Çocuk Hastalıkları Suçiçeği Salgini Dikkat!...

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
A

ANNOŞ

Ziyaretçi
Oğlum 8 yaşında ve okullarında suçiçeği salgını var.23 Nisan gecesi suçiçeği çıkardı ve çok fazla döktü tavsiyelerinizi bekliyorum.Ayrıca emin olmadan ateş düşürücü vermeyin sakın.....

Oğlum 8 yaşında ve okullarında suçiçeği salgını var.23 Nisan gecesi suçiçeği çıkardı ve çok fazla döktü tavsiyelerinizi bekliyorum.Ayrıca emin olmadan ateş düşürücü vermeyin sakın.....

gecmişolsun canım benim oglumda cıkardı ama yaşını hatırlayamıyorum

fazla olmadı ama kaşıntısı vardı bi ilaç vermişlerdi kaşıntısı içindi

gecengun kızımı acile bakırköy ssk ya götürdük orda birbebekte su cicegi cıkarrmış
kızımla yanyana muayene oldu 11 gun falan oldu belirti yok sanırım bulaşmadı ama hastanede bircok bebek ve cocuk vardı
zaten hastanede daha cok mikrop var

suçiçeğinin kuluçka süresi 14 ila 21 gündür.Ve bulaşıcılığı çok yüksek bir hastalıktır.Damlacık yoluyla havada kalır ve solunumla ayrca dökünülerden temasla bulaşır.Bir de en kolay bulaşma sebebi şu,döküntü olmadan 2 3 gin öncesinde bulaştırcılığı başlar.B enim oğlumun bugün 4. gün bitti yenileri var ama ilk çıkanlar kurumaya kabuklanmaya başladı.Çok hafif denir ama eziyetli bir hastalık bir de okuldan alıkoyuyor.Aşılı olan arkadaşı bile çıkardı oğlumdan bir gün sonra....

X