ayrıntılı ultrason çektirenler lütfen bilgi

GNC

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2008
117
2
Kızlar doktorum bu hafta sonu 2 haftaya kadar ayrıntılı ultrason (2.düzey ultrason) isteyeceğini söyedi. Bebeğimde şuan için allaha şükürler olsun görünen hiç bir sorun yok inşallah bu ultrasondada olmaz o kadar korkuyorumki. internette 24.haftada yapıldığı yazıyor ben şuan 23+1 haftalık hamileyim. Çektirene kadar 25-26 haftalık olucam.
Sizler çektirdinizmi?
Hangi haftada çekildi ?
Ne kadar sürüyor?
Sonuç hemen söyleniyormu?
Ne kadar ödediniz ?

selam arkadaşım ben geçen hafta çektirdim çektirdiğimde bende 24+5 gnlük hamileydim çok şükür bebeğimin herşeyi normal çıktı ve kendisini bu sefer bende gördüm hatta kendime bile benzettim prensesimi çok güzel bişey 40 dk dediler yaklaşık yarım saat sürdü ama benim kızımda kendini çok fazla gösteremedi bi ara uyudu falan bakarken dr. sana herşeyi söylüyor zaten ben gittiğim hastanede gözüktüm 65 ytl verirken 100 ytl ödedim sadece ama gidilmesi gerekiyo bencede

17 haftalıkken çekilmişti.bebeğin bütün organlarını inceliyor radyolog doktor.özel hastanede yaptırdım 16 ytl fark ödedim(emekli sandığı).sonucunu da hemen aldım.

23 haftalıkken gittim. 30 dk sürüyor. özel bilge hastanesinde yaptırdım. muayene ücreti alıyorlar. fark almıyorlar.

23+5 haftalıkken gittim .. haznedar hospitalum a gittim ssk 50ytl fark ödedim.. 45 dk sürdü bebişin tüm organlarına ellerine ayak parmaklarına varıncaya kadar bakıyorlar.. sonucu hemen veriyorlar.. allahın izniyle bebişin sağlıklı olacaktır inş cnm korkma..

canm ben aradım hospitalıum u bana 175 lira dediler nedenki acaba ?

23+5 haftalıkken gittim .. haznedar hospitalum a gittim ssk 50ytl fark ödedim.. 45 dk sürdü bebişin tüm organlarına ellerine ayak parmaklarına varıncaya kadar bakıyorlar.. sonucu hemen veriyorlar.. allahın izniyle bebişin sağlıklı olacaktır inş cnm korkma..

herkese bu haftalarda çekiliyo mu.yani şunu sormak istiyorum bütün hamilelere bunu yaptırıyolar mı?siz konudan bahsedince merak ettim ben de yaptıracak mıyım diye.teşekkür ederim şimdiden cevaplarınıza...

canım ben 22 haftalıkken çektirdim eğer renkli ultrason derken dopplerden bhsediyosan ben sonomed de çektirdim 240 ytl ödeim yarım saat sürdü bebeğin bütün organlarını incelediler benim kızımın malesef akciğerinde kist çikti o bizi baya üzdü ardından amniosentez yapıldı 1. testimiz temiz cıktı diğer testimiz 15 gün sonra cikacak inş oda temiz çıkar bundan sonra her hafta kontrol olacagız duruma göre erken de doğabilirmiş...

canım ben 22 haftalıkken çektirdim eğer renkli ultrason derken dopplerden bhsediyosan ben sonomed de çektirdim 240 ytl ödeim yarım saat sürdü bebeğin bütün organlarını incelediler benim kızımın malesef akciğerinde kist çikti o bizi baya üzdü ardından amniosentez yapıldı 1. testimiz temiz cıktı diğer testimiz 15 gün sonra cikacak inş oda temiz çıkar bundan sonra her hafta kontrol olacagız duruma göre erken de doğabilirmiş...

canım inşallah bişey çıkmaz, inşallah hayırlı haberlerinizi alırız. ya bende çok geç kalmış olmayacakmıyım acaba 24+6'da falan bakılacak bizim bıdığa :1closedeyes: inşallah sorun çıkmaz bebişlerimizde.

