Mezolift (Yüz Gençleştirme)

vicdan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2006
1.098
25
Mezolift nedir?

Mesolift yüz, boyun el ve dekolte cildinde erken yaslanan dokuyu yeniden canlandiran ve tedavi eden, Fransa ve italyada popüler olmus, denenmis ve test edilmis bir metottur. Vücut mezoterapisinde kullanilan tabanca kullanilmadan, manuel olarak özenle hazirlanmis karisimlarin özel tekniklerle cilt içi-altina, yine özel ince igneler ile enjekte edilmesi yöntemidir.

Bu tedavi edici yöntem cerrahisiz, anestezisiz yüz gerginlestirme (face-lifting), kirisiklarin azalmasi, doldurulmasi, kontur düzeltme, gevsekligin azaltilmasi, leke tedavisi, yaslanmayi geciktirme (anti-aging) amaçlarla uzun yillar basarili bir sekilde yapilmaktadir. Ayrica gözalti yag torbalarinin azaltilmasi amaçli Lipo-Dissolve/Lipostabil uygulanmasi son zamanlarda yayginlasmaktadir.

Mezolift yararlari nelerdir?

Cilt gerginligini artirir

Kirisikliklari ve açik porlari azalttirir.

Kollajen üretimini arttirir

Hücre siklüsünü hizlandirir

Yaslanmayi geciktirir

Derm tabakasi yogunlugunu uyarir

Enjeksiyonda dikkat edilecek hususlar:

Karisim bölgesel dagitilmali

Genel dolasima geçis geciktirilmeli

Bu nedenle, karisim mikro-doz halinde, yüzeyel, deri-içi verilmeli ve mümkün oldugunca seyreltilmelidir.

Uygulama Teknigi ve materyaller

Cildin (yüz, boyun, el, dekolte) canlanmasi ve kirisikliklarin tedavisi için "infiltrasyon" teknigini tercih ediyoruz. Büyük ifade kirisikliklar için "çizgi seklinde enjeksiyon" veya "retrograd yani igne çekilirken ürünü verme" yöntemini kullaniyoruz...Cildin ve kirisikligin durumuna göre her iki teknikle hem kirisiklik tedavisi hem de cilt canlanma ve toparlanma tedavisi ayni seansta yapilabilmektedir...

Enjeksiyon yöntemi:

El yöntemi: 4mm veya 30 G 13 mm.lik özel igne ve 5 cc.lik enjektör

Pistormatik cihazi : istenilen modta enjeksiyon yöntemi

Her iki yöntemde uygulama zahmetsiz, kanamasiz, hizli ve etkilidir. Seans öncesi makyaj yapilmamasi önemlidir..

Kullanilan Ürünler:

Cilt metabolizmasini etkileyen çesitli ürünlerden olusmus karisimlar kullanilir :

hyalüronik asit: insan bag dokusu içinde çok miktarlarda bulunan dogal bir polimerdir. Suyu emerek siser ve elastikiyet saglar, kurulugu giderir.

vitaminler : vitamin A epidermisin gelisimini kontrol eder ve yaslanmayla dermisteki incelmeyi kismen giderir. ; Vitamin E peroksidazlar tarafindan hasara karsi dokulari koruyan bir antioksidandir ; vitamin C kollajen sentezini uyarir ve melanin üretimini yavaslatir ; vitamin B cildin biyolojik dengesini saglayan vazgeçilmezlerdendir ; vitamin K kanin mikrodolasimini düzenler.

amino asitler : yaslanma süresinde olusan doku hasarini tamir eden ve yeniden yapan proteinlerin yapisal elemanlaridir.

mineral tuzlari: hücrelerin çesitli biyolojik aktivitelerini uyararak, doku metabolizmasini düzenlerler.

koenzimler: enjekte edilen doku içindeki biyokimyasal reaksiyonlari gelistirir ve doku tamir hizini artirir.

nükleik asitler: cilt proteinlerinin sentezini uyarirlar

Seanslarin Sekli ve sikligi:

Süphesiz cildin kivamina, yasa, kirisikligin derecesine bagli olmakla birlikte, mezoterapinin genel prensibine uymaliyiz "Az, seyrek ve en uygun yere".....

