Çocuk Hastalıkları Kolik sorunu..

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

akxixnay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2007
21
0
43
sevgili anneler ben bir anne olarak çok çaresizim 7 şubatta doğum yaptım oğlum 3 ayına yaklaştı. akşam 8 den sonra benim sıkıntım başlıyor. emmek istiyor ağlıyor uyumak istiyor ağlıyor 10 yada 15 dakka uyuyor ağlayarak uyanıyor önceden 11 gibi uyurdu şimdi gece yarısı 1 oluyor uyanık ağlıyor ne yapıcam bilemiyorum. dolaştırıyorum müzik dinletiyorum hepsi geçici çözüm oluyor yine aynı. acaba sütüm mü az diyorum çünkü gündüz emdiği gibi emmiyor memeyle kavga ediyor sanki. bugün mama alıp deniyicem doymuyordur diye. fikirlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. artık eşim kolik lafından nefret etti. çok yoruluyorum çaresizim. oğluma kızıyorum sonrada çok üzülüyorum........

Canım büyük bir ihtimalle gaz sıkıntısı oluyordur zinco kullanabilirsin bunun için

canım bebegin kolik olabilr benimki de aynı cunku doktor kolik dedi
arabayla gezdirmeyi dene disari cikp o zaman sakinlesiyorlar
biz her aksam sokaklardayiz valla yapcak bisey yok

canım ya çok üzüldüm umarım bi an önce düzelir. mama deniyice demişsin, sana tavsiyem sakın biberonla verme çay kaşığyla ver, ben önce çay aşığıyla veriyordum iyiydi bu arada emiyordu ama tlı kaşığıyla verince huzursuzlanmaya başladı. bbern denedim hepten emmeyi bıraktı, daha doğrusu iyice hazıra alıştı. aman dikkat derim. öptüm

canim senin gibi sorunlarim benimde var benim kizimda gazli bebek.gece ucten once yatamiyorum bende hemde aylardir.canim dedigin dgibi mamayida dene bide once guzel bi dus aldir yatmadan once bebeyine sonra karnuina masaj yap fonle sonrasindada guzelce doyur gazini cikar canim.insallah care olur

yalnız bu zinco nun tadı cok kötü ben denedim 2 saat agzımın tadı düzelmedi ben vermiyorum daha akşamları benim oglumda cok mızmızlanıyo ben arada bi biberonla veriyorum benide unutmuyo sanırım bebek gündüz ck içiyo sütü bitiriyo akşama ona kızıyı olabilir ben o zaman sagıyorum öyle içiyo

off canım yaa çok zor bi durum allah yardımcın olsun doymuyorda olabilir gazıda olabilir mama al ve dene bakalım açlığındanmı yapıyor eğer gene ağlıyorsa gazı vardır canım tabi kolikte olabilir dr söle gaz için bişiyler versin sana

büyük ihtimal gaz sıkıtısıdır benimoğlumda da çok gaz sıkıntısı vardı zinco damla kullanıyorum çok iyi geldi tacsiye ederim canım

gaz probleminden ayrica bebekler uykularini alamayincada cok asabi oluyorlar.benim oglum su an 2.5 aylik.ilk baslarda bizde sizin gibiydik.bazen günde sadece 5-6 saat uyudugu bile oluyordu.sonra uykularini bir düzene koymaya basladim.aksam sekizden sonra bütün isiklari kapadik.hic ses cikarmadik.tam sekizde yatagina koydum.ilk gün cok agladi, ikinci gün daha az, ücüncü gün biraz daha az.ddördüncü gün mizirdandi.besinci gün, altinci gün derken yedinci gün kendiliginden uyudu.artik her aksm sekizde yatiyor, gece iki defa emiyor.sabah alti gibi uyaniyor.simdi gündüz uykularinada alistiriyorum.tavsiye ederim

