amniyosentez yaptıranlar yardım!!!

Merhaba Hayalkız,ben 38 yaşında ikiz bebek bekleyerek amniyosentez yaptırdım.Şu an 6.5 aylık oğluşlarım var(bu arada 14 yaşında bir kızım,12 yaşında da bir oğlum daha var)İleri yaş hamilelii olduu için amniyosentez istenmişti.Nasıl korkmuştum ama inan acı verici bir işlem değil.Acı diye duyacağın bir enjeksiyondan fazla değil.Amniyosentez güvenilir bir merkezde yapıldığında risk faktörü çok az ki hamilelikte risk hep var.Benim ikiz bebek olduğu için daha riskliydi ama çok şükür hiç sorun yaşamadım,korktuğumla kaldım.İnşallah sen de sağsalim atlatırsın.Sonucu beklemek daha uzun zor bir bekleyiş....
canım bende yaptıracağım sen nerde yaptırıdn istanbuldamı?

ben bakırkoyde dr ferhat uysala gıtmıstım kendısı ayrıca amnıyosentez yapan dr getırtmıstı ona gıdebılırsın hoş bebeğim doğdu 1 yasında oldu maşallah gayet sağlıklı ınsallah problem çıkmaz

kızlar selam bende amniyosentez olmuştum ama benim gebeliğim sonlandırıldı cocukta problem vardı benim tavsiyem özellere gidip para harcayacagınıza devlete gidin ben zeynep kamilde yaptırdım ücretsi< hemde prof yapıyor 2 saniyelik bişi hiç canım yanmadı sonra zaten yatış yapılıyor ve 3 saat yatırıyorlar sizi

28 aralıkta bende amniosentez olacağım. Acı umurumda değil. şuan 4 aylık hamileyim. Testin sonucunda bebeğim 5 ayı bitirmek üzere olacak. düşünmek istemiyorum ama eğer down sendromlu çıkarsa ne yaparım. 5 aylık çocuk kocaman oluyor. Hiç içim rahat değil. Neden daha önce yapılamıyor bu test anlamıyorum.

bende c.tesı amnıosentez yaptırdım bıras karnımd aıgne yeırnde agrı var ama baska sorun yok benım bbegımde talipes dıye bır ayak hastalıgından supe edıldı oyusden ıstedıler 3lu teste yapıldu ama sonucu henuz almadım bakalım c.tesı bellı olckamıs 3lu ama asıl amnıosentez tabı merak edıorm 3hafta nasıl gecıcek bılemıyorum :KK43:

slm hayalkız.umarım iyi sonuclar aalırsın.ben amnıosentez yaptırmadım.ama benim bebeişimin ayagında bir aorun var.sadberk bir sorum olacak
slm.durumunuza çok üzüldüm.benim bebeğimdede aynı rahatsızlığa tanı koydular.pes ekinovarus diyolar.ama ben amniyosentez yaptırmadım.sanırım geç farkedildiği için.6.5 aylık farkedildi.acaba sizin sonuçlarınız ne çıktı?benim bebeğimin sağ ayagı.sizinkinin 1 mi yoksa herikisedemi?ben hergün doktorumun yanılmış olmasını dua ediyorum.çok şükür tedavisi var diyorum.sonuçtan beni haberdar edermisiniz?tsk ederım

ankarada yaptırıcam önereceğiniz uzman var mı? ayrıca çokta korkuyorum.. yaptırmayı hiç istemiyorum. kimle konuşsam okusam yaptıranlardan çok şükür ki sorunlu yada sonucu kötü çıkan yok. anlamıyorum neden yapılıyor o zaman :KK43:

mrb bende amniosentez yaptırdım 3lü tesitmde down sendromu riski çıkmıştı karnımdan su aldılar ve almadan önce ultrasonla bebeğe bakıyorlar ona iğne gelmeyecek şekilde suyu alıyorlar benim biraz canım yanmıştı çok sıkıntılıydım gergindim kendimi çok sıktım canım acıdı ama çok değil gelip geçici korkacak bişey yok sonucu 3 hafta sonraya veriyorlar bu sureç biraz sancılı geçiyo ama benimde temiz çıktı çok şükür sevinçten nasıl ağladım bilemezsiniz inşallah arkadaşım seninde temiz çıkar yeterki temiz çıkacağına inan bol bol dua et..

Ben doktorumla 3 lü test sonuçlarmı değerlendirmek üzere görüştüğümde çok ciddi, öyle riskimin çok yüksek olmadığını amniyosentezi bize bıraktığını söyledi. Benim ve eşimin içi çok rahat bu konuda. Rüyalarımda bile evladımı sağlıkla sıhhatle kucaıma aldığımı gördüm. Bunların etkisiyle de amniyosentez olayını şimdilik askıya aldık. Doktorumuz 20. haftayı bekleyelim ultrasonda tekrar bakalım ( ki ultrasonda bebeğimiz gayet sağlıklı herşey yolunda görünüyor) eğer bi anormallik görürsek amniyosentez yaparız dedi. Ama o içimdeki kurt hala beni kemiriyor :KK43:
Anlamadığım şey madem bu ikili ve üçlü testler bu kadar güvenilir sonuçlar vermiyor neden yapılıyor? Neden insanların içine kurt düşürülüyor? Bunun daha güvenilir bir yolu yokmudur? İlla ki amniyosentez mi yaptırmak lazım? Ben birinden de daha üçlü testim kötü çıktı amniyosentezimde kötü çıktı dediğini duymadım. Allah kimseye yaşatmasın tabi ki. :1no2:

X