Gebelikte Rubella

eylul166

Guru
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
10.691
880
42
arkadaşlar veya doktor olanlar..

10 haftalık hamileyim bugün yapılan kan tahlilinde tüm sonuçlar normal çıkmasına rağmen rubella m yüksek çıkmış ve başka laboratuara yollamışlar .yani tahlil raporunda değeri de yazmamışlar...doktorunuza bildirin denildi..sonuçları doktora gösterdiğimde bana son 3 ayda kızamıkçık gibi bir döküntülü hastalık geçirip geçirmediğimi sordu..bende öyle birşey olmadığını söyledim..bazen farkedilmeden de geçirilebilinir dedi..
inanın çok telaşlandım..internette yaptığım araştırmalarda bebeğin anomali riski fazla olabileceği yazıyordu..sonuçlar haftaya çıkacağı için çok endişeliyim..bu arada rubella ıgg 150 pozitif yazıyor..bu ne anlama gelmektedir..bilen arkadaşlar yada bu gibi bir durum yaşayan arkadaşlar varsa cevapları bekliyorum

teşekkürler..

arkadasim bendede ayni tetkikler yapildi ve rubella cikti bana igne vurdular 3 ay boyunca hamile olmam yasaklandi simdi mayista tekrar gidecegim allahim herseyin hayirlisini versin....

arkadasim bendede ayni tetkikler yapildi ve rubella cikti bana igne vurdular 3 ay boyunca hamile olmam yasaklandi simdi mayista tekrar gidecegim allahim herseyin hayirlisini versin....

Merhaba 3 ay sonra kontrole gittiniz mi bende 3 ay önce rubella yaptırdım ama hala ıgm pozitif çıkıyor

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X