hamile kalmak isteyenler neler yememeli

turkuazmavi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2007
45
0
arkadaşlar geçen gün tv da prof dr ibrahim saraçoğlu hamile kalmak isteyen bayanlar şunları yemesin dedi.Aldığım notları yazim.Ben daha hamile kalamadım belki vatana milete faydamız olur

ay çekirdeği,maydanoz,arpa ,sarımsak,kahve,patates,badem,ceviz,nane,adaçayı bunları tüketmeyin dio

ewet bende izledim yalnız biz adacayını hamıle kalmak için tüketmiştik dr tüketmeyin diyor ne yapacaıs sasırdım valla

Canım güzel bir başlık açmışsın ellerine sağlık
Bende adaçayını içtim ve dengemi bozdu içmiycem artık.dr adaçayını içmeyıin diyorlar

mesela ben hergün kahve içerim ve papates kızartmasınıda çok severim.Ama dikkat etmek lazım.Bizimki anneliğimiz biraz fazla emek istiyo diğererine göre ama belkide çocuklarımızda çok özel çocuklar olcak :)

ben inanmıyorum arkadaşlar Allah verirse verir vermezse vermez bunları herkes tüketiyo ama çatır çatır doğuruyolar herşey Allahın takdiri inanmayın bence

kızlar sizi bilmem ama ben ada çayının bi çok kişiye zararlı olacağını düşünüyorum mesela bende aldım denemek istedim zaten ikinci fincan da kendimi lavoboda buldum ayşş hala aklıma geldikce bir tuhaf oluyorum... bilinçsizce beslenmek insana zararlıdır ama hamile kalmayı etkilermi onuda uzmanlar proflar bilir valla ben bilmem:roflol:.. çünki blimsel birçok şeyi araştırdığımda ağzı açık kalıyor:1shok::1shok:

valla bende adaçayı içtim bırakın faydasını görmeyi adetimi bile geciktirdi..o yüzden bu ay içmiycem..hamileliğe faydalı yiyceklere sıra gelince sizlere katılıyorum anam olunca oluyo...olmıycaksa bi tarafımızı çatlatsakta nafile..işimiz allaha kalmış...

anam anaamm demek adaçayı içmicekmişiz hee, banada iç dediler yahuuu
ama içilmemesine çok sevindim valla, çok ağır bi çay, geçen akşam 1 bardak zor içtim ııyyy
ee neler yiyecekmişiz peki?
kardelenx ve zeynep arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum, Takdir bizi yaradanda
o dilerse olmazları oldurur. çünkü bizler aciziz ancak onun gücü herşeye kadirdir, nitekim yaratan da O dur.

arkadaşlar o programı ben de izledim. ama adaçayı konusunda bir yanlış anlaşılma var sanırım. ibrahim saraçoğlu hamile kişilerin adaçayı içmemesini söyledi çünkü adaçayı rahimde kasılmalara sebep olup düşük tehlikesi yaratabilir. zaten adaçayını adet olunca 10. veya 11. güne kadar içmek gerekli.ben bu ay adet olunca içmeye başladım, şu an için bir sorun yok ama yararı olurmu onu bilmiyorum henüz ama adaçayı ile ilgili başlıkları incelerseniz kullanan ve yararını gören kişi var. adeti düzensiz olup düzene girdiğini söyleyenler ve hatta yumurtlama gününü bile akıntı ile anlayanlar bunu adaçayına bağlıyor. yine de tereddütü olanlar ibrahim saraçoğlunun internet sitesini inceleyip kendisine mail yoluyla da ulaşabilirler. ben ulaşmayı düşünüyorum.

arkadaşlar ben hiç yediğim yiyecekler için bumu şumu hamileliği engellio diye kafa yoramam . şimdi 1 yıl çocuk olmasa bu kadar zaman patates ceviz yemicekmiyim..ben inanmıyorum. olacak olsa zaten olur bunları yemekle veya yememekle alakası yok bence .Allah bütün nimetleri önümüze sunmuş ben ne bulursam onu yerim..eğer bu yiyecekleri yemeyerek hamile kalmaya kadar düştüysem zaten hiç ümit etrmemem lazım .koydeki kadınlar kuru katık soğan patates yiyo ama maşallah hiç uğraşmadan çatır çatır doğuruyolar .oyüzden siz herşeyi abartanlara değilde kendi bildiğinize inanın yerimseniben

bu başkaa yerdede yazılmıştıı
burdada söylemeliyimkii
hamile kalan arkadaşlarımızz bunları yeedimi sankiii
dr lardaa ne diyeceğini şaşırdılarr eskidenn insanlarrr nasıl hamilee kalıyordu ki sankiii bencee yememekten çok yediklerimize dikkat etmeliyizz hormonluu yiyeceklerdenn uzaklaşmak bana daha çok mantıklı geliyorr yada alkol ve sigaradn uzaklaşmakk

arkadaslar benim adetlerim 32 gunden asagı dusmezdi.an sonuncu ay rekor kırdım 46. gun. adet oldum. (o ay 30. gun yumurtlamıstım. adacayına basladım. hayıt ictim. sogan suyu ictim. 14. gun yumurtladım 7. gun adet oldum. tesaduf olamaz dgil mi? adacayını umurtladıktan sonra bıraktım. bu ay gene iciyorum. bakalım n zaman yumrutlayacagım.

adaçayı iki ay bende içtim.. resmmen kafamı bulanadırdı.. adetimie4 gün kala şişen göğüslerim adetime 15 gün kala şişitiler.. hata acaba hamimiyim dedim.. ama malesef foss:KK43:bende bu ay içimiyorum artık.. içmicemm. tadı iğrenç zatenn ıyyy:KK43:(

ben o programı izlemedim..... iyiki izlemiş ve bizimle paylaşmışsın...
ahhhh bende malesef ada çayı içtim.....hemde günde 2 bardak... keşke içmeseydim... ama eşim bana hep söledi içme bu acayip çayları diye ...

işin ilginç yanı diğerlerini anladımd CEVİZ i pek anlamış değilim aksine iyi bir folık asit içerir diye nette okumuştum cok faydalı olduğunu gebelik süresince tüketilmesi gereken gıdalardan biliyodum.artık inannın bizde şaşırdık ne yapacağımızı biri ayrı söylüyor diğeri ayrı bencede kendi bildiğimizden şaşmamak lazımm.derim ben::)

ben bitkilerin bi zararı olucağını düşünmüyorum. herşeyin fazlası zararlıdır tabi. sürekli tüketmemek lazım.

adaçayı iki ay bende içtim.. resmmen kafamı bulanadırdı.. adetimie4 gün kala şişen göğüslerim adetime 15 gün kala şişitiler.. hata acaba hamimiyim dedim.. ama malesef foss:KK43:bende bu ay içimiyorum artık.. içmicemm. tadı iğrenç zatenn ıyyy:KK43:(

sana katılıyorum canım benim bendede adetime bir hafta kala gögüslerim şişer adetim başlayınca sızılarım geçerdi. ama bu ay döllenmeden hemen sonra şişti ve hatta adetim bitti daha gögüs ağrım geçmedi bende ada çayına yeni başlamıştım heralde ondan diyorum bu ay bende içmiyorum bide öyle deniyeceğim bakalım hakkımızda hayırlısı........

X