canım gaz olabilir sende yedikelrinedikkat ett anne sütünden bebege geçe biliyo çünkü gaz mesela akşamlaarı sende biras bitkiçayı felan iç o ebebk seni emidihinde onuda rahatlatır ... gazına dikkat et karnıda agrıya blir bebegin onada dikkat et sen üşütürsen ayaklarını oda bebege sütünden geçe bilir benim oglumda öle olmuştu kendine çok dikkat etmen lazım sütü hemen bırakıyosa bence bide as ılık şekerli su yap bebege çay kaşıgıyla felan vermeye çaliş karnını ovala felan bak bakalım rahatlıyomu olmassa gazı vardır saten

aynı sorun bendede var. oğlum kolik ve emmek ikimiz içinde sorun oluyor eğer gaz sıkıntısı varsa. kolik cd si aldık biraz işe yaradı sakinleştiriyor en azından. ama kolik genelde 0-3 ay arası olan bişey. 4-8. haftalarda zirve yapar ve yavaş yavaş azalarak 3. ayın sonunda kaybolurmuş.

kolik tanımı:

bebeğin aşırı ve acı çekiyor gibi ağlaması
bebeği yatıştırmada zorluk çekilmesi
zavallıca uyuması
çok acıkmış gibi davranıp birkaç dakika kuvvetlice emmesi yanlız meme başında feryat etmeye başlaması
çok gazının olması

Kolikli bebeğin davranışlarıağlaması yüksek seslidir

kırmızı ve gergin bir yüze sahiptir
ağlarken karın kasları kasılır, şiş bir karına sahiptir
bacaklarını gövdeye çeker yumruklarını sıkar
vücudu yay gibi eğiktir
her uyarana tepki gösterir
bağırsak hareketleri hızlıdır gaz çıkarır

Bunların hepsi bizim oğlanda var malesef...:KK43:(

Ben nurse harveys kullanıyorum işe yarıyor denemeni tavsiye ederim.

Ben nurse harveys kullanıyorum işe yarıyor denemeni tavsiye ederim.

merhaba begüm
benim oğlum da ne yazıkki kolik bizimkiside akşam saat 8 den 12 kadar hiç durmuyor denemediğimiz şey kalmadı, başlarda neo baby kullanıyorduk dr sonra nurse harveys kullanmamı önerdi sabah ve ve akşam birer ölçek. Sen nasıl kullanıyorsun ne zamanları veriyorsun

joencimi bizimkide öyle malesef. hem biz yoruluyoruz hemde o. çok üzülüyoruz ama elimizden başka bişey gelmiyor. bize doktor nurse harveysi 1 günde altı kez kullanabilirsiniz dedi (5mlx6).biz günde üç kez kullanıyoruz, sabah öğle akşam olarak. arada gecede veriyoruz. biz faydasını gördük azda olsa. rezene çayı işimize yaramadı mesela, zinco da aynı şekilde... inşallah 8. haftadan sonra söyledikleri gibi azalır. bu arada ''Kolik'' cdsi de işe yarıyor biraz sakinleştiriyor canım. bide saç kurutma mak. ve elektrik süp. tavsiye ederim. seslere çok odaklanıyorlar kolikli çocuklar.. Allah yardımcımız olsun. sen ne zaman doğum yaptın?galiba aynı zamanlarda doğum yapacaktık. ben 12 mart...

joencimi bizimkide öyle malesef. hem biz yoruluyoruz hemde o. çok üzülüyoruz ama elimizden başka bişey gelmiyor. bize doktor nurse harveysi 1 günde altı kez kullanabilirsiniz dedi (5mlx6).biz günde üç kez kullanıyoruz, sabah öğle akşam olarak. arada gecede veriyoruz. biz faydasını gördük azda olsa. rezene çayı işimize yaramadı mesela, zinco da aynı şekilde... inşallah 8. haftadan sonra söyledikleri gibi azalır. bu arada ''Kolik'' cdsi de işe yarıyor biraz sakinleştiriyor canım. bide saç kurutma mak. ve elektrik süp. tavsiye ederim. seslere çok odaklanıyorlar kolikli çocuklar.. Allah yardımcımız olsun. sen ne zaman doğum yaptın?galiba aynı zamanlarda doğum yapacaktık. ben 12 mart...

