anne sütünü dondurmadan bekletme süresi

agapi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
72
1
ne kadar sure bekleyebılır arkadaslar kafam cok karıstı bazı yerlerde buzdolabı rafında 24 saat bazı yerlerde 48 saat bekleyebilir yazıyor kafam cok karısık bu konuda mesele bugun bu saatlerde buzdolabı rafına koydugum sut yarın saat 3 ten sonra verılmesı durumunda saglıklı olmayabılırmı bu arada cam bıberonda beklemesı uygunmudur sımdıye kadar anne sutu aldı bebegım sadece yenı ıse basladım ve bundan sonra da dvm edebılmek ıstıyorum oncekı gunden sagarak

canım benim okuduğum her yerde 24 saati geçmiycek şekilde saklanmalı yazıyor ve bende en uzun 24 saat bekletiyorum

canım ben doktoruma sordum 12 saat de tuketılmelıymıs buzdolabında saklandıgında ,oda sıcaklıgında 4_5 saat beklıyebılır,buzdolabından cıkıncada sıcak suyun ıcıne oturtularak ısıtılmalı,cam bıberonda saklıyabılırsın

ne kadar sure bekleyebılır arkadaslar kafam cok karıstı bazı yerlerde buzdolabı rafında 24 saat bazı yerlerde 48 saat bekleyebilir yazıyor kafam cok karısık bu konuda mesele bugun bu saatlerde buzdolabı rafına koydugum sut yarın saat 3 ten sonra verılmesı durumunda saglıklı olmayabılırmı bu arada cam bıberonda beklemesı uygunmudur sımdıye kadar anne sutu aldı bebegım sadece yenı ıse basladım ve bundan sonra da dvm edebılmek ıstıyorum oncekı gunden sagarak

canim az once ebe geldi kontrole bende bu konuda kafamda sorular vardi kizim 5 gunluk emiyor sutumde cok ama uyuma suresinde goguslerim dolup sanciyordu bende sagdim uyaninca once sagdigimi arkasindan meme verdim ki kizim istahli kadin dedi ki 10 saat ev isisinda 48 saat buzdolabinda 3ay difrizde tutuluyor kesinlikle besin degeri ayni kalirmis ama dedi madem sutun var memeden emzir hani zor zamanlarda o sutleri kullanirsin dedi biberon ucu meme ucu bebeklerin kafasi karisiyormus unutmadan her dondurdugun sut 30-35ml olucakmis

benim dr da oda ısısında 6 saat buzdalabı rafında 1 gün dondurucuda 6 aya kadar taze saklayabilirsin dedi kendi dr una danış yinede

X