böyle olacağını düşünmezdim ilk hamile kalmaya karar verdiğimde ama kısmet böyleymiş artık alıştım bu durumu ama kendine haksızlık ediyorsun...bak biz ne yapalımmm.daha ilk dakkadan moral bozarsan ilerde ne yapcan....güçlü ol moralini yüksek tut....allah ne zaman kısmet ederse o zaman olacak inşallah....çünkü bu kdar üzülünce olan bize oluyo....inşallah sende bizde en kısa zamanda kalırız hamişşş

X