ovulasyon testi kullansam mı?

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
42
arkadaslar, ovulasyon testi yapmaya devam etsem mi karar veremiyorum. test pozitif cıkınca stres oluyorsun. hani yumurtlama gunu belli ya.
ama yumurtlama zamanını bilen arkadaslar da zamanını bilerek giriyor neden onlar stres olmuyor?
sizce ne yapsam?

selam
bende bu ay ovulasyon testi aldım denicem bizim bu ay 3. ayımız olcak. ama benim bir oğlum var o da 4. ayda hamile kalabilmitmi. stres yapma diyoya herkes. stres falan gerçekten etkiliyo olabilir. ama ilişkiden sonra hemen klkmazsan belinin altına yastık koyarsan hatta mümkünse ayaklarını duvara kadırırsan eminim birkaç aya kadar hamile kalırsınn.

ben geçen ay ovulasyon testini kullandım.yumurtlama gününü tahmin ettiğimden günden başlayarak 2 günde bir testi yaptım.5li paketten almıştım.negatif çıktı hep benim.o yüzden pek güvenmiyorum.ben fayda görmedim.umarım gören çıkar ve hamile kalır.bana doktor yolu gözüktü yani :)

bende önümüzdeki ay almayı düşünüyorumm.. bu ayda olmassa artık birde onunla denciemm. ateş ölçüyorum ama yinede kaçırmırmıyim diy e korku var içimde.. bazı ateşim düşüyor ama başka akıntı falan olmuyor.. kafam karışıyor.. öyle olmaktnasa en iyisi birde bu testleri denemek:))

ben geçen ay ovulasyon testini kullandım.yumurtlama gününü tahmin ettiğimden günden başlayarak 2 günde bir testi yaptım.5li paketten almıştım.negatif çıktı hep benim.o yüzden pek güvenmiyorum.ben fayda görmedim.umarım gören çıkar ve hamile kalır.bana doktor yolu gözüktü yani :)

Arkadaşım merhaba, sanırım sen yanlış uygulamışsın hergün aynı saatte yapılması gerekiyor bu testlerin, bu arada bunlar tr de çok pahalı ben ebay sitesinden aldım 50 li paket yaklaşık 24 ytl ye geldi, ben mesela bir hergün yaptım birgün pozitif oldu ertesi gün aynı saat tekrar yaptım hemen negatife döndü dolayısıyla sen kesin kaçırmışsın ovulasyonun pozitfi olduğunu bence çok işe yarıyor bu testler birde en uygun zaman 16:00-20:00 arasıymış aklınızda olsun ben bu şekilde uyguladım ve pozitifi gördüm

Kızlar,

Ben nerdeyse 6 ay boyunca hem ısı takibi yaptım, hemde ovulasyon kiti kullandım.
İlk zamanlarda stres yaratıyordu dediğiniz gibi ama sonra hepsine alıştım. Rutin günlük işler gibi yapmaya devam ettim, sonuçta her ikisi birbirinin sağlaması gibi oluyor.

Bunların etkisi var mı bilemem ama 7 ayın sonunda hamile kalabildim. O yüzden tavsiye ederim. En azından başarısız olunan ilk aylardan sonra, acaba yumurtlamam mı yok stresini attım üstümden.

Arkadaşım merhaba, sanırım sen yanlış uygulamışsın hergün aynı saatte yapılması gerekiyor bu testlerin, bu arada bunlar tr de çok pahalı ben ebay sitesinden aldım 50 li paket yaklaşık 24 ytl ye geldi, ben mesela bir hergün yaptım birgün pozitif oldu ertesi gün aynı saat tekrar yaptım hemen negatife döndü dolayısıyla sen kesin kaçırmışsın ovulasyonun pozitfi olduğunu bence çok işe yarıyor bu testler birde en uygun zaman 16:00-20:00 arasıymış aklınızda olsun ben bu şekilde uyguladım ve pozitifi gördüm

arkadaşım bu ebay sitesi nedir.hangi markayı kullandın kaç günde eline geçti yardımcı olursan sevinirim

arkadaşım bu ebay sitesi nedir.hangi markayı kullandın kaç günde eline geçti yardımcı olursan sevinirim

gulhanos cum tabiki, sitenin adı ebay.com hani bizde gittigidiyor varya onun yabancısı markası fertilityplan diye birşey zaten ben bu testlerin yurtdışında çok ucuz olduğunu biliyordum çünkü bir arkadaşım amerikaya gittiğinde almıştı bunlardan neyse, ama kesinlikle güvenilir olduğunu gördüm burda27 ylt ye satılan varya ondanda kullandım çünkü ben,onun gibi fiyakalı değil ama herbiri ayrı paketlenmiş ve dediğim gibi oldukça güvenilir olduğunu söyleyebilirim, rahatlıkla kullandım yani, sipariş verdim ve kredi kartından çekiliyor ulaşım ücreti dahil 8,50 GBP yani 24 ytl ye maloldu,birde burada erken gebelik testi varya ordada var 5 tanesi 5,52 GBP ye aldım, İşte böyle arkadaşlar

ben de ebaydan aldım. benim adetlerim duzensiz oldugu icn almıstım. bugun mu yumurtlayacam yarın mı kaygısı olmuyr tabi. ama adetim duzene girdi sanıyorum. bu ay da kiti kullanayım bakalım. gercektn girmis mi gorecegiz? gecen ay aslında tam gununde iliskiye girmisiz ama olmadı. 9. gun 11. gun 13. gun ve 14. gun. 14 te yumurtladım. yani onceden iyi depoladım diye usunuyordum megerse bizim stewe'er ölmüsler coktan da haberimiz yok.

kibelecim sen fertility vajina kremiylemi hamile olmayi basardin ovulasyon testiylemi bana yardimci olursan sevinirim

X