kimyasal gebelik yaşayan var mı?

newmoon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
6
0
ben kimyasal gebelik yaşadım, yani kan testinde gebelik çıkıyor; ancak gebelik ürünü bulunmuyor. içinizde bunları yaşayanlar var mı? gelin paylaşalım...

evet newmoon
ben geçen sene yaşadım
testte çıktı ama kese görünmedi
zaten 5,5 haftalıkken düşükle sonuçlandı maalesef

ama seninki belki geç döllenmedir
gittinmi dr a
gebeliğin devam ediyormu

ama seninki belki geç döllenmedir
gittinmi dr a
gebeliğin devam ediyormu
tabi gittim dr'a o da öyle söyledi zaten. döllenmeden sonra bebek sağlıklı değilse vücut onu kabul etmiyormuş ve adet kanamasıyla birlikte gidiyormuş. adetim gecikince çok emin olmuştum hamile olduğuma;ama böyle sonuçlandı işte. denemelere devam ediyoruz bugün adet olmam gerekiyor ama tık yok, ama kasıklarımda ağrı var :KK43:

geçmiş olsun newmoon. Bende beklemedeyim.Dün adet tarihimdi henüz gelen giden yok.Bakalım ne olcak.

ben 2 kez bunu yaşadım.önce değer yüksek çıkıyo.198 gbi..daha sonra 2 günde bir artması gerekirken yarı yarıya düşüyor değer.sonra da kanamayla atılıyor.dilerim sağlıklı bir hamilelik yaşatır rabbim

arkadaşım ben daha geçen ay yaşadım bunu, 28.gündeki b hcg 25 çıkmıştı, 30. günde 55 e yükselince çok sevinmiştik ama doktorum 3.kez yaptıralım emin olalım dedi, 32. gündeki test sonucu 32 çıktı ve çok üzüldük tabi, 36. günde regl kanamam başladı normalinden farksızdı 1 hafta sonra doktora gittim herşey normale dönmüş isterseniz bu ay korunmayabilirsiniz dedi, bizde bu ay korunmadık ama doktorum yumurtalarımı çok küçük buldu muayene ettiğinde ve belki bu ay yumurtlamazsın dedi,bakalım işte, 7 nisanda regl olmam gerek ama hiç ümidim yok bu ay, senin hikayen nasıldı peki?

arkadaşım ben daha geçen ay yaşadım bunu, 28.gündeki b hcg 25 çıkmıştı, 30. günde 55 e yükselince çok sevinmiştik ama doktorum 3.kez yaptıralım emin olalım dedi, 32. gündeki test sonucu 32 çıktı ve çok üzüldük tabi, 36. günde regl kanamam başladı normalinden farksızdı 1 hafta sonra doktora gittim herşey normale dönmüş isterseniz bu ay korunmayabilirsiniz dedi, bizde bu ay korunmadık ama doktorum yumurtalarımı çok küçük buldu muayene ettiğinde ve belki bu ay yumurtlamazsın dedi,bakalım işte, 7 nisanda regl olmam gerek ama hiç ümidim yok bu ay, senin hikayen nasıldı peki?

benim ki de 5 gün gecikti;ama bu sürede ben hep meraktan idrar testi yaptım ilkinde ikinci çizgi silik çıktı, sonrakiler hiç çıkmadı. en sonunda kan testi yaptırdım. ertesi gün sonucumu almaya gidecekken kan geldi ve devam etti.hemen sonucu öğrendim 18 çıkmıştı! 5.hafta için çok düşük bir değer olduğunu biliyordum ;ama insan kendine konduramıyor işte. ertesi gün ölçüm yaptırdım değer 4'e düşmüştü. dr'um biyokimyasal gebelik yaşamışsın dedi. şubat ayında yaşadım bu olayı, martta pek uğraşmak istemedim açıkçası. bu ay tekrar denedik. bu arada şunu öğrendm yumurtlamam geç oluyormuş. halbuki bu çocuk işine başlamadan önce 24 günde bir olurdum ama artık 32 güne çıktı. 4 aydır deniyoruz. bugün adet olmam gerekiyor ama daha bi şey yok, umarım benim ve diğer tüm isteyenlerin gönüllerinden geçenler olur...

benim ki de 5 gün gecikti;ama bu sürede ben hep meraktan idrar testi yaptım ilkinde ikinci çizgi silik çıktı, sonrakiler hiç çıkmadı. en sonunda kan testi yaptırdım. ertesi gün sonucumu almaya gidecekken kan geldi ve devam etti.hemen sonucu öğrendim 18 çıkmıştı! 5.hafta için çok düşük bir değer olduğunu biliyordum ;ama insan kendine konduramıyor işte. ertesi gün ölçüm yaptırdım değer 4'e düşmüştü. dr'um biyokimyasal gebelik yaşamışsın dedi. şubat ayında yaşadım bu olayı, martta pek uğraşmak istemedim açıkçası. bu ay tekrar denedik. bu arada şunu öğrendm yumurtlamam geç oluyormuş. halbuki bu çocuk işine başlamadan önce 24 günde bir olurdum ama artık 32 güne çıktı. 4 aydır deniyoruz. bugün adet olmam gerekiyor ama daha bi şey yok, umarım benim ve diğer tüm isteyenlerin gönüllerinden geçenler olur...

