Hamilelikte soda içmek zaralı mı?

Strawberry_83

Guru
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2008
5.352
1.396
hamilelikte meyveli soda içmek zararlı mı bilen varmı kolanın zararlı olduğunu biliyorum ama soda ve diğer asitli içeceklerde zararlı mı acaba?

kuzenime doktoru hamileligi boyunca soda icmesini önermisti.
Bebekte sarilik olmasini engelliyormus,ama siz yinede bi arastirin :)

canım bana da yeni doğum yapmış bir arkadaşım önerdi
özellikle maden suyunun içinde minerallerde bulunduğu için faydalı dedi
ben içiyorum
istersen dr. danış için rahat olur

bende bunu merak ediyodum asitli oluyoya bide gene gebelikte bu konuda okumuştum bebeğin gazını alıyomuş diye doğrumuki:uhm:CADIARZU

Bende sodanın içine basılan gazın oksijen olduğunu biliyorum....yani zararlı degil diye biliyoruz genelde çok öneriliyor hamilelikte...benim dr. birşey demedi bu konu hakkında bende sormadım bir daha gittiğimde sorayım..

canım bende içiyorum limonlu olanından önce bende endişe ettim ama tvde bir yerde dinlemiştim hamilelerin doğal maden suyu içmelerini ve sodanın içindeki doğal minerallerin hamilelikte çok faydalı olacağını söyledi...

evet buna çok sevindim normalde kolayı çok seviyorum yani beni çok rahatlatıyodu yemeklerle en azından şimdi kola yerine beni ferahlatıcak sodayı içerim çok ii çok sevindim valla :KK70: zaten şimdi ara ara içim yanıyo yazın kimbilir nasıl olur

aaayy inanmıorum ya soda zararlı değil mi?? ya bende günlerdir sodaya aş eriyorum.miğdem acaip yanıyor.kola içmel istemiyorum asitli birşeylere ihtiyacım vardı bunu öğrendiğim çok iyi oldu.sevgili eşim bu gece hazır ol :dance: seni markete soda almaya yollıcam sırnaşık şey

kızlar ben temmuz annesiyim soda konusunu doktoruma yeni sordum bol bol iç dedi meyveli soda içiyorum bende günde 1-2 tane kolaya çok sarmıştım son bi kaç haftadır onu bırakmak için başladım soda hem vitaminliymiş hemde rahimdeki suyu artırırmış. herkese sağlıklı hamilelikler...

Yok kızlar soda zararlı degil, rahat rahat içebilirsiniz, tabii ki katkısız meyveli olmasına dikkat edin.
Bir de bebek hareketlenmeye basladıgında soda içip u/s ye giderseniz hbebek sodanın mide icinde cıkardıgı seslere tepki vermek için cok hareketleriniyormus, bana gittigim klinikteki hemsire ileride içip gelmeni tavisye ederim demişti.
Referanslarınıza....

meraba doktorum soda zarrlı sakın ıcme dedı benden solemesı

selam canım hoşeldin aramıza a.s. bende sordum doktoruma ama günde 2 tane içebilrsin dedi bir zararı olduğunu söylemedi.hatta yararları varmış yani.biz hepimiz içiyoruz yerimseniben bu arada kızlar acaip rahatlıyorum ya artık doya doya içiyorum :roflol:

ben hamileyken hayatımda hiç istemediğim kadar canım soda istiyordu ve bir donem 5-7 ay arası neredeyse gün aşırı soda içmiştim.

Kızlar ben 2 aylık hamileyim ama içim yanıyor neden acaba?
Sürekli boğazımı yakacak asitli bişeyler çekiyor canım, bende soda içiyorum.
Boğaz yanması için erken değilmi?

kızlar sodanın içinde bolca mineral olması nedeniyle içmekte bir sakınca olduğunu sanmıyorum ancak meyveli sodalar işlenmiş olduğu için doğal maden suyunu tercih ederseniz bence daha iyi olur, benim gibi doğalı sevmeyen ve içemeyenlere önerim maden suyuna organik meyve suyu yada evde hazırladığınız meyve suyunu katın

Son düzenleyen: Moderatör:
X