Ilk ay, 3 veya 4 seans

Ikici ay, 15 günde 1 seans

Üçüncü ay, 15 günde 1 seans

Ayda 1 seans idame tedavi

Paket programlar kisiye özel hazirlanmaktadir.....

Dikkat edilecek hususlar:
Meyve asitleri, glikolik asit yada retinoik asit içeren krem/ürünler tedavi sirasinda irritan etkilerinden dolayi kullanilmamalidir.

Akne rosea, asiri genis damarlara sahip, uçuk, egzema, dermatit veya emzirme/hamile olan bireylere uygulanmamalidir.

Klinik Izlenim:

Ilk beklenen etki "pariltili, iyi yüz" etkisidir. Bu esasen tenin daha parlak ve kirmizi olmasina baglidir...

Ikinci etki "mezo-lifting, yani mezo-kaldirma" etkisidir. Her igne etrafinda çekilme ve cildin gerginlestigi duygusu vardir

Üçüncü etki, kirisikliklarin "dolma" etkisidir. Ilk seanslarda bu etki geçici olur. Bu susuzluktan kaynaklanir. Seans sayisi arttikça dolma etkisi kalici olur....

Sonuç:

Mezoterapi cildin yaslanmasinin ve kirisikliklarin mantikli bir tedavisidir. Çünkü kolayca epidermis bariyerini geçerek az ama aktif ürünleri dogrudan derma içine birakir. Kozmetolojide bu söz konusu degildir. Vitaminler fonksiyon yetersizligini düzeltirler. Aminoasitler daha iyi protein yapisi olustururlar. Minerallerorta tabaka iyon dengesini saglarlar. Ko-enzimler biyokimyasal reaksiyonlari aktive ederler. Nükleik asitler sentezi uyarirlar

Mezoterapi günes ve sigaranin bozdugu cildin yaslanmasini önlemek için harika bir yöntemdir.

Son düzenleme:
fisfisfis Arkadaslar ne dersiniz pek faydalı gibi geldi bana:1rolleyes:KK70:eneyen ya da konuyla ilgili ciddi araştırmada bulunan varmı?fisfisfis

mrb ben gecen hafta 5 ay süren bi lifting tedavisine basladım. cilt temizliği yapılacak ve lifting. eger memnun kalırsam yazarım. aslına baksınız cok hahif mimik krısıklıkları var. oda cok güldüğüm için. :))

senem cnm bu lifting tedavisi nasıl yaplıor tabanca gibi bir aletle mi yoksa enjekte ile mi birde acıyor mu ?

ben yaptırdım canım.. gecen yıldı sanırım.. yüzümü uyusturdular fakat yüzüm su ciceği cıkarmıs gibi oldu ve sisti.. önermem kimseye..

iki iğne verdiler ödem olusmus yüzümde.. o igneleri vuruldum sükür ki gecti yüzüm..

iyi gunler ben bir süredir bagdat cad erenkoyde MD dermatolojı ye gidiyorum ..gokhan beyin hastasıyım..1 yıldır düzenli gittim ve tedavilerinden cok memnun kaldım..gunes lekelerim vardı..cildimde sarkmalar vardı..tabi bi de botox ihtiyacım..zaten merkezde cok cesitli lazerler var..lekelerimi ayrı bir lazerle giderdiler..cildim sarkıklığınıda yine baska bir lazerle giderdiler..bi de mezolift denen bir yontem varmış..onu yaptılar..bir ampul ilaç var içinde cilt için gerekli olan vitamin ve mineraller varmış onu uyguladılar belli aralıklarla...valla sonucu ben ve cevrem cok olumlu bulduk.. o yuzden paylaşmak istedim..birazda botox yaptılar ..hep korkardım yuzum, bakışım değişirmi diye ama hiçte değişmedi aksine guzelleşti keske daha once yaptırsaymışım...bırde cok durustler bence bana uygun olmayan bişeyler istediğimde beni hep uyardılar ve yapmadılar..yanii gunumuzdeki pek cok yer gibi para için herseyi yapanlardan değiller...ucretleri cok makul..paket indirimleri falan da var

