Topuk dikeni

xzem

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
478
0
53
Slm kızlar, topuk dikeni için kullanıla bilecek bitkiler hakkında bilgisi olan varmı,dehset acı veriyor:1no2::1no2:

benim annemde de vardı topuk dikeni götürmediğimiz doktor kalmadı doktorun biri ayağının altına çarşaf al kendine doğru çek dedi ve topukluğu vardı onu kullan dedi şimdi iyi.

gres yağı var ya arkadaşım makinelerde kullanılan ,o yağın iyi geldiğini duymuştum,istersen bi soruyum anneme,daha önce bi yakınımız kullanmıştı.gerçekten işe yarıyormuş

bendede var canım doktor bana topuk verdi onu kullandım çok şükür şimdi iyiyim 4-5 senedir birşeyim yok yanlız ayakta fazla kalınca hafif ağrı yapıyor ama arasıra topuk kullan iyi geliyr

benimde annemde vardı.akşamları domates koyardı,bir bezle bağlardı.iyi geliyormuş.geçti şimdi.

Saolun kızlar topuklugu deniyorum ,agrısı ilk basladıgı gibi deyil bu aralar inş iyi gelir:sm_confused::sm_confused:

Son düzenleme:
Ezgili canım bir öğrenirsen gresyagının iyi gelip gelmediğini memnun olurum tşk

yengem ve ben bu sıkıntıyla yaşıyoruz doktor tabuk onerdiiiii ama kulanamadıkkkk geşmiş olsunnnnn arkadaşımmmmm

Bende de vardı 4-5 yıl önce.Gerçekten çok acı verici oluyor.Ben nasır bandı yapıştırmıştım üstüne.Kurumuş yok olmuştu, çok şükür daha sonra çıkmadı.

Esmer güzeli canım topuklugun faydası oldu gibi kullanırsanız en azından acısını engelliyor sizede gecmiş olsun arkadasım

kurutulmuş domates

ve haşlanmış sıcağıyla lahana kesinlikle ağrıları geçiriyor yerimseniben

Canım geçen sene kayınvalidemde bu sorun vardı.baya bi çekti yani sonra birisinden öğrenmiş normal mısır taneleri varya onları topuğunun altına bağladı ve üzerinde bir kaç gün yürüdü.kadın çok çekti ama onun bu şekilde geçti.şimdi hiç şikayeti yok cnm.dennmiştir yani.bunuda yapabilirsin.

eğer topuk dikeni,benim ayağımın altıda çıkan şeylerse buldunuz hanımlar!!!
Bendekiler minik bi sivilce gibi başlayıp genişleyen içi nokta nokta minik iplikçiklerden oluşan üzerine basınca müthiş acı veren şeylerdi... hatta ben onlrın tepesini koparttıkça büyüyen yaramaz şeylerdi... Gelelim nasıl geçtiklerine
Çam ağaçlarının çırası olur ya,eskiden soba yakmada kullanılırdı,onu yakınca müthiş bir çam aroması kokar ve yanından incecik yağı süzülür,en azından nemlenir. İşte o yağ bu derdin şifası,ben sürmeden önce başını kopardım ki biraz,içine nufüz edebilsin.. Sonuç 1 haftaya kalmadan Allah ın izniyle şifa... şimdiden büyük geçmişler olsun... Bu topuk dikenlerinden ellerimde de çıkmıştı.. Artık yoklar:):teytey:

benim bi arkadaşımda da aynı problem vardı o ise sütte bekletilmiş inciri ayağına sardı sonra ordaki ağrı ve sızı geçti bilmiyorum böle bi formül deneyeniniz oldumu denemekte fayda var

Ezgili canım bir öğrenirsen gresyagının iyi gelip gelmediğini memnun olurum tşk
canım biraz pamuğa bolca gres yağı sürüp üzerine bir bez ört,uzun süre beklet,iyi geliyormuş ,umarım faydasını görürsün tekrar geçmiş olsun:enbuyukkk:

arkadaşım bol bol takma topukla yürüyeceksin bu diken yürümeyenlerde cok çıkar. kısaca kullanınlamay kemikler uzuyor.

selam bayanlar, bende topuk dikeni vardı. Ağrısına dayanamayıp dr. gidip yaktırdım ama dayanılmaz bir acı ve daha sonra dan baska bi rahatsızlık oluştu. Bence cok iyi arastırmadan bişey uygulamayın. :1rolleyes:

Arkadaşlar benim sağ ayağımda geçti ama şöyle dr. bunu 2-3 ay çekersiniz bu uzayan kemiğin etrafında vücut kendisi bir parca üretir miş zamanla bu kemiğin etrefı dolduğu için ağrı hissetmezmişiz , evet sağ ayagım 2,5-3 ay de kendiliğinden geçti ama bu senede sol ayağımda çıktı:KK43: topuklıkla yuruyüşe devam inş çabuk gecer

Arkadaslar benim annemde de var kadin resmen yuruyemiyor acisindan agliyor aylardir gecmedi bunun fizik tedavisi oluyor mus bilen duyan varmi en son cagre bu var denemedigimz kalmadi cunku annem cik aci cekiyor

X