herkese bu haftalarda çekiliyo mu.yani şunu sormak istiyorum bütün hamilelere bunu yaptırıyolar mı?siz konudan bahsedince merak ettim ben de yaptıracak mıyım diye.teşekkür ederim şimdiden cevaplarınıza...

canım bende çevreden birçok insanıon yaptırdığını duydum ve doktoruma tekrar sordum, bunun olmazsa olmaz olduğunu söyledi. şuan tüm kontrollerde, testlerde down sendromu dahil bebeğin zihinsel gelişiminine ve fiziksel gelişimişne bakıyorlar. Ancak benim dediğim ultrason sadece iç organlarını görmeye yönelik bir ultrason. bunun dışında bebeğin kalbini, parmak sayısını, ciğerlerini vs. görmek mümkün olmuyormuş.

kızlar bende 18+5 teyim banada 26 mayısa gün verdiler ben kontrelüme gittiğim hastanede yani üniversitede giricem karneyle gidilmiyormu ayriyeten paramı istiyorlar haberimiz olsun barii

bende 24 haftalık hamileyim bugün görüntüleme merkezine gittim 120 ytl ödedim 30 dk sürdü bebeğin rahim içindeki durumuna detaylı bir şekilde bakılıyor. sonucunuda hemen alıyorsun cnm. benim bebişimin herşeyi normal çıktı çok şükür. bütün hamişlere sorunsuz bir hamileik diliyoruum..

Kızlar doktorum bu hafta sonu 2 haftaya kadar ayrıntılı ultrason (2.düzey ultrason) isteyeceğini söyedi. Bebeğimde şuan için allaha şükürler olsun görünen hiç bir sorun yok inşallah bu ultrasondada olmaz o kadar korkuyorumki. internette 24.haftada yapıldığı yazıyor ben şuan 23+1 haftalık hamileyim. Çektirene kadar 25-26 haftalık olucam.
Sizler çektirdinizmi?
Hangi haftada çekildi ?
Ne kadar sürüyor?
Sonuç hemen söyleniyormu?
Ne kadar ödediniz ?

20 haftalıkken gittim profosörün özel muaynehanesine gittim bildiğim kadarıyla 25+26 haftalar geç bi vakit çünkü arkadaşımada hastaneden gün vermişer oda 25 haftasına denk geliyordu gitti ve eline bişey izlenemedi diye kağıt vermişler ihmal etmemek lazım

canm nereye gittin ? görüntülerini cd de verdilermi ? bide sadece 4 boyutlumu baktılar yoksa 2.düzey doopler de yapıldımı

detaylı usg de sınır 23.hafta sonrasında sonuç alınamıyor haberiniz olsun.ben 22-23 haftalar arası bir doğumevinde yaptırdım randevulu gittiğim için sıra beklemedim profesör eşliğinde iki doktor birden baktılar ve hiçbir ücret ödemedim.

detaylı usg de sınır 23.hafta sonrasında sonuç alınamıyor haberiniz olsun.ben 22-23 haftalar arası bir doğumevinde yaptırdım randevulu gittiğim için sıra beklemedim profesör eşliğinde iki doktor birden baktılar ve hiçbir ücret ödemedim.

ama benim dokrotum 25-26.haftalar şuan çekilmeyecek dedi CADIARZU
ya çok kafam karıştı benim

ben de 23.haftaya giriyorum doktorum benden de istedi.ama benim kafam karıştı 2.düzey ultrason mu yoksa enkli doppler mi anlayamadım.

bende 24 haftalık hamileyim bugün görüntüleme merkezine gittim 120 ytl ödedim 30 dk sürdü bebeğin rahim içindeki durumuna detaylı bir şekilde bakılıyor. sonucunuda hemen alıyorsun cnm. benim bebişimin herşeyi normal çıktı çok şükür. bütün hamişlere sorunsuz bir hamileik diliyoruum..

hangi ultrasonu çektirdiniz.2.düzey mi?bende yaptıracagım da ondan soruyorum.

X