begümcüm kendimin yorulmasından çok onun o halini görünce içim gidiyor ve ağlamaktan başka hiçbir şey yapamıyorum.Bizde kolik cdsi işe yaramadı sadece saç kurutma mak. biraz sakinleşiyor. Rezene çayını daha hiç kullanmadım ve denemekte kararsız kaldım erken mi daha düşünüyordum. Aslında akşam saat 9 gibbi versem nasıl olur bilmiyorum. Şimdilik nurse harveysi kullanmaya başladık umarım işe yarar. Bende büyük bir sabırla 8. haftanın gelmesini bekliyorm.
Bu arada aynı zamanda doğum yapmışız benimde 13 mart :teytey:

joencim, cd yi takıp, onun sesini bastıracak kadar açman ve 30cm yaklaştırman lazım hoparlörleri bebeğe, denedinmi? bizde yarada azda olsa. bide ben süt içmiyorum ya sen? ay çok zor bu kolik ya çok yıpratıyor yavrularımızı...:KK43:(

joencim, cd yi takıp, onun sesini bastıracak kadar açman ve 30cm yaklaştırman lazım hoparlörleri bebeğe, denedinmi? bizde yarada azda olsa. bide ben süt içmiyorum ya sen? ay çok zor bu kolik ya çok yıpratıyor yavrularımızı...:KK43:(

begüncüm cd yi o şekilde denedik ama olmadı. Bizde sadece fön makinası işe yarıyor. Ben sütü tamamen kesmedim arada sırada içiyorum, Sende süt içmemenin bir faydası oldu mu bir değişiklik yarattımı? bide sen rezene çayını ilk ne zaman verdim?

joencim bizde cd daha işe yarıyor.tabiki bebekden bebeğe değişim gösteriyor kolik. ben sütü kestim ama etkisinin ne olduğunu bilmiyorum. ama laktozsuz süt alıcam ve içeceğim çünkü bebeklerin bağırsaklarına rahatsızlık veren şey laktoz. aslında yurtdışındaki doktorum bana tamamen süt ürünlerini kesmem gerektiğini söyledi hatta içinde süt olan kek çikolata vs gibi. ama nasıl yaşarım ozaman hemen hemen herşeyin içinde süt var. rezene çayını biz geçen hafta verdik ama bize yaramadı. bu sabah haberlerde cocuk doktoru kolikli çocuklara çay verilmesini önermediğini söyledi içine su katıldığı için çünkü su şuanda onların bağırsaklarını hassaslaştırırmış ve zaten koliklere etki göstermezmiş. aynı şey ilaçlar içinde geçerliymiş. bide koliğin 9 ay sürebileceğini söyledi moralim bozuldu canım ya:KK43:(

joencim bizde cd daha işe yarıyor.tabiki bebekden bebeğe değişim gösteriyor kolik. ben sütü kestim ama etkisinin ne olduğunu bilmiyorum. ama laktozsuz süt alıcam ve içeceğim çünkü bebeklerin bağırsaklarına rahatsızlık veren şey laktoz. aslında yurtdışındaki doktorum bana tamamen süt ürünlerini kesmem gerektiğini söyledi hatta içinde süt olan kek çikolata vs gibi. ama nasıl yaşarım ozaman hemen hemen herşeyin içinde süt var. rezene çayını biz geçen hafta verdik ama bize yaramadı. bu sabah haberlerde cocuk doktoru kolikli çocuklara çay verilmesini önermediğini söyledi içine su katıldığı için çünkü su şuanda onların bağırsaklarını hassaslaştırırmış ve zaten koliklere etki göstermezmiş. aynı şey ilaçlar içinde geçerliymiş. bide koliğin 9 ay sürebileceğini söyledi moralim bozuldu canım ya:KK43:(

9 ay mı sürecek :bbo: ben 3 ay geçsin diye sabırla bekliyordum.Desene bebeklerimizle beraber daha çok yorulup üzülücez :KK43:((

Son düzenleme:
X