O Kadin

kurmis

Guru
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2008
8.179
33
790712vx6.jpg

Yeşim (Selin Demiratar), kariyer sahibi ve varlıklı bir moda tasarımcısıdır. İşadamı Bülent (Burak Hakkı) ile uzun zamandır süregelen beraberlikleri evlilikle sonuçlanmak üzere iken, Okan’la (Tardu Flordun) karşılaşır. Bir müzisyen olan Okan’ın sınır tanımaz özgürlük anlayışı Yeşim’i cezbeder. Nokta konamayan ilişkiler ağı, üç insanın hayatını bilinmeyen bir kadere sürükler.

Aşk ve acı arasındaki ince çizgiyi çarpıcı görüntü ve diyaloglarla anlatan film, Sezen Aksu şarkıları ekseninde işleniyor.

Son düzenleme:
Yorum yapmaya nereden başlasan bilmiyorum.Deli gibi eleştirmek istediğim o kadar çok nokta var ki..

Uzun zamandır izlediğim en kötü film,gerçi film değil de video klip demek daha doğru.
Ortada konu diyebilceğimiz neredeyse hiç bir şey yok.Sanki Sezen Aksu şarkıları konularına göre seçilmiş,özenle (!) bir sıraya konulmuş,üzerine de bir hikaye uydurulmuş,daha doğrusu uydurulamamış bile..Bu kadar mı hazırcı davranılır. Sırtını sezen şarkılarına yaslamış bir film bu sadece,ya da görüntüler harmanı diyelim..

Filmde her şarkı boyunca belli bir konu işleniyor ya da belli bir kare diyelim. sırf şarkıya aykırılık olmasın diye o kadar uzatılıyor ki sahne,insanın içine fenalık geliyor.. ya gözlerinizi kapatıp sadece şarkıyı dinlemekle yetiniyorsunuz ya da dayanamayıp ileri sarıyorsunuz filmi.Çünkü verilmek istenen iki gramlık şey zaten en başta verilmiş oluyor.Artı birşey daha olmayacağını adınız gibi bildiğinizden,öööf diyorsunuz.
Hele bir barda ağlaşma sahnesi var ki,aman Ya Rabbi,zaten dediğim gibi feci uzatılıyor,bayıyor da bayıyor.

Film boyunca başrol oyuncumuz olan hanımefendinin sürekli yakın çekimleriyle başbaşa olduğumuz için,tüm kıvrımları ezberletiliyor seyirciye.Filmde zaten cok fazla gereksiz yakın çekim söz konusu.

Hele hele filmin sonlarında tardu flordun un sevdiği bayanı gördüğünde,-kara sevdalı olmasından kaynaklanan bir durum olsa gerek-pat diye düşmesi,arabeskin dibine vurmanıza yol açıyor.Valla ne yalan söyliyim ben güldüm burada...

Ayrıca bir de nefise karataylı bölümler var ki.. Bir kere onlar Engin Günaydınla ne yapıyorlar,neyi tartışıyor,neyi yazıyorlar? Bu kadar bilimsel bir eda içinde elde ettikleri sonuç nedir? Kurulan o süslü cümleler- ki yarısından fazlası yine sezen aksu şarkı sözleridir- neyi ifade ediyor? Hele ki nefise karatayın ağzına bu kadar mı yakışmaz,bu kadar mı iğreti durur?Korkunçtu gerçekten..

Neyse daha fazla hakaret etmiyim..İzlediğime milyon kere pişman olduğum bir film oldu bu açıkçası.Seyirciye hiç bir şey vaadetmiyor bence.Sadece sezen aksu şarkıları ve engin günaydınlı kısımlar kalıyor elinizde..Deliler gibi sezen aksu hayranıysanız,onun hatrına zorla beğenmek isteyeceğiniz bir film olabilir belki...Yoksa berbat

-uff ya amma da kötüledim-tatlicadiarzu

Yorum yapmaya nereden başlasan bilmiyorum.Deli gibi eleştirmek istediğim o kadar çok nokta var ki..
.................................
........................

-uff ya amma da kötüledim-tatlicadiarzu

Canım fikir verdiğin için saol gitmeyiz bizde..
şöyle sinemaya gidipte sonunda iğrenç bir film çıkınca odkar gıcık oluyomkiii sanki kendimi salak yerine konmuş hisediyomm .. saol bacım wallaa:)))tatlicadiarzutatlicadiarzu

Canım fikir verdiğin için saol gitmeyiz bizde..
şöyle sinemaya gidipte sonunda iğrenç bir film çıkınca odkar gıcık oluyomkiii sanki kendimi salak yerine konmuş hisediyomm .. saol bacım wallaa:)))tatlicadiarzutatlicadiarzu

yok zaten gecen sene vizyonda olan bir film bu.. hani indirip de izlemek isteyecek olanlar için.

bncede bu film değil resmen sezen aksu filmlerine çekilmiş bir klip anlamadığım erol günaydın gibi başarılı tecrübeli bir oyuncunun ne iş war senaryoda sözlerin olmadığını duymuşdum ama yinede gittim o filme bu kadarda beklemiodm gerçekden kötü bi film değil klipdi

ABLA zoruyla gittiğim bir filmdi bilmiyodum başta sadece müzikten ibaret olduğunu film başladı bitürlü müzik bitmiyor noluyoruz felan dedim sonra anladım neyse...
bhk ablanında(benden büyüksün o yüzden öle deme gereği duydum:))bahsettiği gibi 1şarkıyı 1sahne üzerine koymuşlar ve orta kısımda bi ayrılık vardı uzattıkça uzatmışlar ölüyodum orda hatta annem uyuya kaldı filmde ama sonuna kadar dayanan olursa sonundaki mesajda güzeldiii...ama eğer dev ekranınız ve güzel son sez verebileceğiniz bir sinema sisteminiz yoksa kesinlikle para verip almayın..daha ilk dkdan kapatırsınız

klip tadında bir film di müziklerle güzeldi ama film demek değilde klipler demek daha doğru ::)))

kotu ya yanı hadı muzık tamam ama sezenın baya sarkılarını vermelılerdı
eksık cok eksık bırseyler var

izlemekten sıkılmadığım bir film o filmde kendi hayatımı bulduğumdan olabilir asla bıkmadan hergun izlerim şarkılar konu tam bir bütün bence harika :lepi:

X