bende bu ay geç yumurtladığımı farkettim, 17. günde ovulasyon testi pozitif oldu ama ateşim yükselmedi yani açıkçası kafam karıştı benim de, umarım bu ay hamile kalırsın canım allah gönlüne göre verir, benim aralık ayında 21 haftalık olan bebeğimin kalbi durdu ve normal doğum yaptım, daha hala atlatabilmiş değilim, çok üzgünüm hala..... mart ayında ilk kez denedik ve bu seferde başıma bu geldi, çok çok çok üzülüyorum allah kimseye yaşatmasın böyle birşeyi çok zor....
şimdi tek istediğim tekrar bebeğimin olması allahım bana böyle bir şeyi yaşatmaz inşallah...

bende geçen ay yaşamıştım bunu ilk gün 187 cıktı sonucum ve hemn anlamıştım bu gebelikte bi anormallık var diye cünkü daha önce ki gebeliğimde ilk gün geçikmesinde 587 dibi bi rakam oluşmuştu hcg de, sonra 2 sonra tekrar bi kan testi daha bu seferde 40 lara düşmüştü ilk defa böğle bişey yaşamıştım kimsedende duymamıştım bi anormallık zannettim hemen doktara koştum doktorum bana kimyasal bi gebelik geçirdiğini ilettince rahatladım bu ay yine gebe kaldım ama bu sefer tuttu gibi sanki su an 5 haftalığım yani bu tür gebelikler oluyomuşşşş arkadaşlar

bende bu ay geç yumurtladığımı farkettim, 17. günde ovulasyon testi pozitif oldu ama ateşim yükselmedi yani açıkçası kafam karıştı benim de, umarım bu ay hamile kalırsın canım allah gönlüne göre verir, benim aralık ayında 21 haftalık olan bebeğimin kalbi durdu ve normal doğum yaptım, daha hala atlatabilmiş değilim, çok üzgünüm hala..... mart ayında ilk kez denedik ve bu seferde başıma bu geldi, çok çok çok üzülüyorum allah kimseye yaşatmasın böyle birşeyi çok zor....
şimdi tek istediğim tekrar bebeğimin olması allahım bana böyle bir şeyi yaşatmaz inşallah...

mimoza canım rabbim sabır versin çok üzüldüm.peki sebebi neymiş meleğini kaybetmendeki..inşallah kimseye yaşatmaz rabbim:1no2:

mimoza canım rabbim sabır versin çok üzüldüm.peki sebebi neymiş meleğini kaybetmendeki..inşallah kimseye yaşatmaz rabbim:1no2:

nisacım, yapılabilecek tüm araştırmalar yapıldı kromozomlara bakılmadı sadece çünkü bebeğime otopsi yaptırdık mecburen ve sonuç bebeğimin herşeyiyle sağlıklı olduğu yönündeydi... sonuçta tromboz paneli testimde mthfr heterozigot olduğu çıktı, pıhtılaşmaya eğilimim varmış, minik bir pıhtı bebeğimin kalbine giden damarlarda tıkanıklık oluşturmuş ve sonuçta meleğimin kalbi dayanamadı....... çok zor arkadaşlar çok zor her nefesimde hala minik kızımı düşünüyorum inanırmısınız, kimselere belli etmemeye çalışıyorum eşim çok üzülüyor halime bu yüzden güçlü durmaya çalışıyorum, tek istediğim tekrar bebeğimin olması belki acım hafifleyecek ama hiç geçmeyecek biliyorum...allah kimseye yaşatmasın böyle birşeyi ....

bende geçen ay yaşamıştım bunu ilk gün 187 cıktı sonucum ve hemn anlamıştım bu gebelikte bi anormallık var diye cünkü daha önce ki gebeliğimde ilk gün geçikmesinde 587 dibi bi rakam oluşmuştu hcg de, sonra 2 sonra tekrar bi kan testi daha bu seferde 40 lara düşmüştü ilk defa böğle bişey yaşamıştım kimsedende duymamıştım bi anormallık zannettim hemen doktara koştum doktorum bana kimyasal bi gebelik geçirdiğini ilettince rahatladım bu ay yine gebe kaldım ama bu sefer tuttu gibi sanki su an 5 haftalığım yani bu tür gebelikler oluyomuşşşş arkadaşlar

edam, sen hemen ardından mı hamile kaldın?peki sende de geç yumurtlama sorunu olmuşmuydu?kaçıncı gün kanaman başlamıştı? normal sıklusun kactı? çok soru sordum ama cevaplarsan çok sevinirim.

ben 2 kez bunu yaşadım.önce değer yüksek çıkıyo.198 gbi..daha sonra 2 günde bir artması gerekirken yarı yarıya düşüyor değer.sonra da kanamayla atılıyor.dilerim sağlıklı bir hamilelik yaşatır rabbim

nisacım şu an hamile misin? diğerlerini ne kadar aralıklarla yaşamıştın? doktor sana ilk ay korunma vermişmiydi peki? ardından normal sıklusların düzenlimiydi? geç yumurtlama falan varmıydı?
nisacım cok oru oruyorum sana da ama tekrar böyle birşeyi yaşamamak için ne yapmak gerekir acaba diye çok endişeliyim de canım.....

