amniyosentez yaptıranlar yardım!!!

HAYALKIZ

ece cerenin annesi:)
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
768
127
38
kızlar merhaba 12 mayısta amniyosentez tarıhımı aldım doktorumdan çok korkuyorum canım yanacakmı bebeğin canı yanarmı düşermi o an sonucum ne olacak offf sonuçtan sonrasını zaten düşünemıyorum bıle psıkolojım alt ust oldu yardımcı olun arkadaslar neler yasadınız amnıyosentezden bu kadar korkmam yersızmı?

canım içini ferah tut.allah büyük bebişini sana bağışlar.allahtan hayırlısını dile.amniyosentez hakkında çok bilgim yok ama yine de yazmak istedim

canım duyduğum kadarıyla acı hissetmiyormuşsun.iğneyi sokacakları yeri uyşturuyorlarmış.ama bunu k.doğumcu değil işinin uzmanı olan perinatolog tarafından yapılmalı.sen nerde yaptıracaksın?inşallh sorunsuz biter endişelenme.bu zor biliyorum.bende olsam endişelenrdim.herşey gönlünce olur inşallah

canım inş seninde canın yanmayacak bebişinede hiç bişşiy olmayacak allah korusun hayalcim için rahat olsun

merhaba ben amniyosentez yaptırdım ve inan boşuna endişelenmişim dedim bittikten sonra.
hiç bir acı hissetmedim o kadar kısa ve kolay olduki.bebeğimede hiçbir zarar gelmedi zaten doktorum o an gösterdi iğnenin yerini bebekten uzakta.içimi rahatlatmıştı.önemli olan işini iyi bilen birirnin yapması.benim sonucum da temiz çıktı.umarım sizin de herşey yolunda gider.ama dediğim gibi acı için endişelenmeyin gerçektende hissedilmiyor bile.geçmiş olsun şimdiden.

canım benimde arkadaşım yaptırdı..bebeğine down sendromlu demişlerdi..ama sonuçları temiz çıktı..şimdi oğlu 2 yaşında maşallah çokta tatlı..hatta bu akşam bende misafirdiler..yani dert etme bişiycik olmaz..inş.hemen atlatırsın sonuçlarında tertemiz çıkar...

merhaba bende yaptıranlardanım. 2 li test değilde 3 lü testte risk çıkmıştı. 17 haftalıkdı yaptırdığımda. ve gerçekten zor bir dönem beklemesi 3 haftada falan çıkıyo sonuç ama sen içini ferah tut. işlem sırasında ne senin ne bebeğinin canı yanmayacak. netten araştırdında görmüşsündür. ince bir iğne teninde zaten anlamıyosun sadece rahme girerken biraz gergin olduğu için rahim onu hissediyordun . ama zaten bir taraftan da ultrasonla bebeği kontrol ediyorlar. ona zarar vermemek için o yüzden hiç endişelenme. eminim bişi çıkmıcaktır. benim oğlumda da bişi çıkmadı herşey normal ve şu an 3 yaşında koca bi adam oldu:)

Canım arkadaşım bak ne güzel yorumlar yazmışlar, korkacak birşey yokmuş ne güzel.Herşey çok güzel olacak...

Sevgili hayalkız,
İçini ferah tut. Son derece sıkıntısız bir işlem. 3 dakikada oluyor bitiyor, inan kan aldırırken daha çok acı çekiyor insan. Bebeğeyse bir sıkıntı vermiyor çünkü dr ultrasonda bakarak bebeğin olmadığı bölgeden alıyor suyu. Sonrasındaki risklerse çok ama çok düşük. En zor kısmı 3 hafta beklemek ama o da geçiyor gidiyor ve hamileliğinin kalanını endişesiz geçirmek için değiyor.
İnşallah güzel sonuçlar aralacaksın,
İyi şanslar

canım bende yaptırdım senin duydugun korkuların aynısını bende yasadım cok zor biliyorum ama inan geciyor simdi cok tatlı bir bebegim var ve iyiki yaptırmısım hamileliğimin geri kalanını içim rahat gecirdim evet yaptırırken biraz agrıyor ama okadar sadece o anda sonra agrı kalmıyor riskde yok denecek kadar az bebegini kucagına alınca cektiğin bütün acılara degdiğini anlıyosun canım allah yardımcın olsun

canım bende yaptırdım hiç acı hissetmiyosun korkulacak hiçbirsey yok sadece sonucların acıklanması biraz uzun sürüyo.ama olsun güzel haberler alalımda varsın uzun sürsün benim bebeğim sağlıklı cıktı insallah seninkide öyledir.