selamlar hiç acımadı benim ki sanırım ozel bir aletleri olduğu için

mikro needling adinda bir tedavi varmis igneyle yani günes lekeleri ve kirisikliklari gideriyormus 3seans . bu konu hakkinda bilgisi olan varmi

Mezolift nedir?

Mesolift yüz, boyun el ve dekolte cildinde erken yaslanan dokuyu yeniden canlandiran ve tedavi eden, Fransa ve italyada popüler olmus, denenmis ve test edilmis bir metottur. Vücut mezoterapisinde kullanilan tabanca kullanilmadan, manuel olarak özenle hazirlanmis karisimlarin özel tekniklerle cilt içi-altina, yine özel ince igneler ile enjekte edilmesi yöntemidir.

Bu tedavi edici yöntem cerrahisiz, anestezisiz yüz gerginlestirme (face-lifting), kirisiklarin azalmasi, doldurulmasi, kontur düzeltme, gevsekligin azaltilmasi, leke tedavisi, yaslanmayi geciktirme (anti-aging) amaçlarla uzun yillar basarili bir sekilde yapilmaktadir. Ayrica gözalti yag torbalarinin azaltilmasi amaçli Lipo-Dissolve/Lipostabil uygulanmasi son zamanlarda yayginlasmaktadir.

Mezolift yararlari nelerdir?

Cilt gerginligini artirir

Kirisikliklari ve açik porlari azalttirir.

Kollajen üretimini arttirir

Hücre siklüsünü hizlandirir

Yaslanmayi geciktirir

Derm tabakasi yogunlugunu uyarir

Enjeksiyonda dikkat edilecek hususlar:

Karisim bölgesel dagitilmali

Genel dolasima geçis geciktirilmeli

Bu nedenle, karisim mikro-doz halinde, yüzeyel, deri-içi verilmeli ve mümkün oldugunca seyreltilmelidir.

Uygulama Teknigi ve materyaller

Cildin (yüz, boyun, el, dekolte) canlanmasi ve kirisikliklarin tedavisi için "infiltrasyon" teknigini tercih ediyoruz. Büyük ifade kirisikliklar için "çizgi seklinde enjeksiyon" veya "retrograd yani igne çekilirken ürünü verme" yöntemini kullaniyoruz...Cildin ve kirisikligin durumuna göre her iki teknikle hem kirisiklik tedavisi hem de cilt canlanma ve toparlanma tedavisi ayni seansta yapilabilmektedir...

Enjeksiyon yöntemi:

El yöntemi: 4mm veya 30 G 13 mm.lik özel igne ve 5 cc.lik enjektör

Pistormatik cihazi : istenilen modta enjeksiyon yöntemi

Her iki yöntemde uygulama zahmetsiz, kanamasiz, hizli ve etkilidir. Seans öncesi makyaj yapilmamasi önemlidir..

Kullanilan Ürünler:

Cilt metabolizmasini etkileyen çesitli ürünlerden olusmus karisimlar kullanilir :

hyalüronik asit: insan bag dokusu içinde çok miktarlarda bulunan dogal bir polimerdir. Suyu emerek siser ve elastikiyet saglar, kurulugu giderir.

vitaminler : vitamin A epidermisin gelisimini kontrol eder ve yaslanmayla dermisteki incelmeyi kismen giderir. ; Vitamin E peroksidazlar tarafindan hasara karsi dokulari koruyan bir antioksidandir ; vitamin C kollajen sentezini uyarir ve melanin üretimini yavaslatir ; vitamin B cildin biyolojik dengesini saglayan vazgeçilmezlerdendir ; vitamin K kanin mikrodolasimini düzenler.

