Hamilelikte soda içmek zaralı mı?

canımm benim bildiğimm soda ve maden suyu farklı seyler gebelikte soda önerilmiyor.yapay olduğu için.yerine doğal olan maden sodası öneriliyor.yani meyvalı olanları içmememiz gerekiyor.içerik oranları en iyi olan kızılay ve akmina maden suyu diye biliyorum.günde 1 tane içilmesi gebelikte öneriliyor.

benim bildiğimde soda ve maden suyu ayrı şeylerdir.yapay olmasını bilmemde sodanın önerilmemesinin diğer bi büyük sebebi de içinde sodyum olmasından dolayı tansiyona etki etmesi.önerilen adındanda anlaşılacağı üzere maden yani doğal mineralli su..

ben de hamileliğimde çok fazla maden suyu içiyodum.hatta korkarak içiyodum zararlı olur mu diye ama midem çok bulanıyo ve yanıyodu.doktorum aksine yararlı olduğunu söylemişti.özellikle kusanlar için kaybettiği mineralleri maden suyuyla geri kazanıyomuş vücut.

zararelı degıl...........ıçınde mıneraller var gunde ıkı tane ıçıyorum cıok rahatlatıyo kola ıçme dedı dokturum eeeeee napalım soda ıyı oluyo.................

bana da doktor magnezyum açısından önerdi.bide şeyi farkettim.mide yanmasını alıyor.ben o yüzden midem yandığında özellikle içiyorum

Geçen doktoruma kontrole gittiğimde hergün 1 şişe soda içtiğimi söyledim. O da bana ,haftada 1 tane iç yoksa ödem yapar dedi. Gerçi ben yinede hergün içiyorum mideme çok iyi geliyor çünkü. Şimdilik ödem falan yok ama kafamı karıştırdı.

arkadaşlar merhaba.....bu topiği dün akşam okumuştum, bugün kontrolüm vardı doktoruma sordum günde 2 adeti geçmediği sürece bir zararı yokmuş.

canım benim doktorum da hafta da 3 kez içebileceğimi söyledi maden suyunu.
içnde mineral olduğu için faydalı dedi.

soda kalsiyum açısından zengin bir içecek. ayrıca diğer minerallerde var. içindeki sodyum tuzun bileşeni olduğu için ödem yapabilir bence de.ama temeklerdeki tuz miktarını azaltmamız lazım. meyvelilerin içeriğini okudun. tatlandırıcı vs. var .sodaya limon sıkıp içiyorum ben de.

gercek maden suyu zararlı değil hatta günde bir kere içilmesi gerekiyor ama benim merak ettiği meyveli olanlar onların içinde katkı maddesi var onun için zararlı olabilir mi acaba

Benim doktorum sade soda içebilirsin faydalı ama meyvelilerden tüketme dedi.
Normal suda bazı alamadığımız mineralleri soda sayesinde alabiliyoruz ama meyvelilere pek yaklaşmayın derim.

Hamilelikte minerale ihtiyaç olduğu için maden suyu içmenin sakıncası yok. Ama abartmayın. Meyveli değil doğal klasik maden suyu için arkadaşlar

soda içmeyin maden suyu için...
ikisi ayrı şeyler..
sağulsun kızlar ugraşmış araştırmış yazmış burayaa neden okumuyorsunuz arkadaşlar, maden suyu yani zengin mineralli su hamilelikte ve normal zamanlarda çok faydalıdır.
ama soda demeyin o farklı bişi. doğal diil.
ha, meyveli olanları da üzerinde de yazıyor, bildiğimiz koladan farksız, karbondioksiti asitli içecekler... onlardan da sakının.

gebelik döneminde içilen maden suyundaki mineraller doğrudan bebeğe geçiyor ve bebeğin kemik gelişimini hızlandırıyor ve boyunu uzatu-ıyor diye duymuştum bir kaç yerden ama genede tereddütlerim var içmiyoum.heleki meyveli soda bence hiç içmeyin:) tadı ii olmasada maden suyu için.derim ben.gerekli vitamin ve mineralleride başka türlü bebeğime ulaştırıcam artık çübki hala kararsızım:KK43:

bende sadesini cok seviyorum doktoruma hic sormadim ama o bana bilgi verirken eger cok seviyorsan gunde bir tane icebilirsin dedi meyveliyi sevmedigim icin onu sormadim

slm hanımlar bende hamileyim ve çok kötü mide bulantılarım oluyo içtiğim 1damla su bile midemi bulandırıo yani su bile içemyrm içebilidiğim tek sıvı soda onunda susluğumu gidermek için ve bulantımı bastırması için içiyrm acaba bi sorun olur mu?

X