gördün mü hayalcim bak çok yaptıran war ama kimse kötü şöle böle yazmamış o yüzden bebeğine morailni yüksek tutarak ona yardımcı ol onun senin iiliğine ihtiyacı war esirgeme ondan kolay değil çok zor ama onun için ii olmak zorundasın

Ben de çok korkuyordum amniyosentezden ya yaptırmam gerekirse diye ama sağolun beni de rahatlattınız.

Merhaba Hayalkız,ben 38 yaşında ikiz bebek bekleyerek amniyosentez yaptırdım.Şu an 6.5 aylık oğluşlarım var(bu arada 14 yaşında bir kızım,12 yaşında da bir oğlum daha var)İleri yaş hamilelii olduu için amniyosentez istenmişti.Nasıl korkmuştum ama inan acı verici bir işlem değil.Acı diye duyacağın bir enjeksiyondan fazla değil.Amniyosentez güvenilir bir merkezde yapıldığında risk faktörü çok az ki hamilelikte risk hep var.Benim ikiz bebek olduğu için daha riskliydi ama çok şükür hiç sorun yaşamadım,korktuğumla kaldım.İnşallah sen de sağsalim atlatırsın.Sonucu beklemek daha uzun zor bir bekleyiş....

merhaba hayalkız, benim bi arkadaşım uzman olmayan birine yaptırmış 3 yıl önce. işlem sonrası bebişin sıvısı azalmış. o yüzden hamileliğinin geri kalan 5 ayını yatarak geçirmiş. ama şimdi çok tatlı bi oğlu var.
yani sözün özü uzman birine yaptır. ist daymışsın. çapa tıp bu konuda uzman demişti benim dr um. allah yardımcın olsun.inşallah sonucun temiz çıkara.s.

çok saolun kızlar ınanın çok gergın bır durum herseyden once ona bısey olmasın dıye dua edıyorum moral verıyorsunuz bana ınanın çok rahatlıyorum allah herkesı evladına bagıslasın çok teşekkurler

hayalkız öncelik le şunu söyleyim ben 4 KEZ YAPTIRDIM....biraz fazla ama bebeğim içindi herşey ve hiç bi şey hissetmedim ve ben çok büyük konuşmuştum kesinlikle dayanamam yaptırmam die ama başa gelince herşeye dayanılıor sivrisinek ısırığı gibi falandır yani hiç stres yapma ...bebeğim sorunluydu bnm suyum azdı o yüzden dördüncüde alabildiler ...ama ama kaybettim bebeğimi ben 5 aylık hamileyken ama amniyosentezle alakası yok aklına öle şeyler getirme sen başka sorunlar vardı öle işte içini rahat tut git aldır sıvını her şey bebeğin için ...allah yardımcınız olsun...

hayalkız öncelik le şunu söyleyim ben 4 KEZ YAPTIRDIM....biraz fazla ama bebeğim içindi herşey ve hiç bi şey hissetmedim ve ben çok büyük konuşmuştum kesinlikle dayanamam yaptırmam die ama başa gelince herşeye dayanılıor sivrisinek ısırığı gibi falandır yani hiç stres yapma ...bebeğim sorunluydu bnm suyum azdı o yüzden dördüncüde alabildiler ...ama ama kaybettim bebeğimi ben 5 aylık hamileyken ama amniyosentezle alakası yok aklına öle şeyler getirme sen başka sorunlar vardı öle işte içini rahat tut git aldır sıvını her şey bebeğin için ...allah yardımcınız olsun...

çok geçmiş olsun uzuldum sızın adınıza umarım herşey yoluna gırer herkes için duacıyım

sevgili hayalkiz,canim gecmis olsun insallah hayirli sonuclar alirsin,bende benim canavara yaptirmistim anne karninda idrar torbasi buyuktu,benimkini cerrahpasanin profu riza madazli yapti hemde universitede tanidigim ender doktorlardan,korkacajk bisey yok ,merak etme insallah ayirli sonuclar alirsin

X