CANIM BENDE YAŞADIM KIMYASAL GEBELIĞI ASLINDA Bİ ÇOK KADIN YAŞAR AMA ANLAYAMAZ KIMYASAL GEBELIK BEBEK RAHIME OTURMADAN YUMURTALIK DIŞINDA YAŞAMAYA ÇALIŞIYOR TUTUNAMADIĞI İÇİNDE DÜŞÜYOR AMA KURTAJADA GEREK KALMIYOR GENELDE ÇUNKU KENDISI YAŞAMINA KISA ZAMANDA SON VERIYOR ÇOK KAFAYA TAKILACAK BI DURUM DEĞİL DIĞER GEBELİĞİNİ BU DURUM ETKILEMEZ BEN KIMYASAL GEBELIKTEN 2 AY SONRA TEKRAR GEBE KALDIM SORUN OLMUYOR YANI SAKIN CANINI SIKMA ALLAH KUCAĞIMIZA ALMAYI NASIB ETSIN INSALLAH

nisacım şu an hamile misin? diğerlerini ne kadar aralıklarla yaşamıştın? doktor sana ilk ay korunma vermişmiydi peki? ardından normal sıklusların düzenlimiydi? geç yumurtlama falan varmıydı?
nisacım cok oru oruyorum sana da ama tekrar böyle birşeyi yaşamamak için ne yapmak gerekir acaba diye çok endişeliyim de canım.....

CANIM BENİM BENİM YAŞADIKLARIM DA PEK İÇ ACICI DEĞİL.BEN 5 DÜŞÜK YAŞADIM.2Sİ KİMYASAL GEBELİK,2Sİ BOŞ GEBELİK,BİRİNDE DE KALP ATIŞI DURDU.ONUN İÇİN BEBİŞİNİ KAYBETTİĞİNİ OKUYUNCA İNANKİ NELER YAŞADIĞINI ÇOK İYİ ANLIYORUM.RABBİM SABIR VERSİN.BİRDE SAĞLIKLI BİR BEBİŞ VERSİN:emir_bebek:CANIM BEN ŞUAN HAMİLEYİM 15 HAFTAYA GİRDİK ÇOK ŞÜKÜR DAHA ÖNCE HEP 7-8-9 HAFTALIKKEN KAYBEDİYODUM.BU DEFA İLERLEDİ AMA KORKULARIM BİTTİ Mİ HAYIR ÖLÜYORUM ÖDÜM PATLIYO BİŞEY OLACAK DİYE.DR BANA DÜŞÜKLERİMDEN SONRA ŞUNU SÖYLÜYODU 3 AY KORUN.AMA KİMYASALDA KENDİNİ NE ZAMAN HAZIR HİSSEDERSEN O ZAMAN DENEYİN DEDİ.TABİ HEMEN HAMİLE KALAMADIM 6.AYIMDA KALDIM.DŞÜKLERDEN SONRA BÜTÜN ARAŞTIRMALARIM YAPILDI AMA HİÇ BİR PROBLEM BULUNAMADI.DR LAR SAĞLIKLI BİR GEBELİK ELDE EDENE KADAR DENEYECEKSİNİZ DEDİ.UMARIM KİMSEYE YAŞATMAZ,YAVRULARINI BAĞIŞLAR HERKESİN

Nisacım,merhaba.Ben de 1 adet boş ve bi adet de kimyasal gebelik yaşadım.Boş gebelikten ve bu kadar düşükten sonra sana kromozom testi yapıldı mı canım?Bende düşük düzeyde kan pıhtılaşması sorunu çıktı ve doktorum sebep olarak bunu gösterdi fakat bir de kromozom testi yapalım dedi ve ben çok korkuyorum.Ama senin yazdıklarını okuyunca biraz rahatladım.Demek ki bu kadar düşük ve boş gebelikten sonrada sağlıkla hamile kalınabiliyormuş.İnşallah bu sefer hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın.Bir de boş kesede düşük mü oldu kürtaj mı oldun canım?

çok üzüldüm canım, inşallah en yakın zamanda sağlık bir bebeğin olur ve üzücü her şey geride kalır...

merhabalar aranıza yeni katıldım.bende kimyasal gebelik yaşadım.zaten 2.tüp bebek denememizdi.yine hüsranla sonuçlandı.bu kez kimyasal gebelikde olsa enazından gebelik ,3 kez sansımız daha mı yüksek olur?bilgisi olan varmı

Adet günü kan testi yaptırdım 81.73 çıktı.2 gün sonra tekrarladık 55.45 e düştü.Doktorum kimyasal gebelik dedi.3 gün sonra testi tekrarlıycam 20 lere fln düşerse kendini atar o dedi.Bekliyorum.Çokk kötüyüm...2 bebeğiminde kalbi durmuştu.bu da böyle oldu.Bakalım ne olcak..Acaba ne zaman başlar kanamam?

X