amino asitler : yaslanma süresinde olusan doku hasarini tamir eden ve yeniden yapan proteinlerin yapisal elemanlaridir.

mineral tuzlari: hücrelerin çesitli biyolojik aktivitelerini uyararak, doku metabolizmasini düzenlerler.

koenzimler: enjekte edilen doku içindeki biyokimyasal reaksiyonlari gelistirir ve doku tamir hizini artirir.

nükleik asitler: cilt proteinlerinin sentezini uyarirlar

Seanslarin Sekli ve sikligi:

Süphesiz cildin kivamina, yasa, kirisikligin derecesine bagli olmakla birlikte, mezoterapinin genel prensibine uymaliyiz "Az, seyrek ve en uygun yere".....

Ilk ay, 3 veya 4 seans

Ikici ay, 15 günde 1 seans

Üçüncü ay, 15 günde 1 seans

Ayda 1 seans idame tedavi

Paket programlar kisiye özel hazirlanmaktadir.....

Dikkat edilecek hususlar:
Meyve asitleri, glikolik asit yada retinoik asit içeren krem/ürünler tedavi sirasinda irritan etkilerinden dolayi kullanilmamalidir.

Akne rosea, asiri genis damarlara sahip, uçuk, egzema, dermatit veya emzirme/hamile olan bireylere uygulanmamalidir.

Klinik Izlenim:

Ilk beklenen etki "pariltili, iyi yüz" etkisidir. Bu esasen tenin daha parlak ve kirmizi olmasina baglidir...

Ikinci etki "mezo-lifting, yani mezo-kaldirma" etkisidir. Her igne etrafinda çekilme ve cildin gerginlestigi duygusu vardir

Üçüncü etki, kirisikliklarin "dolma" etkisidir. Ilk seanslarda bu etki geçici olur. Bu susuzluktan kaynaklanir. Seans sayisi arttikça dolma etkisi kalici olur....

Sonuç:

Mezoterapi cildin yaslanmasinin ve kirisikliklarin mantikli bir tedavisidir. Çünkü kolayca epidermis bariyerini geçerek az ama aktif ürünleri dogrudan derma içine birakir. Kozmetolojide bu söz konusu degildir. Vitaminler fonksiyon yetersizligini düzeltirler. Aminoasitler daha iyi protein yapisi olustururlar. Minerallerorta tabaka iyon dengesini saglarlar. Ko-enzimler biyokimyasal reaksiyonlari aktive ederler. Nükleik asitler sentezi uyarirlar

Mezoterapi günes ve sigaranin bozdugu cildin yaslanmasini önlemek için harika bir yöntemdir.
[/Qfiyatlar nedir peki ??

bende 1 hafta önce ilk seansı yaptırdım..3 seasına 1000 tl aldılar..ilk seasta hiçbişey farketmedi..yaşım 42 ama cildimde sadece bir miktar gevşeme sorunum var. botoks için gitmiştim ancak dr mezolifte yönlendirdi beni..2. ve 3. seanslardan sonra durumu tekrar yazarım..para tuzağı olmasından endişe ediyorum..

Mezolift hakkinda.

Yuzumun alt kisminda sarkma basladii :KK43:. Mezolift tecrubeniz nasil sonuclandi? Bende birseyler dusunmuye basladim ama para tuzagina takilmak istemiyorum.
Tesekkurler

Oz.

bende 1 hafta önce ilk seansı yaptırdım..3 seasına 1000 tl aldılar..ilk seasta hiçbişey farketmedi..yaşım 42 ama cildimde sadece bir miktar gevşeme sorunum var. botoks için gitmiştim ancak dr mezolifte yönlendirdi beni..2. ve 3. seanslardan sonra durumu tekrar yazarım..para tuzağı olmasından endişe ediyorum..
fisunca hanım epeyce zaman olmuş ama mezolift tecrubenizi paylaşabilirmisiniz. botox mu dersiniz mezolift mi

X